Łatwo być miłym! – recenzja

Tytuł: ,,Łatwo być miłym!”

Autor: Francesca Pirrone

Ilustracje: Francesca Pirrone

Tłumaczenie: Katarzyna Radziwiłł

Wydawnictwo: Muchomor

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Teoretycznie nie potrzeba zbyt wiele, żeby zrobić coś dobrego. Ważne, żeby mieć tylko trochę chęci i właściwe intencje. Mimo to świat pełen jest osób, które karmią się nieszczęściami innymi, a nawet często sami występują w roli oprawców.

 

,,Łatwo być miłym!” jest niewielką formatem książką, która pokazuje tę lepszą rzeczywistość. W niej wszystko jest proste – bądź dobry dla innych, a dobro to do ciebie wróci. Autorką jest Francesca Pirrone, która przygotowała bardzo krótkie scenki – w zasadzie można je określić jako lekcje etyki dla najmłodszych.

 

 

Główną bohaterką książki jest świnka. Widzimy ją w różnych okolicznościach, ale każde z nich poprzedza strona z jakąś radą lub wskazówką dotyczącą życia w społeczeństwie. Na tych niemal komiksowych kadrach całe historie składają się z ekspresowej ekspozycji, rozwinięcia i zakończenia.

 

Przykładem może być epizod o uśmiechaniu się, który zupełnie mnie rozczulił. Na pierwszym obrazku widzimy smutnego zajączka ze zwieszoną głową. Drugi przedstawia radosną świnkę, która mija zajączka. A na trzecim? Zajączek uśmiecha się od ucha do uch, bo przecież śmiech jest zaraźliwy!

A takich pełnych uroku sytuacji w tej książeczce jest naprawdę sporo. Świnka przypomina także, że warto dziękować za okazaną pomoc, być cierpliwym, pomagać, chronić, ustępować, a także dbać o otoczenie. 

 

 

 

Choć ,,Łatwo być miłym!” nie ma konkretnej fabuły, a tekstu jest w niej raczej jak na lekarstwo, to jednak zdecydowanie warto mieć tę książkę w swojej biblioteczce. Może być ona doskonałym materiałem do rozmowy na ważne tematy, pomoże kształtować dziecięcą wrażliwość i da dobry przykład w codziennym przebywaniu wśród innych.

Z pewnością spodoba się czytelnikom także ze względu na ilustracje – bardzo proste, wręcz minimalistyczne, wykonane ołówkiem z delikatnym akcentem kolorystycznym.

 

,,Łatwo być miłym!” to trochę poetycka pozycja, przy której… łatwo spędzić miło czas! 😉 Będzie odpowiednia dla wszystkich powyżej 3 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.muchomor.pl/pl/p/LATWO-BYC-MILYM-/239

 

 

Poprzedni wpis
Tarmosia – recenzja premierowa książki dla dzieci!
Następny wpis
Dobble XXL – recenzja gry ruchowej!
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, 2021, blog o książkach, Francesca Pirrone, Katarzyna Radziwiłł, książka dla dzieci, książka laurka, książka obrazkowa, książki na prezent, Łatwo być miłym!, Muchomor, recenzent książkowy, recenzje książek, Wydawnictwo Muchomor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja