fbpx

Klasyka dla smyka. Julian Tuwim i Jan Brzechwa

Klasyka dla smyka. Julian Tuwim i Jan Brzechwa

 

 

Tytuł: ,,Klasyka dla smyka. Julian Tuwim i Jan Brzechwa

Autor: Julian Tuwim, Jan Brzechwa

Ilustracje: Anna Kaszuba – Dębska, Ewa Poklewska – Koziełło

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych

 

 

Recenzja:

Zapytani, jakie wiersze kojarzymy z dzieciństwa, z pewnością większość z nas odpowiedziałoby, że ,,Okulary”, ,,Lokomotywa” czy ,,Kaczka – dziwaczka”.

Na pewno każdy wspomniałby o choć jednym tytule, który został napisany przez dwóch klasyków polskiej literatury dziecięcej, czyli Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy.

 

Współcześnie, rodzice także pragną dzielić się wspomnieniami ze swoimi dziećmi, i czy to przez sentyment, czy z poczucia obowiązku, czy może dlatego, że po prostu uważają te teksty za wartościowe i melodyjne, chcą mieć je w swoim domu.

 

Wydawnictwo Papilon wyszło takim życzeniom na przeciw i wydało kartonową książeczkę z najbardziej znanymi wierszami Tuwima oraz Brzechwy.

 

,,Klasyka dla smyka. Julian Tuwim i Jan Brzechwa” to 21 najbardziej popularnych wierszy dla maluchów, znanych od dziesiątek lat. W środku znajdziemy:

utwory Tuwima: ,,O Grzesiu Kłamczuchu i jego cioci”, ,,Ptasie Radio”, ,,Lokomotywa”, ,,Słoń Trąbalski”, ,,Okulary”, ,,Dyzio Marzyciel”,

utwory Brzechwy: ,,Kaczka – dziwaczka”, ,,Leń”, ,,Entliczek – pentliczek”, ,,Kwoka”, ,,Na straganie”, ,,Tańcowała igła z nitką”, ,,Samochwała”, ,,Pytalski”, ,,Na wyspach Bergamutach”, ,,Niedźwiedź”, ,,Lis”, ,,Dzik”, ,,Żubr”, ,,Żółw” oraz ,,Krokodyl”.

 

 

 

 

Ukłon w stronę wydawcy za grube kartonowe strony, odporne na dosłowne smakowanie książeczki przez najmłodszych ,,czytelników”. Ważne są także bezpieczne zaokrąglone rogi oraz stosunkowo niewielka waga.

 

Za stronę wizualną tytułu odpowiadają przede wszystkim Anna Kaszuba – Dębska oraz Ewa Poklewska – Koziełło, które stworzyły ilustracje. Użyły odważnych połączeń kolorów, ale zachowały umiar, dzięki czemu książeczka jest miła w odbiorze.

 

Dwa style artystek różnią się nieco i można zauważyć, że jedna zilustrowała utwory jednego poety, a druga przygotowała obrazy pod utwory następnego, ale absolutnie nie wytrąca to czytelników z lektury. Wręcz przeciwnie, te dwa nieco różne podejścia do klasyki ciekawie się uzupełniają i wzbogacają pozycję.

 

 

 

 

 

,,Klasyka dla smyka. Julian Tuwim i Jan Brzechwa” to książeczka, która będzie dobra na każdą okazję i do każdego domu. Dzięki porządnemu wydaniu przetrwa lata, i jest duża szansa, że będzie bawić kolejne pokolenia maluchów.

 

Polecam już od 1-ego roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-najmlodszych-0-2-lata/klasyka-dla-smyka-julian-tuwim-i-jan-brzechwa

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--