Kot w butach 2 Ostatnie życzenie – filmowa zapowiedź

Tytuł: Kot w butach 2 Ostatnie życzenie
Reżyseria: Joel Crawford, Januel Mercado
Scenariusz: Paul Fisher
Studio: DreamWorks Animation
Premiera: 2022

W 2011 roku film ,,Kot w butach” podbił serca młodej widowni, która tę tytułową (i przy okazji bardzo nietuzinkową!) postać poznała przy okazji innego hollywoodzkiego hitu – ,,Shreka”. Pełen hiszpańskiego temperamentu bohater okazał się tak interesujący, że specjalnie dla niego studio DreamWorks wyprodukowało osobną historię. 

W filmie z 2011 roku (w Polsce ,,Kot w butach” wszedł do kin w tym samym roku, co w USA) tytułowa postać przyjaźni się z inną wielką personą dziecięcej literatury – z Humptym Dumptym (u nas tłumaczonym często jako Wańka Wstańka) – mowa po prostu o wielkim człowieku-jajku. Przeżywają oni różne przygody, a główną stawką jest gęś znosząca złote jaja (czyli lekka modyfikacja kolejnego wielkiego klasyka z baśni o magicznej fasoli). 

(materiały prasowe: DreamWorks Animation)

KOT W BUTACH 2: OSTATNIE ŻYCZENIE

Niebawem po premierze pierwszej części filmu w internecie pojawiły się plotki, że twórcy przygotowują się do kontynuacji przygód Kota w Butach. Co roku na różnych portalach można było przeczytać, że albo ruszają prace, albo trwa postprodukcja, albo ukończono właśnie scenariusz.

Studio trzymało w niepewności entuzjastów rudego sierściucha przez ponad 10 lat! Dopiero w marcu 2022 roku ukazał się oficjalny trailer, który nie tylko zdradza co nieco nowej fabuły, ale również informuje o dacie premiery. ,,Kot w butach 2 Ostatnie życzenie” cały film będzie do obejrzenia już 21 grudnia 2022 roku (USA).

(materiały prasowe: DreamWorks Animation)

DLACZEGO WARTO OBEJRZEĆ TEN FILM?

Jego fabuła będzie opierać się na często powielanym powiedzeniu, że koty mają aż dziewięć żyć. Skoro jednak ma się ich aż tak dużo, to nie trzeba za bardzo martwić się drobnymi wypadkami, prawda?

No cóż, Kot w butach myślał dokładnie tak samo, dopóki nie okazało się, że zapomniał wcześniej liczyć, ile żyć jeszcze mu pozostało 😉

,,Kot w butach 2 Ostatnie życzenie” zapowiada się jako niezwykle emocjonujące, pełne humoru kino familijne! Zdecydowanie warto usiąść do wspólnego oglądania, m.in. również z powodu:

  • niesamowitej energii, potęgowanej latynoską, skoczną muzyką,
  • gagów, żartów, absurdalnego poczucia humoru,
  • przerysowanego głównego bohatera, który udaje zachowania niepokornych dorosłych (np. zamawia szklaneczkę za szklaneczką… mleka lub gra w pokera z psami), ale ma też drugie, słodkie oblicze prawdziwego, milusińskiego kotka,
  • i przede wszystkim – fabuły! Ja jestem bardzo ciekawa, co zrobi Kot ze świadomością, że zostało mu już tylko jedno życie.

(materiały prasowe: DreamWorks Animation)

KOGO USŁYSZYMY NA EKRANIE?

Nie wiem czy lubicie oglądać filmy animowane z oryginalnym dubbingiem, ale szczególnie w przypadku starszych dzieci, które uczą się angielskiego, zdecydowanie polecam ten rodzaj osłuchiwania się z językiem (choć oczywiście polski dubbing np. ,,Shreka” to było mistrzostwo!). 

W najnowszym ,,Kocie w butach 2” usłyszymy m.in.:

  • Antonio Banderasa, który choć jest najbardziej oczywistym wyborem dla tej roli głównego bohatera, jest też prawdopodobnie… najlepszym wyborem,
  • Salma Hayek wystąpi jako Kitty Softpaws (w szybkim tłumaczeniu: Kotka Miękka Łapka), która może wywrócić życie Kota do góry nogami,
  • Florance Pugh w roli Złotowłosej, która (jak podejrzewam) nieco zmieni postrzeganie tej postaci przez większość osób!

(materiały prasowe: DreamWorks Animation)

Już niebawem czeka nas fantastyczna zabawa, a tymczasem zachęcam do odwiedzin strony vodfilmy.pl – to dzięki współpracy z nią powstał ten artykuł.

Poprzedni wpis
Safari. A Photicular Book – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Albert mówi NIE – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +7, +8, +9, 2022, animowane bajki, bajki dla dzieci, DreamWorks Animation, filmy, filmy dla dzieci, filmy familijne, Januel Mercado, Joel Crawford, Kot w Butach, Kot w butach 2, Kot w butach 2 Ostatnie życzenie, Paul Fisher, recenzent, recenzje filmów dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja