Wielkie marzenie małego Krecika – recenzja książki

Tytuł: Wielkie marzenie małego Krecika
Autor: Tom Percival
Ilustracje: Christine Pym
Tłumaczenie: Marcin Brykczyński
Wydawnictwo: Jedność dla dzieci
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Podobno czasami trzeba uważać na własne marzenia – ich skutki mogą okazać się… zupełnie nieprzewidywalne! Przekonał się o tym bohater kolejnej, uroczej książki dla najmłodszych. Zobaczcie jak wiara w siebie i swoje możliwości może wpłynąć na innych.

Opowiastka z rymami

,,Wielkie marzenie małego Krecika” to wierszowana opowiastka Toma Percivala – autora wielu popularnych książek dla dzieci. Za sprawą doskonałego przekładu Marcina Brykczyńskiego udało się zachować przyjemną dla ucha melodyjność tekstu, zgrabną historyjkę oraz pouczający morał. 

W tym samym czasie ukazała się kolejna książka tego autora, ale i ilustratorki Christine Pym – ,,Szczęśliwy płaszcz Koziołka”. Opowiem o niej już wkrótce.

Jak Krecik szukał swojego talentu

Mały Krecik obserwował świat i podziwiał różne zwierzęta. Zachwycał się ich umiejętnością latania, pływania czy skakania. On nie potrafił żadnej z tych rzeczy. Kiedy tak rozmyślał, spotkał jednak sowę. To ona doradziła mu, aby nie oglądał się na innych, ale skupił na tym, w czym sam jest dobry.

,,Wielkie marzenie małego Krecika” to wielkie przesłanie w bajkowej formie. Dzieci (ale i dorośli) bardzo często podziwiają innych za to, czego sami nie potrafią. Niesłusznie wychodzą z założenia, że każdy powinien być tak samo dobry w wielu dziedzinach. W rzeczywistości jednak ważne, aby skupić się na sobie – tylko w ten sposób dostrzeżemy nasz talent i będziemy szczęśliwi, mogąc go rozwijać.

Historia z twistem

W ,,Wielkie marzenie małego Krecika” następuje jednak dość istotny zwrot akcji! Kiedy już główny bohater wpada na to, w czym jest dobry, okazuje się, że jego umiejętność przynosi szkodę innym zwierzakom. Krecik podczas kopania tuneli uszkadza norkę lisa, niszczy ogródek jeża czy psuje zabawę królikowi. Kiedy ma już zrezygnować zupełnie z kopania, dostaje słowa wsparcia, a dalsza akcja zupełnie się odmienia.

Okazuje się bowiem, że Krecik swoim talentem zrobił jednak dużo dobrego. Udało mu się poprawić nastrój przyjaciołom i uczynić ich życie lepszym. Gdyby poddał się po pierwszych niepowodzeniach i przestał próbować, nigdy nie osiągnąłby celu.

Przepis na udaną bajkę

Historia o Kreciku uczy maluchy, że warto być konsekwentnym w tym, co się robi. Rozwijanie talentu może być czasochłonne, ale z pewnością warte jest zachodu.

,,Wielkie marzenie małego Krecika” to książka w której zakochają się czytelnicy w wieku już powyżej 2 lat. Rymowany tekst, piękne, pełnorozkładówkowe ilustracje i bohater z którym łatwo się utożsamić – to z pewnością przepis na udaną bajkę!

Link do strony Wydawnictwa: https://www.jednosc.com.pl/dla-dzieci-14/6735/wielkie-marzenie-malego-krecika


Poprzedni wpis
Zaginione wesołe miasteczko. Opowieść o Dicku Graysonie – recenzja
Następny wpis
Wędrowiec – recenzja książki bez słów
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, 2022, blog książkowy, Christine Pym, Jedność dla dzieci, krecik, Kret, książki dla dzieci, Marcin Brykczyński, marzenia, marzenie, poezja, poezja dla dzieci, recenzent książek, recenzje książek, rymowanki dla dzieci, Tom Percival, wiara w siebie, Wielkie marzenie małego Krecika, wiersz, Wydawnictwo Jedność dla dzieci

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja