Klasyka dla smyka. Julian Tuwim i Jan Brzechwa

 

 

Tytuł: ,,Klasyka dla smyka. Julian Tuwim i Jan Brzechwa

Autor: Julian Tuwim, Jan Brzechwa

Ilustracje: Anna Kaszuba – Dębska, Ewa Poklewska – Koziełło

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych

 

 

Recenzja:

Zapytani, jakie wiersze kojarzymy z dzieciństwa, z pewnością większość z nas odpowiedziałoby, że ,,Okulary”, ,,Lokomotywa” czy ,,Kaczka – dziwaczka”.

Na pewno każdy wspomniałby o choć jednym tytule, który został napisany przez dwóch klasyków polskiej literatury dziecięcej, czyli Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy.

 

Współcześnie, rodzice także pragną dzielić się wspomnieniami ze swoimi dziećmi, i czy to przez sentyment, czy z poczucia obowiązku, czy może dlatego, że po prostu uważają te teksty za wartościowe i melodyjne, chcą mieć je w swoim domu.

 

Wydawnictwo Papilon wyszło takim życzeniom na przeciw i wydało kartonową książeczkę z najbardziej znanymi wierszami Tuwima oraz Brzechwy.

 

,,Klasyka dla smyka. Julian Tuwim i Jan Brzechwa” to 21 najbardziej popularnych wierszy dla maluchów, znanych od dziesiątek lat. W środku znajdziemy:

utwory Tuwima: ,,O Grzesiu Kłamczuchu i jego cioci”, ,,Ptasie Radio”, ,,Lokomotywa”, ,,Słoń Trąbalski”, ,,Okulary”, ,,Dyzio Marzyciel”,

utwory Brzechwy: ,,Kaczka – dziwaczka”, ,,Leń”, ,,Entliczek – pentliczek”, ,,Kwoka”, ,,Na straganie”, ,,Tańcowała igła z nitką”, ,,Samochwała”, ,,Pytalski”, ,,Na wyspach Bergamutach”, ,,Niedźwiedź”, ,,Lis”, ,,Dzik”, ,,Żubr”, ,,Żółw” oraz ,,Krokodyl”.

 

 

 

 

Ukłon w stronę wydawcy za grube kartonowe strony, odporne na dosłowne smakowanie książeczki przez najmłodszych ,,czytelników”. Ważne są także bezpieczne zaokrąglone rogi oraz stosunkowo niewielka waga.

 

Za stronę wizualną tytułu odpowiadają przede wszystkim Anna Kaszuba – Dębska oraz Ewa Poklewska – Koziełło, które stworzyły ilustracje. Użyły odważnych połączeń kolorów, ale zachowały umiar, dzięki czemu książeczka jest miła w odbiorze.

 

Dwa style artystek różnią się nieco i można zauważyć, że jedna zilustrowała utwory jednego poety, a druga przygotowała obrazy pod utwory następnego, ale absolutnie nie wytrąca to czytelników z lektury. Wręcz przeciwnie, te dwa nieco różne podejścia do klasyki ciekawie się uzupełniają i wzbogacają pozycję.

 

 

 

 

 

,,Klasyka dla smyka. Julian Tuwim i Jan Brzechwa” to książeczka, która będzie dobra na każdą okazję i do każdego domu. Dzięki porządnemu wydaniu przetrwa lata, i jest duża szansa, że będzie bawić kolejne pokolenia maluchów.

 

Polecam już od 1-ego roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-najmlodszych-0-2-lata/klasyka-dla-smyka-julian-tuwim-i-jan-brzechwa

 

 

Poprzedni wpis
Z biegiem sztuki – recenzja
Następny wpis
Magiczne istoty – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja