fbpx

Great! – recenzja

Great! – recenzja

Tytuł: ,,Great!

Seria: Świat dla Dociekliwych

Autor: Tina Oziewicz

Ilustracje: Zosia Frankowska

Wydawnictwo: Dwie Siostry

Rok wydania: 2019

Objętość:  więcej niż sto

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

 

Recenzja:

Chyba każdy choć raz pomyślał o tym, jak dobrze byłoby odwiedzić kraj Harrego Pottera, Robin Hooda, Szekspira czy Sherlocka Holmesa. Każda z tych osób żyła w całkowicie innych czasach i zachwycała zupełnie inne pokolenia, ale wszystkie razem połączył ważny wkład, jaki wnieśli w światową literaturę.

 

Książka ,,Great!” to kolejna pozycja ze świetnej serii Wydawnictwa Dwie Siostry ,,Świat dla Dociekliwych”. Przy okazji swojej zeszłorocznej podróży do Włoch pisałam o innym tytule z tego cyklu ,,Mamma mia”, gdzie jej recenzję możecie przeczytać tutaj: https://bajkochlonka.pl/2018/04/02/mamma-mia-recenzja/

 

,,Great!” to pięknie ilustrowana przez Zosię Frankowską książka autorki Tiny Oziewicz, która traktuje o całej Wielkiej Brytanii.

 

 

 

W środku znajdziemy informacje przydatne nie tylko turystom, takie jak największe atrakcje, pomniki przyrody czy zabytkową architekturę, ale zagłębimy się w sposób myślenia każdego Brytyjczyka. Poznamy jego przyzwyczajenia, najważniejsze święta i liźniemy trochę historii, która pozwoli nam lepiej zrozumieć funkcjonowanie jednego z najbardziej popularnych miejsc na Ziemi.

 

Książka podzielona jest na 35 krótkich rozdziałów oraz wstęp. Łasuchom szczególnie powinny spodobać się fragmenty poświęcone kulinariom. Autorka opisuje tutaj różne rodzaje puddingów, posiłki spożywane do tradycyjnej herbaty, znane na całym świecie angielskie śniadanie oraz załącza nawet kilka przepisów na pyszne owoce pod kruszonką, czyli crumble oraz welsh cakes, co tłumaczy się jako walijskie ciasteczka.

 

 

 

 

Miłośnicy podróży odnajdą w ,,Great!” dosłownie mapę atrakcji z zaznaczonymi najciekawszymi punktami do odwiedzenia. Poszukiwacze przygód zostaną zachęceni do wypatrywania potwora z Loch Ness, nazywanego pieszczotliwie Nessie, z kolei fani niezwykłych i pięknych historii będą mogli podążyć tropem 500 miejsc w którym widziano elfy!

 

,,Great!” zdecydowanie nie jest zwykłym przewodnikiem po ciekawych miejscach. To książka, która oferuje znacznie więcej. Stara się pokazać ducha Wielkiej Brytanii oraz wskazuje jej najciekawsze punkty. Po lekturze tej pozycji każdy, nawet najbardziej oporny podróżnik zapragnie spakować walizkę i wyruszyć w podróż po Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii.

 

Nie warto też żałować, że w omawianej pozycji nie znajdziemy zdjęć atrakcji. Ilustracje znacznie wzbogacają ją estetycznie, a jeżeli chcemy zobaczyć coś w rzeczywistym wymiarze, możemy zainspirowani książką wyszukać tego w internecie.

 

 

 

 

Polecam ,,Great!” każdemu czytelnikowi powyżej 8. roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-great.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment