Żabki i psiaki. Te małe zwierzaki. Zwierzęta i ich młode – recenzja

Tytuł: Żabki i psiaki. Te małe zwierzaki. Zwierzęta i ich młode
Autorka: Sibylle Schumann
Ilustracje: Lucy Barnard
Tłumaczenie: dr Magdalena Jałowiec
Wydawnictwo: Jupi Jo
Rok wydania: 2024
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszychdla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Dzieci mają naturalną skłonność do interesowania się światem zwierząt. Lubią oglądać na ilustracjach kotki, pieski, ale także jeże, lisy, kury czy krowy. Poznając różnice między nimi, uczą się otaczającego je świata. 

Seria książek dla dzieci Poznaję przyrodę

Dzięki książce wydawnictwa Jupi Jo mogą także się z nimi utożsamić! W ,,Żabki i psiaki. Te małe zwierzaki. Zwierzęta i ich młode” Lucy Bernard prezentuje urocze rodziny różnych gatunków zwierząt. Książka należy do kartonowej serii ,,Poznaję przyrodę”, której częścią są również:

  • Sarny i lisy. Ich leśne popisy. Mieszkańcy lasu,
  • Boćki i zające. Zwierzęta na łące. Polne przygody.

,,Żabki i psiaki” będą dostępne w księgarniach od 15.02.2024 toku.

Zwierzęta lasów, jezior i łąk

Czy wiecie jak nazywa się młode sarny albo mały dziczek? Jaki tryb życia prowadzi rodzina borsuków? Jak zasypia mała wydra? W książce znajdziecie odpowiedzi na proste pytania, kierowane do najmłodszych. Autorka podzieliła lekturę względem różnych środowisk, w których żyją zwierzaki.

Razem odwiedzimy leśne knieje (zajrzymy tam także pod ziemię), będziemy gośćmi w gospodarstwie wiejskim, udamy się nad jezioro, a nawet na safari. Poznamy zwierzęta, które funkcjonują za dnia i takie, które aktywne są tylko nocą.

Kartonówka i wyszukiwanka

,,Żabki i psiaki” została skonstruowana w taki sposób, że na pełnej rozkładówce widzimy scenę rodzajową z mnóstwem bohaterów, a także kilkuzdaniowy blok tekstu. Z kolei na prawym marginesie znajdują się wyszczególnione na jednolitym tle młode zwierzaków z podpisami.

Dzięki temu ,,Żabki i psiaki” mogą być nawet swego rodzaju wyszukiwanką. Wystarczy zachęcić maluchy do odszukania konkretnych zwierzaków na obrazku. Przy okazji można dopowiedzieć o nich kilka słów.

Książka aktywizująca dla dzieci

Jeżeli jednak liczyliście, że w ,,Żabkach i psiakach” spotkacie dużo… psiaków – nie rozczarujcie się! W całej książce można bowiem znaleźć tylko jednego i to bardzo małego skalą pieska. Z drugiej strony, można dzięki temu urządzić zabawę na zasadzie: kto pierwszy znajdzie go na rozkładówkach, ten wygrywa. 😉

Mało tego, ostatnie strony to właśnie dedykowana dla czytelników aktywność, polegająca na połączeniu małego zwierzaka z jego rodzicem. Mam wrażenie, że w ,,Żabkach i psiakach” kryje się ogromny potencjał, który pozwala na kreatywne i wesołe poznawanie nowych zwierząt.

Polecam tę książkę dzieciom od 6 miesiąca.

Link do strony wydawnictwa: https://www.jednosc.com.pl/jupijo/525/7784/zabki-i-psiaki-te-male-zwierzaki-zwierzeta-i-ich-mlode


Poprzedni wpis
Krwawy pierścień – recenzja powieści dla nastolatków
Następny wpis
Kret sam na scenie – recenzja poszukiwanej książki dla dzieci
Tags: +0, +1, +2, +3, +4, +5, 2024, blog książkowy, dzieci zwierząt, jedność, Jupi Jo!, kartonówka, kartonówki dla dzieci, książki dla dzieci, Lucy Barnard, Magdalena Jałowiec, młode zwierząt, przyroda, recenzje książek, recenzje książek dla dzieci, Sibylle Schumann, Wydawnictwo Jedność, Wydawnictwo Jupi Jo!, wyszukiwanki, Żabki i psiaki, Żabki i psiaki. Te małe zwierzaki. Zwierzęta i ich młode, zwierzęta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja