Siostry Niezapominajki. Tom 2 – recenzja

Tytuł: Siostry Niezapominajki. Tom 2. Miłości Kasjopei
Scenariusz: Giovanni Di Gregorio
Ilustracje: Alessandro Barbucci
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena: bardzo przyjemna

 Po niedługim czasie powracamy do świata trzech sióstr Niezapominajek, które choć zupełnie różnią się od siebie, to jednak tworzą kochającą i wyrozumiałą dla siebie rodzinę.

,,Siostry Niezapominajki. Tom 2. Miłości Kasjopei” to kontynuacja komiksu ,,Siostry Niezapominajki. Tom 1. Sen Sary”. Scenariusz stworzył Giovanni Di Gregorio, a za rysunki odpowiada Alessandro Barbucci (możecie go kojarzyć ze słynnej serii W.I.T.C.H.). 

W najnowszym tomie poznajemy opowieść z punktu widzenia drugiej siostry – Kasjopei. Pierwsza część toczyła się z perspektywy najstarszej siostry Sary (czyżby trzeci komiks miał być historią najmłodszej Lucillii?).

Właśnie zaczęły się wakacje i dziewczynki wyruszają w podróż pociągiem na wieś, do swojej babci. Kobieta mieszka samotnie i ma pewne kłopoty z pamięcią, dlatego zapomina ich odebrać, a siostry same muszą pokonać drogę z dworca do domu. Szczęśliwie, spotykają po drodze dwóch znajomych rówieśników, którzy podwożą dziewczynki samochodem.

Kasjopeja jest bardzo emocjonalną bohaterką, ze skłonnością do niepoprawnego romantyzmu, dlatego ta historia jest oczywiście naszpikowana wątkami miłosnymi. Dziewczynka pozostawiła jedną sympatię w mieście i okazuje się, że zaczyna coś czuć do chłopaka ze wsi. Doskonałym tłem jest tajemnica bijącego nocami dzwonu opuszczonego kościoła oraz odnaleziona opowieść o dawnej damie zamieszkującej te tereny, która nie mogła się zdecydować, kogo obdarzyć swoją miłością.

W ,,Siostrach Niezapominajkach. Tom 2” historie przeplatają i zazębiają się ze sobą, tworząc spójną, wakacyjną opowieść o trudnych wyborach, wspieraniu oraz… niezwykłej magii ręcznie pisanych listów!

Z komiksu najchętniej wycięłabym jednak wątek dotyczący znalezionego pisklaka (nie powinno się ich zabierać ze sobą). Nie da się też przemilczeć faktu, że ta część i poprzednia nieco różnią się pod kątem narracji, ale uzasadnieniem tutaj jest oczywiście kwestia zmiany bohaterki. Czytelnicy, którzy mieli jednak ochotę na lepsze poznanie Sary, nie będą w pełni usatysfakcjonowani. W tej części pełni ona rolę zdecydowanie drugoplanową i niczego nowego się o niej nie dowiadujemy.

Poza tym, warstwa wizualna jest jak zwykle magiczna. Zarówno kolory jak i oddanie emocji na twarzach bohaterów sprawiają, że ta seria na długo pozostanie w pamięci czytelników.

Polecam drugi tom ,,Sióstr Niezapominajek” wszystkim odbiorcom powyżej 9 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Siostry-Niezapominajki.-Milosci-Kasjopei.-Tom-2,60975110,p.html

 


Poprzedni wpis
Dwa słowa – recenzja
Następny wpis
Widmo nad Arkham – recenzja polskiej paragrafówki
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja