Co zgubiła myszka z Anglii? – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Co zgubiła myszka z Anglii?
Seria: The Fabulous Lost and Found
Autor: Mark Pallis
Ilustracje: Peter Baynton
Wydawnictwo: Neu Westend Press
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Każdemu czasami zdarza się coś zgubić. Najczęściej, przypadkiem wysuwa się nam z kieszeni ulubiona przytulanka. Pod ławkę może wturlać się ołówek, a trzymany na szczęście grosz zniknie gdzieś wśród trawy. Ważne jednak, że są jeszcze miejsca, w których można odnaleźć swoją zgubę! Biura Rzeczy Znalezionych wypełniają skarby, za którymi niektórzy tęsknią, a inni zupełnie zdążyli już zapomnieć… jak będzie tym razem?

Jak nauczyć dziecko języka obcego?

,,Co zgubiła myszka z Anglii?” to wyjątkowa książka, która ukazała się nakładem Neu Westend Press w kilkudziesięciu różnych wersjach językowych! Jej autorem jest mieszkający w Niemczech pisarz książek dla dzieci Mark Pallis, który powziął sobie za cel nauczyć najmłodszych języków, wykorzystując do tego – magię opowieści!

Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem samego pomysłu całej tej inicjatywy. Koncepcja książki polega na tym, że w fabułę (o której za chwilę opowiem) sprytnie wpleciono angielskie słowa. Jest to uzasadnione logicznie i nie narzucające się czytelnikowi. Z kolei ilustracje oraz sama akcja pomagają dzieciom w rozumieniu, o czym konkretnie mowa.

Metoda nauki angielskiego oparta na opowieści

Mark Pallis zrobił coś, co zawsze poleca się podczas nauki języków obcych. Zastosował metodę uczenia się ,,w praniu”. Powiedzmy sobie szczerze – zapamiętywanie pojedynczych słów w słownikach i elementarzach jest potrzebne, ale nie zawsze przynosi upragniony skutek. W przypadku dzieci jednak, które przecież mają naturalny talent do szybkiego zapamiętywania wyrażeń, metoda zaproponowana w ,,Co zgubiła myszka z Anglii?” naprawdę świetnie się sprawdza!

Autor nazwał ją nawet Metodą Nauki Języka Opartą na Opowieściach, i muszę przyznać, że taka nazwa bardzo mi odpowiada! A w nagrodę, po ukończonej lekturze, można za darmo pobrać dziecku certyfikat z gratulacjami – na zachętę! Znajdziecie je tutaj: https://www.markpallis.com/free-certificates

Co zgubiła myszka?

Urocze ilustracje razem z tekstem opowiadają historię Pani i Pana Żabka, którzy prowadzą, wspomniane już przeze mnie, Biuro Rzeczy Znalezionych. Pewnego dnia przychodzi do nich myszka i mówi, że: ,,I have lost my hat”, co oczywiście znaczy, że zgubiła czapkę. Okazuje się jednak, że właściciele biura zupełnie nic nie rozumieją po angielsku, ale że są dobrymi żabkami, chcą pomóc myszce.

Z ,,Co zgubiła myszka z Anglii?” wyruszamy więc do magazynu na poszukiwania zguby, jednocześnie ucząc się mnóstwa nowych słówek! Czy po sprawdzeniu, co oznacza ,,hat” i podsunięciu myszce bananów, kluczy, rowerów i kurtek, wreszcie uda się odnaleźć upragnioną czapkę?

Książka, który uczy angielskiego

Seria ,,The Fabulous Lost and Found” ma ogromny potencjał i pozwala nauczyć się wielu nowych języków! Dzięki zamieszczonemu na końcu słowniczkowi omawianej wersji, poradzą sobie z nią nawet osoby, które niemal zupełnie nie znają angielskiego.

To książka, która:

  • przedstawia uroczą i angażująca opowiastkę,
  • ma ładne, ponadczasowe ilustracje,
  • uczy języka angielskiego w trakcie czytania, bez poczucia, że jest to narzucona lekcja,
  • ma ładny morał i zachęca do pomagania innym.

Gdybym miała wskazać, co mogłoby być w niej lepsze, pewnie powiedziałabym o redakcji. Na pewno nie zaszkodziłaby jej korekta językowa, jednak w ogólnym rozrachunku – to pozycja z wielkim potencjałem.

Polecam ,,Co zgubiła myszka z Anglii?” wszystkim dzieciom już powyżej 3 roku życia!

 Więcej o serii: http://www.markpallis.com
 Książkę kupicie bezpośrednio tutaj: https://www.amazon.pl/dp/1915337283
Inne książki z tej serii: https://www.markpallis.com/fabulouslostandfound

Poprzedni wpis
Co w brzuchu burczy – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Mój tata, mój świat – recenzja książki dla dzieci
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja