Gruffalo i przyjaciele. Kalendarz adwentowy – recenzja

Tytuł: Gruffalo i przyjaciele. Kalendarz adwentowy
Autorka: Julia Donaldson
Ilustracje: Axel Scheffler
Tłumaczenie: Agata Mietlicka, Michał Rusinek
Wydawnictwo: Tekturka
Rok wydania: 2023

Objętość: (łącznie) prawie jak encyklopedia!
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Czy coś Wam mówi duet Donaldson i Scheffler? Podejrzewam, że zdecydowanie tak! A nawet nie coś, tylko bardzo konkretnie: ,,Gruffalo”, ,,Dziecko Gruffalo”, ,,Ślimak i wieloryb”, ,,Zagubiona małpka”, ,,Miejsce na miotle” i wiele, wiele więcej.

Kalendarz adwentowy z Gruffalo

To autorka i ilustrator, którzy tworzą razem rymowane, zabawne, ale przede wszystkim mądre książki dla najmłodszych. W najnowszej propozycji-petardzie wydawnictwa Tekturka, znajdziecie wszystkich ulubionych bohaterów w formie… kalendarza adwentowego!

,,Gruffalo i przyjaciele. Kalendarz adwentowy” to GIGANTYCZNA pozycja, która mierzy 55 cm długości – ponad pół metra! Wydana z twardą okładką, zawiera 24 piękne i kolorowe koperty, podpisane numerami od 1 do 24. To właśnie w nich, mali czytelnicy, mogą znaleźć książeczki z zadaniami, śpiewniki, wyszukiwanki, książeczki tematyczne, takie z inspirującymi pomysłami, a nawet… z przepisami kulinarnymi, mniam!

Co znajduje się w 24. okienku?

Oczywiście nie liczcie proszę na to, że zdradzę Wam, czego dokładnie możecie spodziewać się w każdym z tych okienek. ,,Gruffalo i przyjaciele. Kalendarz adwentowy” jest właśnie po to, żeby można było dać się zaskoczyć w każdy grudniowy dzień od 1 do 24. dnia miesiąca!

Jak powszechnie wiadomo, najciekawsze pozycje znajdują się zazwyczaj pod numerem 24. – tak jest i tym razem. Podpowiem tylko, że dzięki ostatniej książeczce kalendarza, będzie mogli doskonale… wczuć się w historie znanych już bohaterów.

Co, jeśli nie znam lub znam książki autorów?

Dużą niespodzianka będą pewnie nawiązania do książek, które w Polsce (jeszcze) się nie ukazały. To taki dodatkowy bonus i urozmaicenie tego kalendarza. No dobrze, ale co właśnie, kiedy nie znacie wszystkich pozycji tego duetu? Nic nie szkodzi! Zadania i treść książeczek są na tyle uniwersalne, że bez względu czy już czytaliście jakąś bajkę, czy ta przyjemność jest dopiero przed Wami – i tak będzie się dobrze bawić.

A może dzięki ,,Gruffalo i przyjaciele. Kalendarzowi adwentowemu” sięgnięcie po którąś z historii, aby odkrywać nowe przygody i poznawać kolejnych bohaterów?

Dla kogo jest ten kalendarz adwentowy?

Ze względu na poziom trudności zadań, mogę go polecić dzieciom w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym, czyli podobnie, a może ciut starszym odbiorcom niż same książki. To się właściwie bardzo dobrze składa, bo zachodzi większa możliwość, że te lektury są już im dobrze znane.

Polecam tę piękną, starannie wydaną pozycję na tegoroczne oczekiwania na Święta (ale i do późniejszego zaglądania przez cały rok!).

Kalendarz jest do kupienia tylko na stronie wydawnictwa: https://wydawnictwo-tekturka.pl/pl/p/Gruffalo-i-przyjaciele.-Kalendarz-adwentowy/115

Zapraszam również do mojego wywiadu z wydawczynią, Agnieszką Starok: https://bajkochlonka.pl/2023/10/20/agnieszka-starok/

 

Poprzedni wpis
LEGO Harry Potter Kalendarz adwentowy – recenzja
Następny wpis
Franc i tajemnica Jantaru – recenzja książki dla dzieci
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, 2023, Agata Mietlicka, Axel Scheffler, blog książkowy, Boże Narodzenie, Gruffalo, Gruffalo i przyjaciele. Kalendarz adwentowy, Julia Donaldson, kalendarz adwentowy, kalendarz adwentowy dla dzieci, kalendarz adwentowy z książkami, książka na prezent, małe książeczki, Michał Rusinek, recenzje książek dla dzieci, święta, Tekturka, wielki format, Wydawnictwo Tekturka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja