Woda – Źródło życia – recenzja

Tytuł: Woda – Źródło życia. Wszystko o najważniejszej substancji na świecie

Autor: Christina Steinlein

Ilustracje: Mieke Scheier

Tłumaczenie: Katarzyna Łakomik

Wydawnictwo: Babaryba

Rok wydania: 2020

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Woda. Teoretycznie nie martwimy się o nią, bo przecież żyjemy na Ziemi – planecie, która w większości pokryta jest rozległymi oceanami. Zupełnie zapominamy jednak, że woda pitna to tak naprawdę niewielki procent, a nadużywając i utrudniając jej krążenie w przyrodzie, przyczyniamy się do nieodwracalnych zmian, a wkrótce – może i do wielkiej katastrofy.

,,Woda – Źródło życia. Wszystko o najważniejszej substancji na Ziemi” to ostatnia nowość od Wydawnictwa Babaryba, której zadaniem jest uświadomić nam, dlaczego woda jest taka ważna i jak świadomie możemy zmniejszać jej zużycie. 

Jej autorką jest Christina Steinlein, o której można powiedzieć, że to właściwa osoba we właściwym miejscu. Ukończyła m.in. Uniwersytet w Monachium na kierunku ekologii wodnej, poza tym – pasjonuje się wszystkim, co jest związane z wodą. 

Pomoże uświadomić czytelnikom, ile wody zużywa w ciągu dnia każdy człowiek, co wspólnego ma woda z życiem na Ziemi, w jakich postaciach występuje, gdzie jest jej najwięcej czy do kogo należy. 

Książka pomaga także w zrozumieniu, że zmiany klimatu nie wiążą się tylko z suszą, ale także z powodziami. Mówi o mądrych wynalazkach, które przywracają wodzie naturalny bieg i tych, których potrzebujemy do codziennego funkcjonowania (jak na przykład uzdatniający zakład wodociągowy). Podpowiada w jaki sposób samodzielnie można się zaangażować w rozsądniejsze korzystanie z niej i dlaczego czasami rzeczy, które zupełnie nie kojarzą się ze zużywaniem wody, mogą mieć z tym bardzo wiele wspólnego. 

Młodszym czytelnikom na pewno spodoba się ilość ilustracji jakie zawarto w ,,Woda – Źródło życia”. Jej poręczny, zeszytowy format i twarda oprawa sprawiają, że będzie to wygodna w korzystaniu książka, do której można często zaglądać. Dzięki takim nawykom, szybciej uda się też zapamiętać niektóre trudniejsze wyrażenia, jak na przykład ślad węglowy czy molekuły wody. 

Po skończonej lekturze można – idąc za ciosem, sięgnąć po inne uświadamiające książki Wydawnictwa Babaryba. Poza ostatnią nowością zostały także wydane ,,Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie!” oraz ,,Ocieplenie klimatu. Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi?”. Z takim pakietem przeczytanych lektur przez wszystkie młode osoby, moglibyśmy być pewni, że przyszłość naszej planety jest w dobrych rękach!

Polecam te powyżej oraz ,,Woda – Źródło życia. Wszystko o najważniejszej substancji na Ziemi” dzieciom już od 6 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://babaryba.pl/WODA-Zrodlo-zycia-Wszystko-o-najwazniejszej-substancji-na-Ziemi-ksiazka-ekologiczna-dla-dzieci-od-lat-6-Steinlein-Scheier


Poprzedni wpis
Rzeka czasu. Podróż przez historię świata – recenzja
Następny wpis
Nie bój się, dziadku! – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +6, +7, +8, +9, 2020, Babaryba, Christina Steinlein, ekologia, Katarzyna Łakomik, kryzys klimatyczny, książki dla dzieci, książki dla dzieci o ekologii, Mieke Scheier, natura, przyroda, recenzje książkowe, uświadamiające książki dla dzieci, woda, Woda - źródło życia, Woda - Źródło życia. Wszystko o najważniejszej substancji na świecie, Wydawnictwo Babaryba

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja