Przegląd nowości od Wydawnictwa Muchomor

Czy wiecie, że w tym roku Wydawnictwo Muchomor świętuje swoje dwudzieste urodziny?! Zawdzięczamy mu wiele pięknych książek. Mnie kojarzy się ono przede wszystkim ze świetnymi bajkami filozoficznymi (tak na nie trafiłam dawno, dawno temu) oraz m.in. z wartościowymi książkami popularnonaukowymi, a także ukochaną serią ,,Pożeracze książek”.

Spis wszystkich recenzji muchomorowych książek znajdziecie w tym artykule na samym dole. Tymczasem przygotowałam przegląd trzech interesujących nowości. Każda z książek, o której opowiadam poniżej, jest kontynuacją innej serii. Znajdziecie tutaj wspomniany już przeze mnie cykl ,,Pożeraczy książek”, ale także pozycję z wielkoformatowych tytułów o żywiołach czy kontynuację przygód Taluli – córki rodziców cyrkowców!


Tytuł: Jak przeżyłam w pierwszej klasie gimnazjum
 Autorka: Marion Achard
 Tłumaczenie: Maria Braunstein
Wydawnictwo: Muchomor
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Zaczniemy właśnie od tej ostatniej! ,,Jak przeżyłam w pierwszej klasie gimnazjum” jest trzecią częścią dziennika dziewczynki, która najbardziej na świecie chciałaby po prostu… żyć normalnie. Poprzednie tytuły tego cyklu znajdziecie poniżej (kliknijcie, żeby przejść do konkretnej recenzji):

Początek gimnazjum, ale i start w każdej nowej szkolne to duże wyzwanie dla młodego ucznia. Główna bohaterka i zarazem narratorka tej humorystycznej powiastki nie ma łatwego początku. Przede wszystkim jej najbliższa koleżanka nie trafiła do tej samej klasy. Dziewczynka ma też wrażenie, że materiał ją przerasta, a nauczyciele nie są zbyt pomocni. Dodatkowo nowy kolega z ławki Janek – to prawdziwy gagatek z którym trzeba będzie się uporać!

Jak Taluli uda się przeżyć w pierwszej klasie gimnazjum? Sprawdźcie sami! Książka będzie odpowiednia dla dzieci powyżej 10 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.muchomor.pl/pl/p/JAK-PRZEZYLAM-W-TRZECIEJ-KLASIE-GIMNAZJUM./251


Tytuł: Czarodziejskie miasto
 Autorka: Edith Nesbit
 Ilustracje: Maria Prokop
 Tłumaczenie: Magdalena Sobolewska
Wydawnictwo: Muchomor
Rok wydania: 2022

Objętość: prawie jak encyklopedia!
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Wydawnictwo Muchomor w ramach serii ,,Pożeracze książek” wydaje lektury dłuższe, angażujące oraz pełne fantastycznych historii! Do tej pory ukazały się m.in.:

Najnowsza, czyli ,,Czarodziejskie miasto” to także klasyczna powieść Edith Nesbit (autorki wspomnianego przed chwilą ,,Zaczarowanego zamku”). Książka została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W Polsce ukazywała się już ona w kilku innych wydaniach, to jednak uważam za wyjątkowe ładne. Opowiada o chłopcu Filipie, który mieszkając ze znacznie starszą siostrą Helen oraz jej mężem, czuje się samotny. Buduje wtedy własne miasto, korzystając z tego co ma pod ręką, czyli książek lub klocków. Pewnego dnia spotyka w tym miasteczku bohaterów lektur oraz figurki, które nagle stały się bardzo realne!

Pozycja będzie odpowiednia dla czytelników powyżej 8 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.muchomor.pl/pl/p/CZARODZIEJSKIE-MIASTO/250


Tytuł: Ogień
 Autorka: Anna Skowrońska
 Opracowanie wizualne: Agata Dudek, Małgorzata Nowak
Wydawnictwo: Muchomor
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

A na koniec – wisienka na naszym czytelniczym torcie! Celowo na deser zostawiłam ,,Ogień”, bo wiem, że ta seria cieszy się bardzo dużą popularnością. Do tej pory ukazały się w ramach tego popularnonaukowego cyklu o żywiołach:

Ich autorką jest Anna Skowrońska, a za ilustracje i opracowanie graficzne odpowiadają Agata Dudek oraz Małgorzata Nowak. Książka została dofinansowana ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Nowość jest bardzo pojemną pozycją, w której zawierają się rozważania na temat różnego rodzaju ognia. 

Można przeczytać w niej m.in. czym w ogóle jest ogień i jak wielki wpływ miał na ludzkość, jak interpretować wyładowania atmosferyczne oraz w jaki sposób się z nim bezpiecznie obchodzić.

Książka pozwala także zajrzeć do krateru wulkanu, dowiedzieć się jak wiele ogień znaczy w różnych religiach, ale także z jakimi trudnymi momentami w historii się wiąże.

,,Ogień” to niezwykle ciekawa i bogato ilustrowana książka, która spodoba się wszystkim dzieciom powyżej 7 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.muchomor.pl/pl/p/Ogien/249

Spis pozostałych recenzji książek od Wydawnictwa Muchomor:

Poprzedni wpis
Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 1 – recenzja
Następny wpis
101 dalmatyńczyków – recenzja wydania kolekcjonerskiego
Tags: +10, +11, +12, +13, +7, +8, +9, 2022, Agata Dudek, Anna Skowrońska, blog książkowy, Czarodziejskie miasto, Edith Nesbit, Jak przeżyłam w pierwszej klasie gimnazjum, książki dla dzieci, literatura dziecięca, Magdalena Sobolewska, Małgorzata Nowak, Maria Braunstein, Maria Prokop, Marion Achard, Muchomor, Ogień, Ogień książka, Pożeracze książek, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, urodziny Wydawnictwa Muchomor, Wydawnictwo Muchomor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja