Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham – 4 pory roku

Tytuły: ,,Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest wiosna”, ,,Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest lato” , ,,Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest jesień”, ,,Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest zima”

Seria: Nawet nie wiesz

Autor: Sam McBratney

Ilustracje: Anita Jeram

Tłumaczenie: Jarosław Mikołajewski

Wydawnictwo: Harper Kids Polska (HarperCollins Polska)

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: wybitna

 

Na pewno słyszeliście o jednej z najpiękniejszych książek obrazkowych o miłości pomiędzy rodzicem a dzieckiem. ,,Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham to bestseller Sam McBratney oraz Anity Jeram znany niemal na całym świecie.

Wielu czytelników z pewnością ucieszyła wiadomość, że to nie jedyny tytuł z tej serii. Wydawnictwo Harper Kids Polska wydało na przestrzeni ostatnich tygodni cztery nowości, których akcja rozgrywa się podczas różnych pór roku. 

 

 

 

Książki są mniejsze formatem, ale wszystkie łączą pełne uroku opowieści, które charakteryzują się ciepłem, bliskością i wzajemną miłością głównych bohaterów. 

 

,,Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest wiosna to zachwyt nad porą roku, w której wszystko kwitnie i budzi się do życia. Mały Zajączek i Duży Zając obserwują przyrodę i zauważają jak z małych kijanek, niewielkich jajek i ledwo co wyrośniętych z ziemi sadzonek rosną większe zwierzęta lub wysokie rośliny. 

To książka, która pokazuje upływ czasu, ale zwraca też uwagę na to jak wszystko się zmienia – nawet my sami.

 

 

 

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Nawet-nie-wiesz-jak-bardzo-cie-kocham-kiedy-jest-wiosna,48812039,p.html

 

 

Z kolei w następnej części – ,,Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest latocała uwaga czytelników zostaje skupiona za sprawą kolorów. Mały bohater bezustannie pyta swojego opiekuna, która barwa jest jego ulubioną. Robi to jednak w sprytny sposób, bo nie pyta o konkretny kolor, ale to, co go reprezentuje. Oznacza to nie mniej, nie więcej, że pytając co jego rodzic lubi najbardziej w zielonej barwie, ma na myśli trawę, liście albo niedojrzałe owoce. 

Duży Zając nie jest pewien odpowiedzi, do momentu, kiedy zostaje zapytany o kolor brązowy. On doskonale wie, że jego ulubioną rzeczą, a właściwie zwierzątkiem w tej barwie jest… jego Zajączek!

 

 

 

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Nawet-nie-wiesz-jak-bardzo-cie-kocham-kiedy-jest-lato,48812056,p.html

 

 

,,Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest jesień to właśnie utrzymana w tonacjach brązu opowiastka o tym, że potwory czasami bywają bardzo urocze. Ta część to beztroska zabawa zajączków. Młodszy próbuje trochę nastraszyć starszego, a później wesoło kicają i udają pościg. 

Bardzo przypomina ona pełne czułości zabawy dzieci z rodzicami, które pod pretekstem ,,aaa, jestem wielkim potworem, zaraz cię złapię!” mogą się do siebie zbliżyć, spożytkować energię i dobrze bawić.

 

 

 

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Nawet-nie-wiesz-jak-bardzo-cie-kocham-kiedy-jest-jesien,48812059,p.html

 

 

Ostatnia książka z tej serii ,,Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest zima  to opowiastka skonstruowana na podstawie zabawy – zgadnij, co mam na myśli. Bohaterowie wymyślają zagadki, które opierają się na przedmiotach należących do danych zwierzaków lub zjawisk. Podobnie jak w każdej z poprzednich części, także ta ma zupełnie ujmujące zakończenie. Zanim jednak czytelnicy doświadczą ogromu miłości na końcu książki, czeka ich kilka ciekawostek ze świata przyrody. 

 

 

 

Cała ta seria jest jak ciepłe przytulenie, które zauroczy odbiorców w każdym wieku. Ze względu jednak na prostotę przekazu i zupełnie czarujące ilustracje polecam te wszystkie książki dzieciom nawet już bardzo małym, od 2 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Nawet-nie-wiesz-jak-bardzo-cie-kocham-kiedy-jest-zima,48812042,p.html

 

 

 

Poprzedni wpis
Dobble XXL – recenzja gry ruchowej!
Następny wpis
Fastnachtspiel – recenzja komiksu
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja