Harry Potter. Magiczny almanach – recenzja wyczekiwanej książki

Tytuł: Harry Potter. Magiczny almanach
Autorzy: J.K. Rowling, John Tiffany, Jack Thorne
Ilustracje: Peter Goes, Louise Lockhart, Weitong Mai, Olia Muza, Pham Quang Phuc, Levi Pinfold, Tomislav Tomić
Tłumaczenie: Andrzej Polkowski, Joanna Lipińska
Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2023

Objętość: prawie jak encyklopedia!
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Książka, na którą najbardziej czekałam w 2023 roku? No dobrze, było ich kilka, ale zdecydowanie na podium mogłabym umieścić przewodnik po świecie, który towarzyszy mi od szkoły podstawowej. Świecie, któremu zawdzięczam miłość do literatury, zainteresowanie fantastyką oraz… swoją słabość do pisania.

Dział Ksiąg Zakazanych

,,Harry Potter. Magiczny almanach” to pozycja, która u każdego potterfana wzbudzi niekontrolowany zachwyt, przysporzy o palpitacje serca i natychmiast pociągnie do rozbicia swojej świnki-skarbonki, żeby za nazbierane tam galeony, sykle i knuty kupić książkę, z którą będzie można spędzić wyłącznie wspaniałe chwile.

Już na pierwszy rzut oka ten oficjalny przewodnik napisany przez J.K. Rowling to ogromna skarbnica wiedzy. Piękne wydanie, duży format, tasiemka do zaznaczenia postępu czytania i rozkładane, OGROMNE rozkładówki – sprawiają, że można poczuć się niemal jak w dziale Ksiąg Zakazanych.

Harry Potter. Magiczny almanach. Jak wygląda i co zawiera?

A jednak ,,Harry Potter. Magiczny almanach” jest pozycją dostępną dla każdego – bez względu na wiek (sama znam masę osób po 30-stce, które sięgną po niego bez wahania, ale i dzieci czy nastolatków w wieku szkolnym, także już ,,zarażonych” tym magicznym bzikiem). 

Na ponad 200 stronach znajdziecie inspirujące treści oraz piękne ilustracje siedmiorga artystów z różnych zakątków świata, którzy otrzymali specjalne zaproszenie do wykonania obrazów do tego wydania. Co więcej, w siedmiu głównych częściach, na jakie została podzielona książka, macie do dyspozycji niemal sto pomniejszych rozdziałów. Autorzy zebrali je tematycznie:

  • czarodzieje i czarownice, którzy przeżyli,
  • sport, ludzie i wszystko, co magiczne,
  • czarujące miejsca i osobliwe obiekty,
  • zaproszenie do Hogwartu,
  • klątwy, uroki i zaklęcia niewybaczalne,
  • magia ministerialna i inspirujące instytucje,
  • zwierzęta, rośliny i stworzenia.

Pikantne szczegóły z serii o Harrym Potterze

Dzięki temu przewodnikowi po świecie Harrego Pottera będziecie mogli wreszcie poznać oś chronologiczną świata czarodziejów i odpowiedzieć sobie na pytanie – jak to wszystko się zaczęło. ,,Harry Potter. Magiczny almanach” przypomni Wam również wiele wzruszających momentów z książek, za pomocą m.in. cytatów umieszczonych na rozkładówkach.

Myślę, że mocno zdziwicie się także… datami urodzenia Harrego, Rona i Hermiony! Już nie mogę doczekać się tych dyskusji na forach poświęconych serii, które wynikną na skutek tych różnych, ujawnionych przez autorów informacji.

Prawdę mówiąc, nie znajdziecie bardziej zasobnego w wiedzę, wyczerpującego temat oraz zabierającego w magiczny świat uniwersum serii niż ten almanach. Przy okazji jest to obiekt tak pięknie i starannie wydany, zapewniający godziny(!) rozrywki, czytania i wgapiania się w niesamowite ilustracje, że mogę z całą śmiałością stwierdzić, że nikt, kto się na niego zdecyduje, nie będzie tym wyborem rozczarowany.

Cieszyłam się jak dziecko na widok jego zapowiedzi, skakałam z radości, gdy przyszedł pocztą i zachwycałam nim od pierwszej do ostatniej strony (spytajcie mojego męża jak nie wierzycie) – i nie jest mi z tego powodu ani trochę głupio!

Polecam go absolutnie każdemu powyżej 7 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://www.mediarodzina.pl/produkt/harry-potter-magiczny-almanach/

Więcej książek J.K. Rowling:

Książki z serii o Harrym Potterze:


Poprzedni wpis
Jesienne nowości od wydawnictwa Zysk i S-ka
Następny wpis
Paulina Bobrycz-Rogala, czyli odwiedziny w barze mlecznym – wywiad Strefa Rozmów
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +7, +8, +9, 2023, Andrzej Polkowski, blog książkowy, ciekawostki o Harrym Potterze, fantastyka, Harry Potter, Harry Potter. Magiczny almanach, Hogwart, J.K. Rowling, Jack Thorne, Joanna Lipińska, John Tiffany, książka dla fana Harrego Pottera, książka na prezent, książki o Harrym Potterze, Levi Pinfold, Louise Lockhart, magia, magiczny almanach, Media Rodzina, oficjalny przewodnik, Olia Muza, Peter Goes, Pham Quang Phuc, Potter, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, Tomislav Tomić, Weitong Mai, Wydawnictwo Media Rodzina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja