Otwarci na świat – recenzja serii książek dla maluszków

Tytuły: Otwarci na świat. Zwierzęta, Otwarci na świat. Warzywa i owoce, Otwarci na świat. Kolory
Seria: Otwarci na świat
Tekst: Małgorzata Korbiel
Ilustracje: Ewa Popławska
Wydawnictwo: Świetlik
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Rodzice małych bąbli często poszukują wartościowych książek kartonowych, w których mogą liczyć na realistyczne ilustracje zwierząt lub przedmiotów, ale także dodatkowe elementy ułatwiające wspólne czytanie.

Otwarci na świat

Ostatnio nakładem wydawnictwa Świetlik ukazała się seria książek, która spełnia wszystkie z powyższych założeń. ,,Otwarci na świat” jest cyklem pozycji z twardymi stronami. Za teksty w środku odpowiada Małgorzata Korbiel, a przyjemne dla oka ilustracje stworzyła Ewa Popławska. Seria składa się na tytuły:

  • Otwarci na świat. Zwierzęta,
  • Otwarci na świat. Warzywa i owoce,
  • Otwarci na świat. Kolory.

Dlaczego warto wybrać ten cykl? Każda rozkładówka, jaka znajduje się w książkach tego cyklu, to nie tylko obrazek na jednolitym tle, ale również krótka rymowanka skupiająca uwagę małego słuchacza i przy okazji objaśniająca specyfikę danego obiektu.

Pierwsze książeczki dla dzieci

Zaglądając do książki o zwierzętach, można liczyć na wybór tych, które dzieci rzeczywiście mają szansę spotkać w niedługiej przyszłości. Nie ma tu egzotycznych zwierzaków, ale są zwierzęta domowe czy gospodarskie. Razem z książką poznajemy kota, psa, złotą rybkę, ale też żabę, kury, krowy, kozy, kilka owadów, wiewiórkę lub wronę (duży plus, że nie jest to tylko ptak, ale konkretny jego gatunek).


Z kolei w książce o kolorach przedstawia się nie tylko pojedynczy kolor, ale czasami na jednym obrazku prezentowane są ich dwa połączenia, np. żółto-brązowy motyl lub niebiesko-żółty szalik. Tutaj jedyne zastrzeżenie można mieć do kolorowych teł, które nieco odwracają uwagę i rozmywają przekaz o tych kolorach, o których mowa jest w tekście.


,,Otwarci na świat. Warzywa i owoce” to książka, na którą z pewnością czekałam najbardziej. Możliwość wprowadzania dziecku zdrowej żywności i tym samym przyzwyczajania go do dobrych nawyków, może się udać właśnie z pomocą takiej pozycji. Atutem są rymowane zdania, które nawet w tak krótkiej formie przekazują ciekawostki o danym owocu lub warzywie.

Kartonowe książki dla dzieci

,,Otwarci na świat” to estetycznie wydana, trwała oraz bezpieczna (dzięki zaokrąglonym rogom) seria książek dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat. Z doświadczenia wiem, że najlepiej wyposażyć się we wszystkie trzy części i czytać je naprzemiennie. Dzięki temu podczas oglądania nie znudzimy się my, czyli rodzice, ale także dziecko będzie miało zaoferowaną większą różnorodność.

Link do strony wydawnictwa: https://www.facebook.com/wydawnictwo.swietlik/


Poprzedni wpis
Owoc poznania – recenzja komiksu dla dorosłych
Następny wpis
Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych – recenzja przewodnika
Tags: +0, +1, +2, +3, 2023, czytanie z dziećmi, Ewa Popławska, kartonówki, kolory, książeczki kartonowe, książka do nauki pierwszych słówek, książki dla dzieci, książki dla małych dzieci, książki kartonowe, Małgorzata Korbiel, nauka kolorów, Otwarci na świat, Otwarci na świat. Kolory, Otwarci na świat. Warzywa i owoce, Otwarci na świat. Zwierzęta, owoce, Pierwsze słowa, recenzje książek, rymowanka, rymowanki, Świetlik, warzywa, Wydawnictwo Świetlik, zwierzęta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja