Biuro śledcze Trop Sekret. Inka i Filip i znikające bestsellery – recenzja

Tytuł: Biuro śledcze Trop Sekret. Inka i Filip i znikające bestsellery
Seria: Biuro śledcze Trop Sekret
Autorka: Joanna Jagiełło
Ilustracje: Tomek Kozłowski
Wydawnictwo: Słowne Młode
Rok wydania: 2022
Objętość: prawie jak encyklopedia!
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Jesteście gotowi na wznowienie działań detektywistycznego biura Trop Sekret? Polscy Lasse i Maja, czyli Filip oraz Inka będą musieli zmierzyć się z czterema zupełnie nowymi sprawami, żeby udowodnić swoim tatom, że są warci kącika w ich siedzibie w Milutkach!

,,Biuro śledcze Trop Sekret. Inka i Filip i znikające bestsellery” to bezpośrednia kontynuacja książki ,,Biuro śledcze Trop Sekret. Inka i Filip wkraczają do akcji”. Autorką serii jest Joanna Jagiełło (znana również m.in. z ,,Tam, gdzie zawracają bociany”, ,,Dzikusy. Witajcie w Malinowym Domu” czy ,,Święty Mikołaj. Historia prawdziwa”). 

Śledztwa w Milutkach

Akcja opowiadań rozgrywa się w niewielkim miasteczku, gdzie główni bohaterowie, czyli tytułowi Inka i Filip lubią angażować się w rozmaite sprawy detektywistyczne. W większości przypadków można jednak powiedzieć, że dzieci mają wyjątkowe szczęście do znajdywania się w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie. 

Pierwsza sprawa nie jest nawet sprawą lokalną. Odbywa się podczas powrotu rodziny i przyjaciół ze Święta Zmarłych, a prawdziwa akcja rozkwita w pociągu, kiedy okazuje się, że jedna z pasażerek zgubiła walizkę. Kolejna związana jest z wielkim światem mody i równie wielką aferą finansową. Trzecia jak i czwarta sprawa to historie zimowo-świąteczne, doskonałe na zbliżający się czas Świąt. Piąte śledztwo rozpali z kolei wyobraźnię miłośników czytania i pozwoli powrócić na chwilę do jednej z bohaterek z poprzedniej części serii.

 Angażuj się i próbuj rozwiązywać sprawy na własną rękę

W ,,Biuro śledcze Trop Sekret. Ina i Filip i znikające bestsellery”, tak jak w pierwszym tomie, tak i tutaj mamy możliwość aktywnego brania udziału w fabule. Na niektórych stronach zamieszczono małą grafikę przedstawiającą lupę z okiem, która zachęca do samodzielnych rozmyślań na temat śledztwa.

Pytania zostały sformułowane w bardzo ciekawy sposób, a pojawiające się od czasu do czasu podsumowania i protokoły, pozwalają zebrać myśli i spojrzeć szerzej na opisywane możliwości rozwoju spraw.

Trudne słowa oraz proste rozwiązania

W książce autorka często wyjaśnia rozmaite, specjalistyczne słownictwo, takie jak np. dedukcja, daktyloskopia czy rekonstrukcja przestępstwa. Młodzi czytelnicy – szczególnie ci, którzy mają wyjątkową słabość do detektywistycznych opowiastek, z pewnością poczują się usatysfakcjonowani tego rodzaju różnymi wstawkami.

Poza tym, drugi tom ,,Biura śledczego Trop Sekret” kolejny raz zaskakuje kreatywnością i niebanalnymi rozwiązaniami. Można z przyjemnością zaangażować się w fabułę oraz jednocześnie poczuć miłe zaskoczenie wynikające z nieszablonowo przeprowadzonej narracji.

,,Biuro śledcze Trop Sekret. Inka i Filip i znikające bestsellery” jest książką, która wciąga oraz pozwala miło spędzić czas. Łatwo polubić pojawiających się w nich bohaterów, a rozczulające wstawki z ich życia sprawiają, że nie można doczekać się kolejnych części!

Polecam tę serię wszystkim powyżej 9 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.slowne.pl/ksiazki/dla-dzieci/biuro-sledcze-trop-sekret-inka-i-filip-i-znikajace-bestsellery/Poprzedni wpis
Historia naturalna magii – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Władcy Podziemi – recenzja gry planszowej
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja