Wiatr – recenzja

Tytuł: ,,Wiatr”

Autorka: Anna Skowrońska

Ilustracje oraz grafika: Agata Dudek, Małgorzata Nowak

Wydawnictwo: Muchomor

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Usłyszałam kiedyś, że wiatr kojarzony jest z młodością – kiedy biegnąc, jadąc szybko na rowerze czy siedząc w kabriolecie, czujemy go we włosach, jesteśmy szczęśliwi i beztroscy. Gdy robimy wszystkie te czynności w zaawansowanym już wieku (i jeżeli mamy szczęście mieć jeszcze włosy 😉 ) powracamy wtedy wspomnieniami właśnie do czasów sprzed wielu lat.

 

Zupełnie nie dziwię się więc, że powstała książka, która w pełni dedykowana jest wiatrowi. Jej autorka Anna Skowrońska oraz duet graficzek i ilustratorek – Agata Dudek, Małgorzata Nowak, stworzyły wspólnie pozycję nie tylko ciekawą czy pod wieloma względami edukacyjną, ale także estetyczną, przejrzystą i angażującą.

 

 

 

,,Wiatr” to duża formatem książka, która ukazała się dzięki działaniom Wydawnictwa Muchomor. Czytając ją, zdajemy sobie sprawę jak duże ma on znaczenie na naszą rzeczywistość. Wiatr odpowiada za pogodę, przenosi nasiona roślin czy jest źródłem energii. Bez niego nie byłoby możliwe przyjemne pływanie statkiem, puszczanie latawca czy lot balonem. 

 

Dzięki tej pozycji dowiemy się, czym są takie tajemnicze pogodowe terminy jak ciśnienie atmosferyczne lub cyklon. Będziemy też mogli prześledzić różne historyczne wydarzenia, na które wpływ miały naprawdę potężne podmuchy! 

 

Książka pozwala docenić wpływ wiatru na świat zwierząt – szybowanie ptaków czy babie lato to tylko kilka zjawisk, które mogą dzięki niemu istnieć. 

 

 

 

,,Wiatr” to oczywiście również opis tych najpopularniejszych rodzajów wicherków – halny, fen, bora, monsun, samum czy mistral. Wiedzą gdzie one powstają i czym się różnią można zaimponować nauczycielowi geografii lub bliskim. Z kolei znajomość stopni prędkości wiatru oraz skali Beauforta może przydać się w niejednej grze przygodowej! 

 

Jestem pod wrażeniem jak wiele informacji udało się zawrzeć w tej książce. Nie sposób przeczytać jej na raz. Ciekawostka pogania ciekawostkę, a informacje dotyczące wiatru wybiegają daleko poza ziemską obecność.

 

Ładne wydanie sprawia, że będzie to interesująca propozycja prezentowa dla dzieci, które interesują się nauką, fizyką lub geografią. 

 

Polecam ją czytelnikom już powyżej 8 roku życia. A jeśli poszukujecie czegoś fabularnego o wietrze, to szybciutko kliknijcie w recenzję tutaj ,,Wiatr z księżyca”. 

Link do strony Wydawnictwa: https://www.muchomor.pl/pl/p/Wiatr/235

 

 

Poprzedni wpis
Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii imigrantek, które zmieniły świat – recenzja
Następny wpis
Rzeka czasu. Podróż przez historię świata – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +8, +9, 2020, Agata Dudek, Anna Skowrońska, fizyka, geografia, książka popularnonaukowa dla dzieci, książki dla dzieci, latanie, Małgorzata Nowak, Muchomor, nauka, recenzent, recenzje książkowe, wiatr, Wydawnictwo Muchomor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja