Światła Północy. Uczennica Wyroczni. Tom 2 – recenzja

Tytuł: Światła Północy. Uczennica Wyroczni. Tom 2

Seria: Światła Północy

Scenariusz: Malin Falch

Rysunki: Malin Falch

Tłumaczenie: Mateusz Lis

Wydawnictwo: Egmont Polska

Rok wydania: 2021

Objętość: więcej niż sto

Dla kogo:  dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

  

Recenzja:

Po krótkiej przerwie powracamy do lasów Jotundale, gdzie toczy się akcja komiksowej serii ,,Światła Północy”. W poprzedniej części – ,,Światła Północy. W dolinie trolli. Tom 1 poznaliśmy główną bohaterkę Sonję, która ze świata ludzi przeszła do magicznej krainy pełnej dziwnych stworzeń, fantastycznych istot, ale też niebezpiecznych zjawisk.

 

W ostatniej nowości ,,Światła Północy. Uczennica Wyroczni. Tom 2” kontynuowane są zaczęte poprzednio wątki oraz pojawiają się te nowe, wraz z kolejnymi bohaterami. Za scenariusz i rysunki do serii odpowiada Malin Falch, a książki ukazują się nakładem Wydawnictwa Egmont.

 

 

 

Na czym opiera się główna linia fabularna? Sonja jest człowiekiem. Kiedy przypadkiem za sprawą swojego ukochanego wujka poznaje młodego Espena, jeszcze nie wie jak wielkie znaczenie ma ten chłopiec dla swojej społeczności. To on otacza dziewczynę opieką oraz odkrywa przed nią tajemnice magicznej krainy. Okazuje się jednak, że na Espena polują wikingowie. Dawne niesnaski przyćmiewają umysł szczególnie ich przywódcy, który prowadzi równolegle nierówną walkę z legendarnym Wężem Morskim.

 

Tych kilka najważniejszych wątków, początkowo niezwiązanych ze sobą, z każdym kolejnym rozdziałem zaczynają się łączyć. Nawet pojawienie się u wikingów tajemniczej Wyroczni oraz jej małej pomocnicy Lotty sprawia, że możemy mieć uzasadnione podejrzenia, że ich rola w całej historii będzie bardziej niż znacząca.

 

Seria ,,Światła Północy” wyróżnia się także pod względem wizualnym. Rozkładówki składają się na okienka kadrów, wokół których rozlewa się czarne tło. Wzbudza to w czytelniku pewne wrażenia tajemniczości, które doskonale współgrają z przedstawieniem wielu ujęć lasu – to właśnie wśród drzew odbywa się większa część akcji. 

 

 

 

Komiks został nagrodzony dwiema prestiżowymi nagrodami literackimi w Norwegii. Nic dziwnego, że jest tak lubiany w ojczyźnie trolli, ale jestem przekonana, że zdobędzie uznanie każdego miłośnika fantastyki. Choć każdorazowo pozostawia się czytelnika w miejscu, w którym akcja wydaje się dopiero rozkwitać, potęguje tylko chęć sięgnięcia po kolejny tom. Już o pierwszej części pisałam, że jest ekspozycją. Nie da się ukryć, że w drugim tomie wydarzyło się znacznie więcej. Niezmiennie mam jednak wrażenie, że cała historia dopiero się rozwija, a jej bohaterowie jeszcze nie raz nas zaskoczą. 

 

Polecam ,,Światła Północy” odbiorcom powyżej 9 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Swiatla-Polnocy.-Uczennica-Wyroczni.-Tom-2,56424470,p.html

 

 

Poprzedni wpis
5 pytań do… SARY
Następny wpis
Tututu doświadcza (nie)znanego – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +9, 2021, blog książkowy, Egmont, Egmont Polska, fantastyczne komiksy, komiksy dla dzieci, Malin Falch, Mateusz Lis, Norwegia, recenzent książek, recenzje książek, Światła Północy, Światła Północy. Uczennica Wyroczni. Tom 2, trolle, Wydawnictwo Egmont

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja