Biuro śledcze Trop Sekret. Inka i Filip i znikające bestsellery – recenzja

Tytuł: Biuro śledcze Trop Sekret. Inka i Filip i znikające bestsellery
Seria: Biuro śledcze Trop Sekret
Autorka: Joanna Jagiełło
Ilustracje: Tomek Kozłowski
Wydawnictwo: Słowne Młode
Rok wydania: 2022
Objętość: prawie jak encyklopedia!
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Jesteście gotowi na wznowienie działań detektywistycznego biura Trop Sekret? Polscy Lasse i Maja, czyli Filip oraz Inka będą musieli zmierzyć się z czterema zupełnie nowymi sprawami, żeby udowodnić swoim tatom, że są warci kącika w ich siedzibie w Milutkach!

,,Biuro śledcze Trop Sekret. Inka i Filip i znikające bestsellery” to bezpośrednia kontynuacja książki ,,Biuro śledcze Trop Sekret. Inka i Filip wkraczają do akcji”. Autorką serii jest Joanna Jagiełło (znana również m.in. z ,,Tam, gdzie zawracają bociany”, ,,Dzikusy. Witajcie w Malinowym Domu” czy ,,Święty Mikołaj. Historia prawdziwa”). 

Śledztwa w Milutkach

Akcja opowiadań rozgrywa się w niewielkim miasteczku, gdzie główni bohaterowie, czyli tytułowi Inka i Filip lubią angażować się w rozmaite sprawy detektywistyczne. W większości przypadków można jednak powiedzieć, że dzieci mają wyjątkowe szczęście do znajdywania się w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie. 

Pierwsza sprawa nie jest nawet sprawą lokalną. Odbywa się podczas powrotu rodziny i przyjaciół ze Święta Zmarłych, a prawdziwa akcja rozkwita w pociągu, kiedy okazuje się, że jedna z pasażerek zgubiła walizkę. Kolejna związana jest z wielkim światem mody i równie wielką aferą finansową. Trzecia jak i czwarta sprawa to historie zimowo-świąteczne, doskonałe na zbliżający się czas Świąt. Piąte śledztwo rozpali z kolei wyobraźnię miłośników czytania i pozwoli powrócić na chwilę do jednej z bohaterek z poprzedniej części serii.

 Angażuj się i próbuj rozwiązywać sprawy na własną rękę

W ,,Biuro śledcze Trop Sekret. Ina i Filip i znikające bestsellery”, tak jak w pierwszym tomie, tak i tutaj mamy możliwość aktywnego brania udziału w fabule. Na niektórych stronach zamieszczono małą grafikę przedstawiającą lupę z okiem, która zachęca do samodzielnych rozmyślań na temat śledztwa.

Pytania zostały sformułowane w bardzo ciekawy sposób, a pojawiające się od czasu do czasu podsumowania i protokoły, pozwalają zebrać myśli i spojrzeć szerzej na opisywane możliwości rozwoju spraw.

Trudne słowa oraz proste rozwiązania

W książce autorka często wyjaśnia rozmaite, specjalistyczne słownictwo, takie jak np. dedukcja, daktyloskopia czy rekonstrukcja przestępstwa. Młodzi czytelnicy – szczególnie ci, którzy mają wyjątkową słabość do detektywistycznych opowiastek, z pewnością poczują się usatysfakcjonowani tego rodzaju różnymi wstawkami.

Poza tym, drugi tom ,,Biura śledczego Trop Sekret” kolejny raz zaskakuje kreatywnością i niebanalnymi rozwiązaniami. Można z przyjemnością zaangażować się w fabułę oraz jednocześnie poczuć miłe zaskoczenie wynikające z nieszablonowo przeprowadzonej narracji.

,,Biuro śledcze Trop Sekret. Inka i Filip i znikające bestsellery” jest książką, która wciąga oraz pozwala miło spędzić czas. Łatwo polubić pojawiających się w nich bohaterów, a rozczulające wstawki z ich życia sprawiają, że nie można doczekać się kolejnych części!

Polecam tę serię wszystkim powyżej 9 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.slowne.pl/ksiazki/dla-dzieci/biuro-sledcze-trop-sekret-inka-i-filip-i-znikajace-bestsellery/Poprzedni wpis
Historia naturalna magii – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Władcy Podziemi – recenzja gry planszowej
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +9, 2022, Biuro śledcze Trop Sekret, Biuro śledcze Trop Sekret. Inka i Filip i znikające bestsellery, blog książkowy, Joanna Jagiełło, książki aktywnościowe, książki dla dzieci, książki interaktywne dla dzieci, mali detektywi, powieść detektywistyczna, powieść detektywistyczna dla dzieci, recenzent książek, recenzje książek, Słowne, Słowne młode, Tomek Kozłowski, Wydawnictwo Słowne, Wydawnictwo Słowne Młode

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja