Amelka Kieł i Władcy Jednorożców – recenzja

Tytuł: ,,Amelka Kieł i  Władcy Jednorożców

Autor: Laura Ellen Anderson

Ilustracje:  Laura Ellen Anderson

Tłumaczenie: Maria Jaszczurowska

Wydawnictwo: Literackie

Rok wydania: 2019

Objętość:  prawie jak encyklopedia! 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Amelka Kieł to nietypowa bohaterka literacka, która nie dość, że jest wampirem, to w dodatku nie lubi smaku krwi! Zajada się smarkowym spaghetti, skórami od paznokci czy śmiertelnymi pączkami.

 

Jest niezwykle odważna i oddana swoim przyjaciołom. Walczy z krzywdzącymi stereotypami, a w książce ,,Amelka Kieł i Władcy Jednorożców” wyrusza do tajemniczego Królestwa Światła, na poszukiwanie mamy księcia Tadżina.

 

 

 

 

To już druga część przygód tej dzielnej wampirzycy. O pierwszej, czyli ,,Amelka Kieł i Bal Barbarzyńców pisałam przy okazji Halloween. Okazuje się jednak, że to książka uniwersalna, która przemyca ponadczasowe wartości. Świetnie będzie się ją czytać także w styczniu czy sierpniu, niezależnie od pory roku czy miesiąca.

 

W tym tomie, podobnie jak i w poprzednim, bohaterowie doświadczają jak krzywdzące mogą być stereotypy. To, że mieszkańcy Brokatowic (miasta, które związane jest ze wszystkim co słodkie i jasne) różnią się pod względem nawyków czy wyglądu od mieszkańców Nokturnii, wcale nie znaczy, że zaraz pragną swojej wzajemnej zguby.

 

Różnice pomiędzy rozmaitymi gatunkami sprawiają, że świat jest dużo ciekawszy, a przyjaźnie ponad podziałami oferują obustronne profity. Będąc tak różnym – nie sposób się nudzić!

 

 

 

 

Z drugiej strony warto pamiętać, że nawet istoty, które w ogólnym mniemaniu funkcjonują, jako potulne i niebezpieczne, mogą okazać się bardzo nieprzewidywalne! Poznając kogoś, warto mieć oczy otwarte i pozostawić (przynajmniej na początku) niewielką dozę nieufności.

 

,,Amelka Kieł i Władcy Jednorożców” to także ważny przekaz dotyczący umiaru. We wszystkim trzeba szukać złotego środka. Od zbyt dużej ilości cukru może zrobić się niedobrze, a zbyt wielka alienacja rodzi różne niebezpieczeństwa.

 

To seria dla wszystkich, którzy lubią książki, które szybko się czyta. Jest w nich całe mnóstwo fantastycznych ilustracji, wciągającej akcji i bohaterów z którymi śmiało można próbować się utożsamiać (mimo ich oryginalnych zamiłowań kulinarnych!).

 

 

 

 

Mimo, że główną bohaterką jest dziewczynka, ,,Amelka Kieł” zachwyci także chłopców. Doskonale sprawdzi się jako lektura dla dzieci powyżej 7-ego roku życia.

 

Warto pamiętać, że strach ma wielkie oczy, a wampiry, rzadkie gatunki yeti czy kostuchy także mają uczucia! 🙂

 

Link do strony wydawnictwa: https://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/4992/Amelka-Kiel-i-Wladcy-Jednorozcow—Laura-Ellen-Anderson

 

 

Poprzedni wpis
Ściśle tajne – recenzja
Następny wpis
Moja mała myszka – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 Komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja