fbpx

Dobble XXL – recenzja gry ruchowej!

Dobble XXL – recenzja gry ruchowej!

Tytuł: ,,Dobble XXL”

Twórcy: Denis Blanchot, Guillaume Gille-Naves, Igor Polouchine

Wydawnictwo: Rebel

Data wydania: 2021

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Znacie grę Dobble? Jeśli nie, to na pewno przynajmniej o niej słyszeliście! To jedna z najpopularniejszych karcianek ostatnich lat. Grają w nią wszyscy – dorośli i dzieci.  Bardzo możliwe jednak, że jeszcze nie mieliście okazji dowiedzieć się o ostatniej nowości Wydawnictwa Rebel, która idealnie wpisuje się w czas letni (już tak niewiele nam do niego brakuje!) i jest w wersji… naprawdę XXL! 

 

Zanim jednak przejdę do ostatniej premiery, koniecznie zobaczcie także recenzję tych samych z serii ,,Dobble Harry Potter oraz propozycję także idealną na czas wakacji – ,,Dobble Plaża.

 

,,Dobble XXL” jest dokładnie tym, czego akurat teraz potrzebujemy. Z jej pomocą można nie tylko świetnie się bawić, ale przy okazji trochę poruszać, i to nawet nie opuszczając własnego podwórka (lub jak w moim przypadku – salonu 😉 ). 

 

 

 

 

Jej autorami są Denis Blanchot, Guillaume Gille-Naves oraz Igor Polouchine. Każdy wykonany w tej grze ,,krążek” to wielka płachta zrobiona ze śliskiego materiału, przypominającego winyl. Producent określa go mianem PVC, ale brzmi to dla mnie zbyt poważnie. Każda ,,karta” mierzy z kolei aż 45 centymetrów średnicy, a w wysokim kartoniku jest ich łącznie 20 sztuk. 

 

Wytrzymałe komponenty ,,Dobble XXL” zachęcają do zabierania ich na spacer (nie straszna będzie im nawet mała mżawka), wspólnej zabawy na świeżym powietrzu czy korzystania na… lekcjach wf, jako bardzo oryginalny sposób na rozgrzewkę! 

 

Jeżeli znacie podstawowe zasady tego tytułu, to w zasadzie możecie już zaczynać rozgrywkę. W wielkim skrócie – celem każdego uczestnika jest odnalezienie na krążku i wskazanie tych samych symboli. Gra jest tak wymyślona, że dowolnie zestawione ze sobą dwie karty, zawsze łączy przynajmniej jeden wspólny i ten sam obrazek. 

Gra ,,Doble XXL” oferuje nam jednak więcej zabawy niż jej mniejsza wersja. Do pudełka dołączono dodatkowo instrukcję, w której znalazły się 4 nowe warianty gry. Można stosować je w przypadku tylko dwóch osób lub całej grupy dzieci (maksymalnie ośmiu). 

 

 

 

 

To świetna propozycja zachęcenia dzieci do aktywności na dworze. Co więcej, bardzo polecam włączenie się do zabawy całą rodziną. Karty są na tyle duże, że nie będzie przeszkodą korzystać z nich bez względu na wiek i… gabaryty 😉 !

 

Grę do recenzji przekazało Wydawnictwo Rebel:

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment