fbpx

Przepraszam, czy jesteś czarownicą? – recenzja

Przepraszam, czy jesteś czarownicą? – recenzja

Tytuł: ,,Przepraszam, czy jesteś czarownicą?

Tekst: Emily Horn

Ilustracje: Paweł Pawlak

Tłumaczenie: Marta Umińska

Wydawnictwo: Muchomor

Rok wydania: 2015

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Będąc dzieckiem fascynowałam się światem czarownic i czarodziejek. Zupełnie tak jak bohater książki o której opowiem w tym wpisie, wypatrywałam ich na ulicach i miałam nadzieję na spotkanie-niespodziankę!

 

,,Przepraszam, czy jesteś czarownicą?” jest książką Emily Horn z ilustracjami niezastąpionego Pawła Pawlaka. Nie jest to najnowsza pozycja, ma już kilka lat, ale w dalszym ciągu oddziałuje na czytelników w sposób rozczulający.

 

 

 

 

Głównym bohaterem tego picturebooka jest czarny kot Herbert. Spędza on całe dnie na przesiadywaniu w bibliotece i czytaniu książek. Pewnego dnia dowiaduje się z jednej z nich o czarownicach, a co więcej – udaje mu się przeczytać, że uwielbiają one koty, takie jak on.

 

Herbert nie zastanawia się długo i postanawia wyruszyć na poszukiwania czarownicy.

 

,,Przepraszam, czy jesteś czarownicą?” to historia, którą opowiedziano niewielką ilością tekstu. Skupiono się tutaj także na poszukiwaniach, zmierzaniu od punktu A do punktu B, a w końcu – na niespodziewanym zwrocie akcji!

 

To jednak przede wszystkim opowieść o samotności i nadziei na odnalezienie przyjaciela. Herbert wyruszył w miasto, bo wierzył, że znajdzie bratnią duszę. Kogoś kto go zaakceptuje i polubi. Kogoś, kto pomoże mu uwierzyć, że jest wyjątkowy.

 

 

 

Herbert kierując się wytycznymi zapamiętanymi z książki, spaceruje ulicą i pyta różne osoby czy są czarownicami. Niestety spotyka się z dużym rozczarowaniem.

 

Okazuje się, że pewna pani obraziła się, że nazwano ją czarownicą, a zaczepiona dziewczynka przestraszyła się… czarnego kota!

 

Rozczarowany Herbert wraca do biblioteki, a tam czeka na niego wyjątkowa niespodzianka! Nie zdradzę kogo czarny kot spotyka w swoim ulubionym miejscu, ale bystre umysły z pewnością się tego domyślą 😉

 

,,Przepraszam, czy jesteś czarownicą?”  to bardzo sympatyczna opowieść, której głównym przesłaniem jest to, że każdy w końcu znajdzie swojego przyjaciela. Warto szukać, nawet kiedy poszukiwania nie dają żadnych efektów. Czasami splot losu sam może przyprowadzić do nas to, czego szukamy.

 

Polecam tę opowiastkę każdemu dziecku, już od 4. roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://www.muchomor.pl/pl/p/Przepraszam%2C-czy-jestes-czarownica/178

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment