Ty – recenzja ważnej książki dla dzieci

Tytuł: Ty
Autorka: Ewa Dahlig
Ilustracje: Marta Dahlig
Wydawnictwo: Tumilu
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Dzieci są dla rodziców całym światem. Wydają się perfekcyjnymi, małymi istotkami, z którymi nikt inny nie mógłby się żadną miarą równać. Kim jednak dzieci są dla siebie samych? Kiedy zaczynają postrzegać się jako indywidualności oraz jak pomóc im wyrosnąć na pełnych wiary we własne możliwości i akceptujących dorosłych?

Wasze dziecko głównym bohaterem książki

,,Ty” jest książką wspaniałego duetu – Ewy oraz Marty Dahlig, które ożywiły cały świat bohaterów Doliny Tumilu i dodatkowo wydały kilka pięknych pozycji spoza tej głównej serii. Na stronie możecie już przeczytać m.in. o ,,Lulu i Urodzinowa Katastrofa” oraz ,,Zima w Dolinie Tumilu”.

Książka o której piszę w tej recenzji jest rymowanką. Co prawda na jej rozkładówkach wierni fani serii odnajdą swoich ulubionych bohaterów, ale nie ma ona tradycyjnej fabuły. To właściwie słowa kierowane wprost do małego odbiorcy, który staje się w ,,Ty” postacią pierwszoplanową.

Chwile smutne oraz wesołe

To poetycka podróż w głąb tego, kim się jest oraz dlaczego każdy jest wyjątkowy. Autorki skupiają się zarówno na wnętrzu jak i zewnętrzu małego człowieka. Mówią do niego językiem, który jest on w stanie zrozumieć. Odnoszą się do zmysłów, części ciała oraz uczuć.

Narrator udowadnia, że każda emocja jest ważna, bo pochodzi właśnie od małego odbiorcy. Niezależnie czy jest to radość, smutek, gniew czy strach –  wszystkie momenty mają znaczenie, ponieważ zostały wywołane tym, co przeżywa maluch. Taki przekaz uczy dzieci akceptować także swoje troski i zmartwienia. Pokazuje, że życie nie składa się wyłącznie na beztroskie chwile, ale każdy wycinek dnia jest istotny.

Książka ucząca dzieci pewności siebie

,,Ty” to książka, która już od najmłodszych lat buduje pewność siebie, uczy akceptacji i wiary we własne możliwości. Jej silny i ważny przekaz uzupełniany jest bajkowymi, pięknymi ilustracjami Marty Dahlig, dzięki którym dzieci z ciekawością będą śledzić odczytywane przez bliskich na głos słowa. 

Dzięki ,,Ty” zacieśniana jest relacja między maluchami a rodzicami czy opiekunami. Książkę tę można więc czytać podczas wyjątkowych okazji, takich jak Święta czy urodziny, ale także w każdy inny dzień – kiedy dziecko potrzebuje naszego wsparcia.

Polecam ,,Ty” każdemu młodemu odbiorcy powyżej 3 roku życia. To wzruszająca pozycja, która może być także pięknym prezentem.

Link do strony Wydawnictwa: https://tumilu.pl/products/ty?variant=42906678034602

Poprzedni wpis
Szalik ciotki Melancholii – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Kalendarz adwentowy od Wydawnictwa Wilga – recenzja
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, 2022, akceptacja, blog książkowy, emocje, Ewa Dahlig, książki dla dzieci, książki dla dzieci budujące pewność siebie, Marta Dahlig, pewność siebie, recenzje książek, tolerancja, Tumilu, Ty, uczucia, Wydawnictwo Tumilu

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja