Siostry Niezapominajki. Tom 3. Skarb Lucilli – recenzja

Tytuł: Siostry Niezapominajki. Tom 3. Skarb Lucilli
Seria: Siostry Niezapominajki
Scenariusz: Giovanni Di Gregorio
Ilustracje: Alessandro Barbucci
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena: bardzo przyjemna

 Zgodnie z przewidywaniami trzeci tom komiksowej serii o ,,Siostrach Niezapominajkach” to punkt widzenia najmłodszej i jednocześnie najbardziej zamkniętej w sobie bohaterki. Jeżeli nie znacie jeszcze poprzednich części, polecam najpierw zajrzeć do wcześniejszych recenzji:

Tropy przeszłości

,,Siostry Niezapominajki. Tom 3. Skarb Lucilli” to kolejna książka duetu Giovanniego Di Gregorio oraz Alessandro Barbucciego. Nazwisko tego drugiego artysty możecie kojarzyć już z kultowej serii W.I.T.C.H.

W ramach przypomnienia warto wspomnieć, że ,,Siostry Niezapominajki” to opowiastki o trzech siostrach, które próbują dowiedzieć się czegoś interesującego o swoim pochodzeniu i rodzinie. Ich mama jest bardzo tajemnicza – niewiele chce im zdradzić ze swojej przyszłości, jednak rezolutne dziewczynki co rusz wpadają na nowe tropy.

Tajemnicza ciotka z małego miasteczka

Z drugiej strony to historie o zupełnie zwyczajnych dziewczynkach, które miewają spięcia, czasami się nie rozumieją, dzielą ich różne charaktery, ale łączy je silne uczucie siostrzanej więzi.

W najnowszym tomie komiksu ,,Siostry Niezapominajki. Tom 3. Skarb Lucilli” tak jak już wspomniałam, poznajemy fabułę z punktu widzenia najmłodszej Lucilli. Dziewczyny wyjeżdżają razem nad francuskie wybrzeże Atlantyku, gdzie przypadkiem dowiadują się o swojej dawnej ciotce, która niegdyś zamieszkiwała te rejony. Postanawiają wyruszyć jej tropem, przy okazji dowiadując się sporo ciekawych rzeczy o sobie samych.

Siostry Niezapominajki

Książka kolejny raz zmienia swoją wymowę. Ze względu na główną bohaterkę jest bardziej tajemnicza i zagadkowa. Lucilla ma tendencję do melancholii, a przy tym to wielka miłośniczka zwierząt. Czuje się osaczona przez siostry i ciężko znaleźć jej siłę przebicia. Kiedy jednak okazuje się, jak bardzo podobna jest do swojej ciotki, odnajduje w sobie głos, który pozwoli ocalić jej znajomych.

Wygląda na to, że trzeci tom ,,Sióstr Niezapominajek” jest już tym ostatnim i jednocześnie – zamykającym serie. Do tej pory nie ukazały się inne części w oryginalnym języku, a szkoda. Mam poczucie, że ten cykl ma jeszcze potencjał na co najmniej kilka książek.

Polecam jednak zarówno najnowszy komiks jak i całą serię wrażliwym czytelnikom powyżej 9 roku życia. Będzie on okazją do zastanowienia się nad własną relacją z rodzeństwem, docenienie ich odmiennych cech i próba szuka kompromisów na co dzień.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Siostry-Niezapominajki.-Skarb-Lucilli.-Tom-3,69147659,p.html


Poprzedni wpis
Ocean miłości – recenzja komiksu bez słów
Następny wpis
Książki z przyszłości – zapowiedzi książkowe cz. 57
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +9, 2022, Alessandro Barbucci, blog książkowy, Egmont, empatia, Giovanni Di Gregorio, komiks, komiksy dla dzieci, komiksy dla nastolatek, książki o siostrach, Maria Mosiewicz, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, rodzeństwo, siostry, Siostry Niezapominajki, Siostry Niezapominajki. Tom 3. Skarb Lucilli, tajemnica, wakacje, Wydawnictwo Egmont, zwierzęta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja