Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych – recenzja przewodnika

Tytuł: Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych
 Seria: Świat dla Dociekliwych
Autor: Dionisios Sturis
➜ Ilustracje: Dominika Czerniak-Chojnacka
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2023

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Czy może być lepszy moment na zwiedzanie oraz poznawanie kolejnych zakątków świata niż wakacje? Pewnie, jeżeli nie jest się już uczniem! Kiedy jednak od września do czerwca wzywa szkoła – najlepiej spakować podróżniczy plecak już w lipcu i wyruszyć z bliskimi tropem zabytków oraz pięknych miejsc.

Seria przewodników dla dzieci

Wydawnictwo Dwie Siostry od wielu lat wydaje wartościowy cykl przewodników dla dzieci i nie tylko. W ramach serii ,,Świat dla Dociekliwych” ukazały się już m.in.:

,,Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych” to najnowszy przewodnik dla wszystkich tych, którym marzy się podróż na Kretę, do Aten, czy do Saloników. Jego autorem jest Dionisios Sturis – polsko-grecki reporter, pisarz i podcaster. Z kolei za charakterystyczne, mocno kontrastowe ilustracje odpowiada tutaj Dominika Czerniak-Chonacka znana m.in. z jednej z moich ulubionych kontrastówek ,,Kominiarz Piekarz”.

Jak przygotować się na wycieczkę do Grecji?

Z czym kojarzy się Ellada (tak ten kraj nazywają jego mieszkańcy)? Autor książki ubolewa, że wyłącznie z wakacjami i kulturą antyczną. W rzeczywistości Grecja ma dużo więcej do zaoferowania. Przewodnik prowadzi więc czytelników po rozmaitych miejscach na mapie kraju, ale także dostarcza ciekawostek z dziedziny jedzenia czy sztuki.

W ,,Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych” można też liczyć na informacje dotyczące pogody, najciekawszych wydarzeń w których warto wziąć udział, a nawet propozycji pamiątek, jakie należy przywieźć ze sobą do Polski.

Co warto wiedzieć o Grecji?

Dla lepszego rozumienia Grecji, przedstawiono w przewodniku jej rys historyczny. Wyłącznie najważniejsze fakty, o których często mówi się także w szkole. Atutem są jednak wplecione w rozdziały uzupełnienia dotyczące etymologii różnych wyrazów, które śmiało można później wykorzystać w towarzystwie dorosłych lub rówieśników.

Książka poszerza także naszą znajomość o rozmaite ciekawe osoby, które przyczyniły się w znacznej mierze do tego, jak obecnie wygląda Grecja.

Wycieczka z dziećmi

Myślę, że ,,Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych” to pozycja, której celem jest zainspirowanie czytelnika i sprawienie, że doświadczenia z wyprawy do tego kraju będą jeszcze pełniejsze. Przemawia za tym również sam tytuł, który zachęca do ruszenia w drogę i grecka filozofia życia optująca za zwolnieniem i cieszenim się życiem.

Polecam ten przewodnik wszystkim już powyżej 9 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/kala-kala.html


Poprzedni wpis
Otwarci na świat – recenzja serii książek dla maluszków
Następny wpis
Lego Harry Potter Skrzat domowy Zgredek – recenzja klocków
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +9, 2023, Ateny, blog książkowy, Dionisios Sturis, Dominika Czerniak - Chojnacka, Dwie Siostry, Ellada, grecja, Kalá kalá. Grecja dla dociekliwych, Kreta, książki dla dzieci, przewodnik, przewodniki dla dzieci, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Świat dla Dociekliwych, Wydawnictwo Dwie Siostry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja