Co zgubiła myszka z Anglii? – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Co zgubiła myszka z Anglii?
Seria: The Fabulous Lost and Found
Autor: Mark Pallis
Ilustracje: Peter Baynton
Wydawnictwo: Neu Westend Press
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Każdemu czasami zdarza się coś zgubić. Najczęściej, przypadkiem wysuwa się nam z kieszeni ulubiona przytulanka. Pod ławkę może wturlać się ołówek, a trzymany na szczęście grosz zniknie gdzieś wśród trawy. Ważne jednak, że są jeszcze miejsca, w których można odnaleźć swoją zgubę! Biura Rzeczy Znalezionych wypełniają skarby, za którymi niektórzy tęsknią, a inni zupełnie zdążyli już zapomnieć… jak będzie tym razem?

Jak nauczyć dziecko języka obcego?

,,Co zgubiła myszka z Anglii?” to wyjątkowa książka, która ukazała się nakładem Neu Westend Press w kilkudziesięciu różnych wersjach językowych! Jej autorem jest mieszkający w Niemczech pisarz książek dla dzieci Mark Pallis, który powziął sobie za cel nauczyć najmłodszych języków, wykorzystując do tego – magię opowieści!

Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem samego pomysłu całej tej inicjatywy. Koncepcja książki polega na tym, że w fabułę (o której za chwilę opowiem) sprytnie wpleciono angielskie słowa. Jest to uzasadnione logicznie i nie narzucające się czytelnikowi. Z kolei ilustracje oraz sama akcja pomagają dzieciom w rozumieniu, o czym konkretnie mowa.

Metoda nauki angielskiego oparta na opowieści

Mark Pallis zrobił coś, co zawsze poleca się podczas nauki języków obcych. Zastosował metodę uczenia się ,,w praniu”. Powiedzmy sobie szczerze – zapamiętywanie pojedynczych słów w słownikach i elementarzach jest potrzebne, ale nie zawsze przynosi upragniony skutek. W przypadku dzieci jednak, które przecież mają naturalny talent do szybkiego zapamiętywania wyrażeń, metoda zaproponowana w ,,Co zgubiła myszka z Anglii?” naprawdę świetnie się sprawdza!

Autor nazwał ją nawet Metodą Nauki Języka Opartą na Opowieściach, i muszę przyznać, że taka nazwa bardzo mi odpowiada! A w nagrodę, po ukończonej lekturze, można za darmo pobrać dziecku certyfikat z gratulacjami – na zachętę! Znajdziecie je tutaj: https://www.markpallis.com/custom-books-and-free-certificates

Co zgubiła myszka?

Urocze ilustracje razem z tekstem opowiadają historię Pani i Pana Żabka, którzy prowadzą, wspomniane już przeze mnie, Biuro Rzeczy Znalezionych. Pewnego dnia przychodzi do nich myszka i mówi, że: ,,I have lost my hat”, co oczywiście znaczy, że zgubiła czapkę. Okazuje się jednak, że właściciele biura zupełnie nic nie rozumieją po angielsku, ale że są dobrymi żabkami, chcą pomóc myszce.

Z ,,Co zgubiła myszka z Anglii?” wyruszamy więc do magazynu na poszukiwania zguby, jednocześnie ucząc się mnóstwa nowych słówek! Czy po sprawdzeniu, co oznacza ,,hat” i podsunięciu myszce bananów, kluczy, rowerów i kurtek, wreszcie uda się odnaleźć upragnioną czapkę?

Książka, który uczy angielskiego

Seria ,,The Fabulous Lost and Found” ma ogromny potencjał i pozwala nauczyć się wielu nowych języków! Dzięki zamieszczonemu na końcu słowniczkowi omawianej wersji, poradzą sobie z nią nawet osoby, które niemal zupełnie nie znają angielskiego.

To książka, która:

  • przedstawia uroczą i angażująca opowiastkę,
  • ma ładne, ponadczasowe ilustracje,
  • uczy języka angielskiego w trakcie czytania, bez poczucia, że jest to narzucona lekcja,
  • ma ładny morał i zachęca do pomagania innym.

Gdybym miała wskazać, co mogłoby być w niej lepsze, pewnie powiedziałabym o redakcji. Na pewno nie zaszkodziłaby jej korekta językowa, jednak w ogólnym rozrachunku – to pozycja z wielkim potencjałem.

Polecam ,,Co zgubiła myszka z Anglii?” wszystkim dzieciom już powyżej 3 roku życia!

 Więcej o serii: http://www.markpallis.com
 Książkę kupicie bezpośrednio tutaj: https://www.amazon.pl/dp/1915337283
Inne książki z tej serii: https://www.markpallis.com/fabulouslostandfound

Poprzedni wpis
Co w brzuchu burczy – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Mój tata, mój świat – recenzja książki dla dzieci
Tags: 2022, angielski dla dzieci, Biuro Rzeczy Znalezionych, blog książkowy, Co zgubiła myszka z Anglii?, książka do nauki angielskiego, książki dla dzieci, książki o zgubieniu czegoś, książki obrazkowe, Mark Pallis, metoda opowieści, mysz, nauka języka dla dzieci, Neu Westend Press, Peter Baynton, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, The Fabulous Lost and Found, współpraca, żaby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja