fbpx

Moja mała myszka – recenzja

Moja mała myszka – recenzja

Tytuł: ,,Moja mała myszka

Seria: Blisko natury

Autor: Britta Teckentrup

Ilustracje:  Britta Teckentrup

Tłumaczenie: Małgorzata Słabicka

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2019

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna:  ma dużo zalet

 

 

Recenzja:

Wychowywanie dzieci w duchu ekologii jest bardzo ważne. Co innego jednak czytać jak bohaterowie dbają o planetę, a co innego samemu dawać dobry przykład.

 

,,Moja mała myszka” to nowość od Wydawnictwa Nasza Księgarnia, która należy do serii ,,Blisko natury”. W jej ramach wydano dwie książeczki. Oprócz tej z myszką, czytelnicy mogą także poznać historię ,,Mojej małej kaczuszki”.

 

 

 

Co charakteryzuje tę serię? Przede wszystkim jest wydrukowana na kartonie pochodzącym w 100% z recyklingu. Dodatkowo do jej wykonania użyto ekologicznych farb, przyjaznych dla środowiska. Z kolei tematyka cyklu oscyluje wokół życia dzikich zwierząt i przybliżenia jej najmłodszym czytelnikom.

 

,,Moja mała myszka” to bardzo prosta opowiastka o dniu sympatycznego gryzonia. Mała mysz budzi się i od razu wiedziona ciekawością, postanawia zwiedzić łąkę na której mieszka. Otaczają ją kolorowe kwiaty i różnobarwne owady.

 

To bezpieczny świat, w którym nie ma żadnych zagrożeń. Myszka przyjaźni się z ptakiem i jeżem. Czynności, które wykonują przypominają te, jakie znane są dzieciom. Bawią się, jedzą lub ucinają sobie drzemki.

 

 

 

 

 

Ich życie jest pełne beztroski. Kiedy powoli robi się ciemno, mama myszki woła ją do norki i tak kończy się dzień.

 

,,Moja mała myszka” to książka, którą z powodzeniem można czytać do snu lub w ciągu dnia. Mała ilość tekstu i kolorowe, przyjemne ilustracje zachęcą do lektury nawet najbardziej oporne maluchy.

 

Z kolei ze starszymi czytelnikami można próbować rozmawiać na temat wyglądu książki oraz jej pochodzenia. Może warto zebrać makulaturę i spróbować zrobić kolejną stronę przygód myszki samodzielnie?

 

Polecam tę serię dla dzieci od 1-ego roku życia do 3 lat.

 

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/moja-mala-myszka/2625/ksiazka.html#.XEmsVM9KhE4

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
1 Comment

Post a Comment