Przegląd nowości od Publicatu

Wiem, że bardzo lubicie przeglądy nowości, dlatego przygotowałam ten 5-tytułowy wpis z wartościowymi książkami od Wydawnictwa Papilon oraz Centrum Edukacji Dziecięcej (CED). Dla większej wygody czytania i poszukiwania, ułożyłam je w kolejności według wieku odbiorców – gdzie na początku znalazły się lektury dla tych najmłodszych, a na końcu dla tych najstarszych. Miłej eksploracji!

 

 

Tytuł: Przytulanki

Autorzy: różni

Ilustracje: Elżbieta Jarząbek

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Wydawnictwo Papilon słynie z książek kartonowych, które są zbiorami rozmaitych klasycznych utworów dla najmłodszych czytelników. W swoim portfolio mają m.in. takie pozycje jak: ,,Zwierzaki wierszaki , ,,Zasypianki czy ,,Klasyka dla smyka. Julian Tuwim i Jan Brzechwa„. Najnowsza skupia się przede wszystkim na wierszach, z których emanuje poczucie bezpieczeństwa i ciepła. To książka do tulenia, ukojenia i zacieśnienia więzi.

Z ilustracji zerkają uroczy, rumiani bohaterowie – przede wszystkim puchate i uśmiechnięte zwierzaki, ale także dzieci, dorośli, a nawet… bałwanki. Tematyka utworów oscyluje wokół beztroskiej zabawy, przebywania wśród bliskich, odkrywania niezwykłych i pięknych miejsc.

Autorami tej poezji są niezwykle znani twórcy, m.in. Jan Brzechwa, Damita Wawiłow, Joanna Papuzińska czy Agnieszka Frączek.

Książka będzie odpowiednia dla dzieci już powyżej 1 roku życia.

 

 

 

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/ksiazki/przytulanki-2/

 

 

 

Tytuł: Kicek i Kicka. Zabawa w chowanego

Autorka: Anna Sójka

Ilustracje: Ola Krzanowska-Wrzecion

Wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej (CED)

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Kolejna, tym razem większa formatem kartonówka! W tym przypadku zastanawiałam się w jakiej kategorii wiekowej ją umieścić, ponieważ równie dobrze ,,Kicek i Kicka” mogą być pozycją dla bardzo malutkich dzieci, jak i przedszkolaków, a nawet uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej!

To książka, która łączy ze sobą kilka elementów – ma bardzo duże ilustracje, tekst jest wyraźnie oddzielony od reszty (i znajduje się na białym pasku na dole strony), a dodatkowo lektura została wyposażona w zadania aktywnościowe. Wiek odbiorców jest bardzo zróżnicowany, ponieważ polecania, które sugerują m.in. prowadzenie paluszka po kartkach, skakanie czy wyszukiwanie na obrazkach poszczególnych elementów, to propozycje dla bardzo małych czytelników. Dla tych nieco starszych, zaproponowano włączenie się w czytanie, na zasadzie uzupełniania tekstu słowami oznaczonymi obrazkami. W ten sposób pozwala się im skupić na bajce i zaciekawić samym procesem składania zdań. Finalnie jest to jednak książka, która pomoga bliżej zaprzyjaźnić się z metodą sylabową. Tekst kolorystycznie podzielony jest na sylaby, dzięki czemu czytając na głos, łatwo je od siebie wyodrębniać.

 

,,Kicek i Kicka. Zabawa w chowanego” to bardzo przyjemne historie z angażującymi zadaniami. Przy okazji kształtują one inteligencję emocjonalną, uczą tego czym jest współpraca oraz jak należy zachować się podczas burzy. Warto przetestować tę książkę z dziećmi w różnym wieku!

 

 

 

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/ced/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/kicek-i-kicka-zabawa-w-chowanego-czytanki-sylabowe-z-obrazkami

 

 

 

Tytuł: Gucio na tropie tajemnicy strychu

Autorka: Małgorzata Kur

Ilustracje: Anna Simeone

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Znacie już Gucia? To błyskotliwy, młody bohater, który chyba najbardziej na świecie chciałby zostać detektywem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby samodzielnie rozwiązywał rozmaite zagadki, które zsyła na niego los.

,,Gucio na tropie tajemnicy strychu” to książka, która została nagrodzona w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, organizowanym przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. To ładnie wydana pozycja, która opowiada o jednym z wypadów tytułowego bohatera, jego rodziców oraz kota Migota. Nie jest to jednak zwykła wakacyjna wyprawa nad morze czy w góry, ale pobyt w… agroturystyce! Zauroczeni wsią rodzice chłopca początkowo zupełnie zakochują się w urokliwym domku z pięknym ogrodem. Wszystko jednak zmienia się diametralnie, gdy coś (lub ktoś?) zaczyna zakłócać ich spokój.

To bardzo przyjemna książka napisana w duchu Montessori Friendly, w której pojawia się rzecz jasna spajająca fabułę tajemnica na poddaszu, ale gdzie również rodzą się przyjaźnie i można spojrzeć na różne kwestie w nieco inny sposób.

 

Polecam tę lekturę wszystkim czytelnikom powyżej 4 roku życia.

 

 

 

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/gucio-na-tropie-tajemnicy-strychu

 

 

 

Tytuł: Ptaki. Przewodnik do rozpoznawania

Autorka: Catherine Brereton

Ilustracje: Kate McLelland

Tłumaczenie: Patrycja Zarawska

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2021

Objętość: więcej niż sto 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Macie w domu dobrze zapowiadających się ornitologów? A może sami odczuwacie braki w ptasiej edukacji? Niewiele w szkole mówi się o ptakach –  a szkoda, bo wypatrywanie tych niezwykłych zwierząt na niebie i wśród drzew z pewnością uwrażliwiłoby niejedną osobę. Wydawnictwo Papilon wraz z tytułem ,,Ptaki. Przewodnik do rozpoznawania” daje każdemu z nas narzędzia do zdobycia elementarnej wiedzy na temat pierzastych przyjaciół.

Książka została podzielona na kilka rozdziałów, w których nauczymy się na co zwracać uwagę podczas obserwacji, poznamy ponad 100 gatunków ptaków, a nawet będziemy mogli zapisywać swoje obserwacje. Każdy ptak został dodatkowo zilustrowany, opisany w kilku zdaniach i scharakteryzowany. Uwaga – to pozycja, która opisuje gatunki z różnych części świata!

Śmiało można zabrać ją ze sobą na spacer lub sięgnąć do niej, kiedy zaobserwujemy jakiegoś ptaka i po powrocie do domu, nie jesteśmy pewni jak on się nazywa.

Polecam wszystkim miłośnikom ptaków, już od 7 roku życia.

 

 

 

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/szkola-podstawowa-10-12-lat/ptaki-przewodnik-do-rozpoznawania

 

 

Tytuł: Emocje. To, o czym dorośli ci nie mówią

Seria: To, o czym dorośli ci nie mówią

Autor: Boguś Janiszewski

Ilustracje: Max Skorwider

Wydawnictwo: Publicat

Rok wydania: 2021

Objętość: więcej niż sto 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna: wybitna

 

Aż chce się krzyknąć – nareszcie! Tyle powstaje pięknych książkach o emocjach dla maluszków, a o starszych dzieciach wydawnictwa wydały się zupełnie zapomnieć. Na szczęście niezawodny duet Janiszewski & Skorwider powraca ze swoją bestsellerową serią ,,To, o czym dorośli ci nie mówią”, którą uwielbiam i bardzo cenię! Na stronie opisywałam już m.in. część o klimacie, ekonomii, wirusach czy sztucznej inteligencji.

W najnowszej jest okazja do poznania trochę historii emocji oraz tego, po co nam one są w ogóle potrzebne. Przy okazji dowiemy się także jaki wpływ na uczucia mają hormony, czym powinno kierować się w życiu (sercem czy rozumem) oraz przede wszystkim – jak lepiej zrozumieć siebie i co w ogóle z tymi emocjami robić.

Jak zwykle mnóstwo wybornego humoru, wspaniała oprawa graficzna i przystępny tekst opisujący czasami bardzo skomplikowane sprawy.

Polecam wszystkim czytelnikom powyżej 8 roku życia.

 

 

 

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/ksiazki/emocje-to-o-czym-dorosli-ci-nie-mowia/

 

Poprzedni wpis
Escape Quest. Arsene Lupin rzuca wyzwanie – recenzja
Następny wpis
Podróż siódma – recenzja opowieści graficznej
Tags: +1, +10, +11, +12, +13, +2, +3, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2021, Anna Simeone, Anna Sójka, Boguś Janiszewski, Catherine Brereton, CED, Centrum Edukacji Dziecięcej, czytanie sylabowe, Elżbieta Jarząbek, emocje, Emocje. To o czym dorośli ci nie mówią, Gucio na tropie tajemnicy strychu, kartonówka, Kate McLelland, Kicek i Kicka, Kicek i Kicka. Zabawa w chowanego, króliki, książki dla dzieci, książki gdzie zamiast słów są obrazki, Małgorzata Kur, Max Skorwider, metoda sylabowa, Ola Krzanowska-Wrzecion, Papilon, Patrycja Zarawska, poezja dziecięca, Przytulanki, Przytulanki książka, ptaki, Ptaki. Przewodnik do rozpoznawania, Publicat, recenzent książek, To o czym dorośli ci nie mówią, wiersze dla dzieci, Wydawnictwo Centrum Edukacji Dziecięcej, Wydawnictwo Papilon, Wydawnictwo Publicat, zbiór wierszy dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja