Jesienne nowości od wydawnictwa Zysk i S-ka

Tytuły: Autostopem przez galaktykę. Edycja ilustrowana, J.R.R. Tolkien. Biografia, Hobbit. Wersja ilustrowana, Książka, która NAPRAWDĘ nie chciała być czytana
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania: 2023

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Jesień już w pełni, dlatego dobrze zerknąć do nowości od wydawnictwa Zysk i S-ka, żeby zobaczyć w jakie pozycje warto się wyposażyć na kolejne miesiące. Jestem przekonana, że wśród wybranych przeze mnie czterech tytułów, znajdziecie nie tylko książki, które zachwycą Was samych, ale i te, które mogą stać się inspiracjami prezentowymi na zbliżające się Święta.

Autostopem przez galaktykę. Edycja ilustrowana

Zacznę od klasyki, którą warto, a nawet należy mieć na swoim regale! W związku z tym, że ja jednak jestem fanką tylko ładnych wydań (tym bardziej jeżeli chodzi o książki ponadczasowe), dlatego dopiero teraz dołączyłam do swojej kolekcji ,,Autostopem przez galaktykę”. Wydawnictwo Zysk i S-ka wydało ją ze świetnymi ilustracjami Chrisa Riddella, w twardej oprawie i z uszlachetnieniami. 

Powieść Douglasa Adamsa (związanego zresztą z grupą Monty Pythona) to science fiction, które łączy w sobie komedię, absurd oraz filozoficzne zacięcie. Książka opowiada historię niezbyt ogarniętego pracownika biurowego, Artura Denta, który niespodziewanie dowiaduje się o planowanej zagładzie Ziemi, w celu zrobienia miejsca dla… kosmicznej autostrady. 

Artur zostaje uratowany przed katastrofą przez swojego przyjaciela, Forda Prefecta, który okazuje się kosmitą i zarazem jego przewodnikiem po wszechświecie. Razem wyruszają w kosmiczną podróż autostopem, gdzie spotykają m.in. przedziwne istoty. Co więcej, starają się także odnaleźć sens życia i przetrwać w tym (wszech)świecie pozbawionym ludzkiej logiki! Coś fantastycznego!

Polecam ją odbiorcom już nawet od 15 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://sklep.zysk.com.pl/autostopem-przez-galaktyke-edycja-ilustrowana.html


J.R.R. Tolkien. Biografia

Wydawnictwo Zysk i S-ka to chyba ulubione wydawnictwo fanów twórczości Tolkiena. Tylko ostatnimi czasy ukazała się m.in. ,,Natura Śródziemia”, ,,Księga zaginionych opowieści” czy (wspominane poniżej) wznowione, kolekcjonerskie wydanie ,,Hobbit. Wersja ilustrowana”. 

Ostatnio wydali także książkę, która… rozbiła bank! Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby ktoś, kto choć trochę interesuje się twórczością Tolkiena, nie potrzebował zagłębić się w jego biografię! ,,J.R.R. Tolkien. Biografia” to jedyna tego typu książka, która pozwala naprawdę blisko poznać jednego z najbardziej zasłużonych pisarzy wszech czasów. 

Jej autorem jest Humphrey Carpenter, który długo pozostawał w przyjaźni z synami oraz córką Tolkiena. To właśnie oni udzielili mu osobistej zgody na napisane tej biografii, a co więcej – udostępnili również ważne materiały (zdjęcia, dokumenty czy listy), które ilustrują to wydanie. Pozycja składa się z siedmiu części zawierających opisy poszczególnych etapów życia i pracy Tolkiena. Mnie szczególnie spodobał się dodatek z uproszczoną chronologią wydarzeń z życia. Przydaje się, żeby ułożyć sobie tę wielowątkową ,,powieść” w całość.

Pięknie wydana ,,J.R.R. Tolkien. Biografia” to idealny pomysł na prezent dla fanów pisarza.

Link do strony wydawnictwa: https://sklep.zysk.com.pl/j-r-r-tolkien-biografia.html


Hobbit. Wersja ilustrowana

Idąc za ciosem – postanowiłam, że muszę wspomnieć o wznowieniu najpiękniejszego wydania ,,Hobbita”, jakie kiedykolwiek ukazało się na polskim rynku. Książka z ilustracjami wybitnego Alana Lee, które swego czasu stały się inspiracją dla twórców znanego wszystkim filmu na podstawie powieści, to piękno, które się nie starzeje.

Ja ,,Hobbita” poznałam jeszcze w czasach szkolnych, kiedy był lekturą (nie pamiętam niestety czy obowiązkową, czy dodatkową – dla mnie to nigdy nie miało znaczenia, czytałam wszystko 😉 ). Wtedy oczywiście nie dysponowałam książką o tej prezencji. Z przyjemnością uzupełniłam więc teraz swoją biblioteczkę, gdzie ,,Hobbit. Wersja ilustrowana” będzie zajmował miejsce honorowe. 

Myślę, że nie muszę nikogo przekonywać, że Bilbo Baggins, Gandalf i gromadka krasnoludów to towarzystwo, z którym zdecydowanie warto spędzić jesienne wieczory. Polecam to wydanie także na prezent, ale również do sprawienia samemu sobie, zupełnie bez okazji.

Link do strony wydawnictwa: https://sklep.zysk.com.pl/hobbit-wersja-ilustrowana-dodruk-wyd-2022.html


Książka, która NAPRAWDĘ nie chciała być czytana

I na koniec, trochę na rozluźnienie, pozycja dla każdego – dla dorosłych, nastolatków, dzieci, a najlepiej do wspólnego, grupowego czytania! Być może znacie już jej starszą siostrę ,,Książka, która nie chciała być czytana”. Tym razem autor David Sundin idzie krok dalej, prezentując pozycję, która naprawdę, ALE TO NAPRAWDĘ nie chce, żeby ktokolwiek ją czytał!

Przyznajcie, że jest w tym tytule coś na kształt wyzwania 😀 ,,Książka, która NAPRAWDĘ nie chciała być czytana” to połączenie przewrotnych tekstów oraz ograniczonej palety do zielonego i pomarańczowego koloru. Przedstawiana jak pozycja vintage, rozpoczyna się od dwóch zdań:

Było sobie raz dziecko, które chciało, żeby dorosły coś poczytał. Ale książka, którą wybrało, okazała się trochę czarodziejska, a trochę bzdurząca i naprawdę nie chciała być czytana.

A później, z każdą kolejną stroną lektura rzeczywiście udowadnia czytelnikom jak trudno ją zgłębić! Rzuca pod nogi kłody, utrudnia zrozumienie tekstu, a jednocześnie… pozwala się głośno śmiać i świetnie bawić! Oczywiście należy słuchać się rozkazów książki oraz obowiązkowo – spędzać przy niej czas w towarzystwie!

Będzie świetna dla każdego już powyżej 4 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://sklep.zysk.com.pl/ksiazka-ktora-naprawde-nie-chciala-byc-czytana.html


Poprzedni wpis
Świąteczne opowieści Krasnalka – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Harry Potter. Magiczny almanach – recenzja wyczekiwanej książki
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +4, +5, +6, +7, +8, +9, Autostopem przez galaktykę. Edycja ilustrowana, blog książkowy, Hobbit, Hobbit. Wersja ilustrowana, J.R.R. Tolkien. Biografia, jesień, klasyka literatury, Książka która NAPRAWDĘ nie chciała być czytana, książka na prezent, książki do czytania jesienią, nowości książkowe, recenzje książek, Tolkien, Wydawnictwo Zysk i S-ka, zestawienie książkowe, Zysk i S-ka

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja