Kalendarz adwentowy od Wydawnictwa Wilga – recenzja

Tytuł: Kalendarz adwentowy
Autor: zbiorowy
Ilustracje: zbiorowe
Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Czy może być coś piękniejszego dla miłośnika literatury dla najmłodszych niż ,,Kalendarz adwentowy” z… 24 książeczkami w środku? Naprawdę nie spodziewam się, że komukolwiek uda się wymyślić ciekawszy sposób na wielkie odliczanie do Świąt! 

Kalendarz adwentowy dla dzieci z książkami

Ten wielkoformatowy kalendarz ma wymiary 240 x 307 cm. Składa się z kartonowej oprawy, w którą wsunięta została makieta kamienicy. Wydaje się być swego rodzaju gigantyczną rozkładówką, oferującą na każdej z czterech stron okienka do odkrycia. Zazwyczaj mają one tę samą wielkość – nie licząc niespodzianki nr 24. To właśnie tam, w ten ostatni dzień przed Świętami, ukryta została książeczka o znacznie większych wymiarach niż jej poprzedniczki!

A czego dokładnie może spodziewać się po wnętrzu tego Kalendarza?

24 bajki na 24 wieczory Adwentu

,,Kalendarz adwentowy” od Wydawnictwa Wilga jest nie tylko pięknie wydany, w świątecznej oprawie oraz o solidnej konstrukcji. Wiele osób z pewnością ucieszy fakt, że ukazał się na licencji Usborne Publishing, który w Polsce jest bardzo popularne. Na szczęście wszystkie uroczo ilustrowane książki zostały przetłumaczone przez Patrycję Zarawską, dlatego znajomość języka obcego nie jest wymagana podczas ich czytania.

Twórcy kalendarza postarali się, żeby w zbiorze tych kilkudziesięciu bajek znalazły się nie tylko klasyki, ale i książki mniej znane i przede wszystkim świąteczne. Mamy tutaj prawdziwy miks różnorodności – dostosowany do odbiorcy w niemal każdym wieku i o różnych zainteresowaniach.

Klasyka, bajki świąteczne oraz zupełnie nowe historie

W ,,Kalendarzu adwentowym” znajdziecie więc bajki bardzo mało znane, ale też i takie, które powinno znać każde dziecko, jak m.in.:

  • Aladyn,
  • Kopciuszek,
  • Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków,
  • Dziadek do Orzechów,
  • Nowe szaty cesarza,
  • Pinokio,
  • Księżniczka na ziarnku grochu.

Nie brak tu również pozycji, które nastroją świątecznie najmłodszych oraz rodziców, przygotowując ich do Gwiazdki! Z historii z akcentem religijnym do wyboru jest bajka o tytule ,,Boże Narodzenie”, a z uroczych, o najważniejszych postaciach lub symbolach: ,,Dwanaście świątecznych dni”, ,,W noc wigilijną”, ,,Skrzaty” i ,,Piernikowy ludzik”.

Warto jednak zwrócić uwagę, że nie są to bajki w pełnym wymiarze stronicowym, ale raczej ich skrócone wersje. Ma to swoje atuty szczególnie w przypadku dzieci, które nie mają cierpliwości do złożonych bajek. Takie małe książeczki można później wygodnie przechowywać albo w kalendarzu, albo na półce i nie martwić się, że będą zajmować dużo miejsca.

,,Kalendarz adwentowy” od Wydawnictwa Wilga polecam zarówno dzieciom jak i dorosłym do wspólnego, rodzinnego odkrywania i czytania. Jeżeli jeszcze nie znaleźliście dla siebie książek na grudniowe wieczory – będzie on strzałem w dziesiątkę! Szukajcie go w księgarniach internetowych i stacjonarnych. Gorąco rekomenduję dzieciom powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/


Poprzedni wpis
Ty – recenzja ważnej książki dla dzieci
Następny wpis
Patronaty medialne Bajkochłonki 2022 roku – zestawienie
Tags: +4, +5, +6, +7, 2022, 24 książki na grudzień, blog książkowy, Boże Narodzenia, grudzień, kalendarz adwentowy, Kalendarz adwentowy Wilga, kalendarz adwentowy z książeczkami, klasyka literatury dziecięcej, książka na prezent, książki dla dzieci, książki świąteczne, Patrycja Zarawska, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, święta, Wilga, Wydawnictwo Wilga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja