Woda – recenzja

Tytuł: ,,Woda”

Autorka: Anna Skowrońska

Ilustracje oraz grafika: Agata Dudek, Małgorzata Nowak

Wydawnictwo: Muchomor

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Wydawnictwo Muchomor postanowiło przybliżyć czytelnikom wszystkie najważniejsze żywioły i zaraz po książce ,,Wiatr, ukazała się pozycja ,,Woda”. Następnie zapowiadana jest już także premiera ,,Ognia”, ale pewnie chwilę będziemy musieli na nią zaczekać.

 

,,Woda” także została spisana przez Annę Skowrońską i opracowana wizualnie przez Agatę Dudek oraz Małgorzatę Nowak. W tym szerokim pojęciu zawarto przekaz chemiczny, biologiczny czy nawet komercyjny. Nikt nie ma wątpliwości, że woda jest niezbędna do życia. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest ona obecna w takich procesach, o które ciężko byłoby ją podejrzewać. Produkcja żywności, ale także ubrań czy sprzętów elektronicznych wymaga niewyobrażalnej ilości czystej wody do produkcji. 

 

Trudno oprzeć się wrażeniu, że to lektura nie tylko edukacyjna, ale wręcz alarmująca. Człowiek nie docenia łatwej dostępności wody, a to wkrótce może się zmienić. Autorka książki opisuje osoby, które nie mają szczęścia mieszkać tam, gdzie wodociągi są czymś naturalnym. Pisze także jak wiele źródeł jest zanieczyszczanych i bezpowrotnie niszczonych przez działania człowieka.

 

 

W tej wielkoformatowej książce można jednak przeczytać także o wodzie w różnych stanach skupienia czy o rozmaitych procesach, których jest ona bohaterką. Parowanie, prądy wodne czy bogate właściwości lodu to tylko pierwsze z brzegu przykłady.

 

,,Woda” zbudowana jest na zasadzie szybkich skojarzeń, co może początkowo wywoływać pewne wrażenie chaosu. Z drugiej jednak strony najlepiej poddać się tej narracji i dać się wciągnąć nurtowi opowieści 😉 Polecam czytanie na wyrywki. Kartkując książkę, można natrafić na wyjątkowo interesującą dla nas ilustrację i zanurzyć się akurat w te rozkładówki, które mają dla nas najwięcej do zaoferowania.

 

Gwarantuję, że przygoda z ,,Wodą” będzie bardzo wciągająca. Oprócz mnóstwa ciekawostek i informacji jak samodzielnie stać się bardziej świadomym konsumentem wody, można także rozwinąć swoją wiedzę o tematy znacznie poszerzające te pojedyncze zagadnienie.

 

 

 

Polecam tę lekturę dzieciom powyżej 8 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.muchomor.pl/pl/p/WODA/241

Książka została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

 

 

Poprzedni wpis
Żelazny Olbrzym – recenzja
Następny wpis
Figlarne słówka – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +8, +9, 2021, Agata Dudek, Anna Skowrońska, blog książkowy dla dzieci, książka na prezent, książki dla dzieci, książki o wodzie, książki popularnonaukowe dla dzieci, Małgorzata Nowak, Muchomor, recenzent książek, recenzje książek, woda, Wydawnictwo Muchomor, żywioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja