Lego Harry Potter Skrzat domowy Zgredek – recenzja klocków

Tytuł: Lego Harry Potter Skrzat domowy Zgredek
Wydawnictwo: LEGO
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Gdybyście mieli wskazać najsmutniejsze momenty w serii o Harrym Potterze, prawdopodobnie wskazalibyście na śmierć Syriusza Blacka, profesora Dumbledore’a  i… pożegnanie Zgredka – domowego skrzata, który z biegiem czasu stał się jednym z bliskich przyjaciół tytułowego bohatera oraz jedną z ulubionych postaci dla fanów serii.

Zgredek w serii klocków Lego

Wymyślony przez J.K. Rowling Zgredek to – choć nieszczególnej urody – wyjątkowo przyjacielska istota, którą można porównać ze słowiańskimi ubożętami. Skrzaty te pomagały w gospodarstwach domowych i pełniły rolę nierzucającego się w oczy wsparcia.

Nic więc dziwnego, że w ramach serii Lego Harry Potter ukazał się właśnie Dobby, czyli angielskojęzyczny Zgredek. Towarzyszą mu najbardziej charakterystyczne atrybuty, czyli tort za pomocą którego objawił się na samym początku Harry’emu oraz książka ze… skarpetką. Tą część garderoby podarował mu  były pan – tym samym (niecelowo) uwalniając go z bycia jego sługą.

Dla kogo jest ten zestaw?

Na stronie mogliście zobaczyć już inne testowane przeze mnie zestawy marki Lego, m.in.: ,,Lego Orchid” czy ,,Lego Bukiet z polnych kwiatów”. Były one jednak dedykowane starszym odbiorcom. ,,Lego Harry Potter Skrzat domowy Zgredek” to pozycja, która ukazała się w czerwcu 2023 roku i jest zupełną świeżynką! Polecana wszystkim już powyżej 8 roku życia.

Zgredek z Hogwartu – jaki jest?

Pudełko składa się na trzy paczki klocków dla dzieci oraz instrukcję. Budowę Zgredka rozpoczynamy od jego korpusu. Wyjątkowym smaczkiem jest tutaj serce skrzata, które umieszczamy w klatce piersiowej, a następnie zabudowujemy ją pozostałymi klockami (zdjęcia powyżej). Sama świadomość, że wewnątrz Zgredka kryje się małe serduszko jest świetnym zabiegiem dla każdego, kto tylko zna tego bohatera!

Odbiorcom spodoba się również możliwość manewrowania głową, dłońmi, ramionami, a nawet uszami skrzata! Pozwala to ułożyć Zgredka w dogodnej pozycji, żeby świetnie prezentował się na półce.

Poziom trudności klocków Lego Harry Potter

Na złożenie całego Zgredka razem z akcesoriami potrzebowałam około godziny. Myślę, że dzieciom zajmie to nieco więcej czasu, ale z pewnością będą się w trakcie świetnie bawić. Jedyną trudność może sprawić segregacja klocków. Choć uporządkowane w trzy główne sekcje, czasami potrzebne fragmenty odnajdywałam w pomniejszych torebkach, które sugerowałyby kolejne etapy składania.

Jeżeli więc nie możecie odnaleźć potrzebnego klocka, nie martwcie się. Po prostu poszukajcie go w kolejnych paczkach. Mnie na końcu zostało nawet kilka dodatkowych elementów. 

Polecam ten zestaw wszystkim fanom serii o młodym czarodzieju. Będzie doskonałym prezentem z okazji urodzin czy Dnia Dziecka. ,,Lego Harry Potter Skrzat domowy Zgredek” do dostanie w dobrych księgarniach internetowych.

Poprzedni wpis
Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych – recenzja przewodnika
Następny wpis
Skradzione muffinki i inne komiksy – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +8, +9, blog książkowy, Dobby, Harry Potter, klocki lego, klocki na prezent, lego, Lego Harry Potter, Lego Harry Potter Skrzat domowy Zgredek, Potter, recenzent klocków lego, recenzje lego, skrzat domowy, Zgredek

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja