Nou Zeg! Holandia dla dociekliwych – recenzja

Tytuł: Nou Zeg! Holandia dla dociekliwych
 Seria: Świat dla Dociekliwych
Autorka: Martyna Chomiuk
➜ Ilustracje: Marta Domagała
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2022

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Holandia jest barwnym motylem Europy – to niezwykle ciekawy i intrygujący kraj, który z pewnością warto odwiedzić. Oprócz malowniczych kanałów, kamieniczek i morza tulipanów na tle romantycznych wiatraków ma do zaoferowania znacznie więcej! Wiedzieliście na przykład, że to Holandii zawdzięczamy nowoczesne plany zapór, pomarańczowe marchewki, a nawet kultową serię ,,Jaś i Janeczka”?

Świat dla Dociekliwych – przewodnik dla dzieci

,,Nou Zeg! Holandia dla dociekliwych” to kolejna z książek z bestsellerowej serii przewodników ,,Świat dla dociekliwych” od Wydawnictwa Dwie Siostry. Do tej pory na stronie mogliście przeczytać już o:

Autorką ,,Nou Zeg!”, książki której tytuł tłumaczy się dosłownie na ,,A to ci dopiero!”, jest Martyna Chomiuk. Od 2008 roku mieszka z rodziną w Holandii, gdzie uczy dzieci w Szkole Polskiej w Hadze. Z kolei ilustracje do tego przewodnika stworzyła zdolna Marta Domagała – młoda, ale doskonale zapowiadająca się artystka!

Palcem po mapie Holandii

Przewodnik składa się na niemal czterdzieści krótkich rozdziałów, które zawierają przydatne informacje związane z geografią kraju, administracją, polityką, historią, ale także sztuką, nauką czy… zabawą! W ,,Nou Zeg!” można przeczytać o sprawach ważnych, takich jak samo poprawne nazewnictwo tego kraju (jak to jest z tą Holandią i Niderlandami?), ale i zupełnie szalonych, np. bajkowych i bardzo oryginalnych domach mieszkalnych!

Autorka zabiera czytelników w podróż po różnych zakamarkach tego niemal podwodnego państwa, pokazując jego najciekawsze miejsca, typowe holenderskie krajobrazy czy związane z Królestwem Niderlandów pozostałe kraje.

Przewodnik po Niderlandach

Muszę przyznać, że ,,Nou Zeg! Holandia dla dociekliwych” to jedna z najciekawszych książek o Holandii, jakie miałam w ręce. Zdecydowanie warto ją przeczytać przed planowaną wycieczką, ale także po prostu aby lepiej poznać ojczyznę wielkich malarzy, myślicieli czy wynalazców.

Holandia to niezwykle interesujący kraj, który ma wiele do zaoferowania. Jestem przekonana, że ciekawi świata czytelnicy w różnym wieku z przyjemnością zanurzą się w lekturze, marząc o nie tak do końca dalekich podróżach. 

Polecam tę książkę odbiorcom już powyżej 7 roku życia (obowiązkowo z żółtym serem i drożdżówkami z jabłkiem oraz cynamonem do przegryzania!).

Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/nou-zeg.html


Poprzedni wpis
Nowości książkowe od Wydawnictwa Zysk i S-ka
Następny wpis
Wujek Sknerus. Pamiętniki Sknerusa McKwacza – recenzja
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +7, +8, +9, 2022, Amsterdam, blog książkowy, Dwie Siostry, Holandia, Holandia dla dociekliwych, książki dla dzieci, Marta Domagała, Martyna Chomiuk, Niderlandy, Nou Zeg! Holandia dla dociekliwych, podróże, podróżowanie, przewodnik po Holandii, przewodniki dla dzieci, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, Świat dla Dociekliwych, Wydawnictwo Dwie Siostry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja