LEGO Harry Potter pomyłka z eliksirem – recenzja

Tytuł: LEGO Harry Potter Hogwart: pomyłka z eliksirem wielosokowym
Wydawnictwo: LEGO
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Eliksir wielosokowy pojawił się w ,,Harry Potter i Komnata Tajemnic” jako sposób na zdemaskowanie Draco Malfoy’a jako dziedzica Slytherinu. Pewnie dobrze wiecie, że finalnie nie tylko Harry, Ron i Hermiona niewiele wskórali w dotarciu do tajemnicy tą metodą, ale przy okazji miał miejsce pewien incydent, który na długo zapisał się w pamięci fanów uniwersum o tych słynnych uczniach Hogwartu.

LEGO Harry Potter

Właśnie na pamiątkę tego wydarzenia LEGO stworzyło małą scenografię do samodzielnego zbudowania wraz z głównymi bohaterami. ,,LEGO Harry Potter Hogwart: pomyłka z eliksirem wielosokowym” to możliwość świetnej zabawy oraz powiększenie swojej kolekcji magicznego świata w wydaniu duńskich klocków dla dzieci i dorosłych. 

Jeżeli chcecie sprawdzić inne moje recenzje LEGO, te związane z Harrym Potterem, ale również z innych serii, kliknijcie w któryś z poniższych tytułów:

Nieudana przemiana Hermiony

Wyobraźcie sobie, że miesiąc warzyliście eliksir, który ma was zamienić w troje uczniów Slytherinu. Do kielichów wystarczy dodać włos wybranej osoby i gotowe! Harremu udaje się przemienić w niezbyt rozgarniętego Gregory’ego Goyle’a, z kolei Ron staje się na chwilę Vincentem Crabbem. Jedynie Hermiona, która przez przypadek zgarnia nie włos, a sierść zostaje… częściowo kotem, przez co nie może na pewien czas kontynuować misji.

LEGO Pomyłka z eliksirem

,,LEGO Harry Potter Hogwart: pomyłka z eliksirem wielosokowym” to kolekcja, która została wydana specjalnie na 20-lecie istnienia serii o młodym czarodzieju. Znajdziecie w niej fragment łazienki z ruchomymi elementami, drobne akcesoria oraz cztery, choć tak naprawdę siedem postaci:

  • specjalną, złotą figurkę Harrego,
  • klasyczną figurkę Harrego ze skupioną miną, która po odwróceniu i zmianie fryzury staje się Gregorym,
  • klasyczną figurkę Hermiony, która po nałożeniu swego rodzaju maski zostaje częściowo kotem,
  • klasyczną figurkę zaskoczonego Rona, który zmienia się w Vincenta.

Ruchome elementy w LEGO

Budując scenografię łazienki, w której wydarza się akcja (posiadając figurkę Jęczącej Marty oraz dziennik można pobawić się w inne sceny z drugiego tomu), wyposażamy ją w segment z trzema kranami oraz lustrami. Jeden z nich unosi się, odsłaniając tajemne przejścia do kanalizacji! Pamiętacie w jaki sposób otwierał się ten mechanizm? 😉

Kolejnym ruchomym akcentem są… drzwi do toalety! Jedyna moja uwaga – budując je, zwróćcie uwagę, żeby były otwarte. W innym wypadku możecie je nieco przyblokować filarem, który dokłada się w dalszej części instrukcji.

Wrażenia z budowania

Opakowanie zawiera 217 elementów, a finalne wymiary sceny wynoszą około 14 x 26 x 7 cm, czyli jest ona dość mała. Potrzebny czas na zbudowanie całości to od pół do maksymalnie godziny. Pudełko składa się na dwie osobne torebki, które ułatwiają kolejność budowania oraz kartkę z naklejkami do samodzielnego zamontowania jako lustra.

Mnie najwięcej trudności sprawiły właśnie elementy związane z… armaturą. Połączenie tych kilku klocków wymaga precyzji, ponieważ w innym wypadku górna część zlewów wypada i trzeba wcisnąć ją z odpowiednią mocą, żeby nie rozpadło się to, co już zbudowaliśmy i jednocześnie by była trwała.

Karty Czarodziejów

Przyznam szczerze, że byłam bardzo podekscytowana informacją umieszoną na pudełku o dwóch losowych, kolekcjonerskich kartach umieszczonych we wnętrzu. Okazało się, że mowa o miniaturowych klockach z naklejonymi wizerunkami czarodziejów. Karty pasują jednak do postaci więc można bawić się, że zostały znalezione w miniaturowych czekoladowych żabach. 

Polecam tę pozycję wszystkim miłośnikom serii już powyżej 7 roku życia. ,,LEGO Harry Potter Hogwart: pomyłka z eliksirem wielosokowym” do dostania w dobrych księgarniach internetowych.

Poprzedni wpis
To jest Maks – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Mysterium – recenzja podstawy i dodatków
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +7, +8, +9, eliksir, eliksir wielosokowy, Harry Potter, Harry Potter i Komnata Tajemnic, Hermiona, klocki, klocki lego, klocki na prezent, kolekcje Harry Potter, lego, Lego Harry Potter, LEGO Harry Potter Hogwart: pomyłka z eliksirem wielosokowym, prezent, prezent dla fanów Harrego Pottera, prezent na Dzień Dziecka, recenzje klocków LEGO, Ron

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja