LEGO Harry Potter Kalendarz adwentowy – recenzja

Tytuł: LEGO Harry Potter Kalendarz adwentowy 76404
Wydawnictwo: LEGO
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

To nie jest mój pierwszy kalendarz adwentowy z LEGO. To nie jest także mój pierwszy kalendarz adwentowy z LEGO i Harrym Potterem! Już kilka lat temu zdecydowałam się na taki, gdzie figurki związane były przede wszystkim z Balem Bożonarodzeniowym. Dobrze go wspominam – było bardzo świątecznie.

Czy Kalendarz Adwentowy LEGO to dobry wybór?

Teraz przyszedł jednak czas na ,,LEGO Harry Potter Kalendarz adwentowy 76404”, który miał premierę raptem rok temu, czyli w 2022. To połączenie możliwości klasycznego układania niewielkich konstrukcji, odkrywania znanych z uniwersum postaci jak i… gry planszowej!

Przyznam, że ten dodatek mocno mnie zaskoczył, bo widocznie nie dość dobrze zagłębiłam się w opis kalendarza. Zaskoczył oczywiście w sposób pozytywny, bo jest to kolejny, praktyczny atut tego produktu. A kalendarze adwentowe klocków dla dzieci LEGO bardzo lubię (w przeciwieństwie np. do kalendarzy z różnymi gadżetami), bo wiem, że figurki, ale i same klocki przydadzą się do realizowania własnych pomysłów konstruktorskich i kreatywnego budowania.

LEGO, Harry Potter i odliczanie do Świąt

W 24 okienkach znajdziecie figurki nawiązujące do różnych części książek Harrego Pottera. Moje serce podbiła podobizna Horacego Slughorna zamienionego częściowo w fotel (urocza!), ale także m.in. figurki nawiązującej do drugiego tomu i podróży chłopaków Fordem Artura Weasleya.

Muszę przyznać, że klocki są jak zawsze wysokiej jakości, ale z niektórymi, a właściwie z instrukcjami do niektórych miałam drobny kłopot. Najgorszą budowlą, paradoksalnie, okazała się ta spod okienka nr 1. Bardzo skomplikowana, a opatrzona jedynie malutkiem obrazkiem z wyjaśnieniami. Niewiele na nich widać i nie do końca wiadomo, co gdzie ma być.

Poza jednak tym wyjątkiem, pozostałe zawartości okienek nie powinny sprawić nikomu trudności – nawet dzieciom od sugerowanego, 7-ego roku życia.

(ta sprawiła mi trudność)

Gra z LEGO i Harrym Potterem

Pewnie zastanawiacie się jakiej jakości można być gra, która łączy klocki LEGO w kalendarzu adwentowym z uniwersum Pottera – zaskoczę Was, całkiem niezłą. Oczywiście nie spodziewajcie się złożonej rozgrywki.

Zwróćcie jednak uwagę, że każda figurka, budowla jak i postać mają podstawę w innym kolorze. Grać można tylko wtedy, kiedy wszystkie są już złożone (czyli najlepiej właśnie w Święta!). W jednym z okienek znajdziecie takiego ,,bączka”, który na swoich ściankach ma różne oznaczenia. (Zdjęcie znajdziecie powyżej, to te ujęcie z Hedwigą). Zadaniem gracza jest zapełnić wszystkie pola po swojej strony planszy.

Haczyk polega jednak na tym, że można przejmować ,,pionki” od przeciwnika lub zabijać go, by osłabić jego drużynę. Bardzo prosta, ale jakże satysfakcjonująca propozycja na zimowe wieczory!

Polecam tę pozycję zarówno fanom LEGO jak i Harrego Pottera. ,,LEGO Harry Potter Kalendarz adwentowy 76404” znajdziecie w dobrych księgarniach internetowych.

Pozostałe klocki LEGO z serii o Harrym Potterze:

Poprzedni wpis
Paulina Bobrycz-Rogala, czyli odwiedziny w barze mlecznym – wywiad Strefa Rozmów
Następny wpis
Gruffalo i przyjaciele. Kalendarz adwentowy – recenzja
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +7, +8, +9, blog książkowy, Boże Narodzenie, figurki, gra planszowa, gra planszowa Harry Potter, gra planszowa LEGO, Harry Potter, kalendarz adwentowy, kalendarze adwentowe dla dzieci, klocki lego, lego, LEGO Harry Potter Kalendarz adwentowy 76404, postaci, Potter, recenzje gier, recenzje klocków, święta

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja