Mysia Dolina. Świąteczna opowieść – recenzja patronatu

Tytuł: Mysia Dolina. Świąteczna opowieść
Seria: Mysia Dolina
Autorka: Agnieszka Wiszowata
Ilustracje: Paulina Engen
Wydawnictwo: Bookolika
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Nie wszyscy dorośli lubią święta – wielu osobom ten czas kojarzy się z nerwowymi przygotowaniami, sprzątaniem do ostatniego tchu i bezowocnym poszukiwaniem upominków dla bliskich. Niektórzy, zamiast skupić się na prawdziwym znaczeniu świąt, stresują się drobiazgami, chcąc aby wszystko było dopięte na ostatni guzik i idealne. Co jednak jest najważniejsze podczas tych kilku dni? I w jaki sposób dowiedzieli się o tym bohaterowie nowej książki z serii ,,Mysia Dolina”?

,,Mysia Dolina. Świąteczna opowieść” to moim zdaniem najpiękniejsza historia, która ukazała się w tym cyklu. Jej autorką jest Agnieszka Wiszowata, a niezwykłe postaci myszek, scenografię i zdjęcia wykonała Paulina Engen. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Bookolika i z przyjemnością objęłam ją bajkochłonkowym patronatem medialnym! 

Sprawa ciasteczek z solą

Małe myszki czekają w napięciu na swoją babcię. To jej przybycie rozpoczyna czas świątecznych tradycji. Kiedy staruszka wreszcie dociera – wszyscy z entuzjazmem zabierają się za rozmaite wypieki. Dzięki podziałowi obowiązków oraz wspólnym przygotowaniom panuje podniosła i uroczysta atmosfera. Spędzanie czasu ze sobą to radość dla małych oraz dużych myszek.

Gdy nastaje czas na pierwszą degustację, okazuje się, że jedne z ciasteczek są potwornie… słone! Dzieci zaczynają się martwić o świąteczną atmosferę, wtedy jednak babcia przychodzi z opowieścią.

Opowieść mysiej babci

,,Mysia Dolina. Świąteczna opowieść” to historia szkatułkowa, która zawiera jedną bajkę w drugiej. Postać babci myszki, która dzieli się z maluchami wydarzeniami z zamierzchłych czasów, może przywoływać w pamięci sytuacje, kiedy często sami zanurzamy się w opowieści naszych dziadków. Takie wielopokoleniowe spotkania mają w sobie niezwykły czar, ale także wartość – uniwersalną mądrość przekazywaną przez tych bardziej doświadczonych.

Co więcej babcia Mo jest bohaterką, którą mogliście już poznać w poprzedniej części serii – ,,Mysia Dolina. Zaginiona księga”. Tym razem ma jednak dużo więcej lat oraz mnóstwo ciekawych historii do opowiedzenia.

Mysia Dolina podczas świąt

Książka oprócz ważnych wartości, które przekazuje, takich jak: szczerość, gotowość do przyznawania się do błędów oraz działanie dla dobra społeczności, ukazuje także urocze, zimowe krajobrazy i przytulne wnętrza. Na fotografiach znajdują się własnoręcznie wykonane przez Paulinę Engen myszki, ale także akcesoria, domki choinki, ozdoby świąteczne czy nawet sanki!

Dzieci będą z przyjemnością śledzić ilustracje, wsłuchując się w bożonarodzeniowy tekst – niczym zanurzać się w ciepłej kołderce. Jeżeli poszukujecie lektury, która na pierwszy plan w świętach wysuwa po prostu bycie ze sobą, ta będzie idealna!

Polecam książkę ,,Mysia Dolina. Świąteczna opowieść” dzieciom już powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://bookolika.pl/pokaz-produkt/mysia-dolina-swiateczna-opowiesc/46


Poprzedni wpis
Wielka księga zwierząt wymarłych i zagrożonych – recenzja
Następny wpis
Skubaniec – recenzja książki dla dzieci
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja