Biuro śledcze Trop Sekret. Inka i Filip wkraczają do akcji – recenzja

Tytuł: Biuro śledcze Trop Sekret. Inka i Filip wkraczają do akcji
Autorka: Joanna Jagiełło
Ilustracje: Tomek Kozłowski
Wydawnictwo: Słowne Młode
Rok wydania: 2022
Objętość: prawie jak encyklopedia!
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Wystarczy tylko się rozejrzeć, żeby trafić na jakieś emocjonujące, detektywistyczne śledztwo! Dwójka przyjaciół – Inka oraz Filip postanawiają wziąć przykład ze swoich tatów i rozwiązywać zagadki, które co chwilę zsyła im los. W przeciwieństwie jednak do dorosłych, nie skupiają się na aspektach finansowych – każda nowa sprawa jest dla nich po prostu ekscytującą przygodą! Jeżeli macie ochotę przyłączyć się do śledztwa, koniecznie posłuchajcie o ostatniej nowości Wydawnictwa Słowne Młode (czyżbyśmy mieli polskich Lasse i Maję?)!

Interaktywna powieść detektywistyczna dla dzieci

,,Biuro śledcze Trop Sekret. Inka i Filip wkraczają do akcji” to książka Joanny Jagiełło, którą możecie już kojarzyć z takich bestsellerowych pozycji jak:

To powieść dla tych dzieci, które mają zmysł detektywistyczny oraz smykałkę do rozwiązywania zagadek. Autorka przygotowała bowiem nie tylko wciągającą historię, ale również ciekawostki związane z prowadzeniem biura śledczego oraz aktywnościową część z zadaniami, pozwalającymi poszukiwać sprawców i obstawiać motywy samemu, zanim zrobią to główni bohaterowie!

Otwarcie Biura Śledczego Trop Sekret

Inka i Filip mieszkają w tej samej kamienicy. Do miasteczka o uroczej nazwie Milutki wprowadzili się z rodzinami całkiem nie dawno. Jak otwarcie jednak stwierdzają – tutaj podoba im się znacznie bardziej, niż w Warszawie, bo mają okazję brać udział w rozmaitych, lokalnych sprawach śledczych!

Książka oferuje aż pięć tajemniczych wydarzeń, którym będą musieli uważnie się przyjrzeć. Zanim jednak do tego dojdzie, najpierw czytelnicy zostaną świadkami otwarcia nowego biznesu taty Szyszka i taty Kos. Panowie porzucają dotychczasowe profesje, żeby zajmować się profesjonalnym rozwiązywaniem zagadek. Jak czas jednak pokaże – nie idzie im to najlepiej. Zupełnie przeciwnie radzą sobie ich dzieci!

Nie oceniaj po pozorach

Filip i Inka, którzy nie mają szczęścia do swoich rodziców (tatowie zupełnie nie traktują ich poważnie), zaprzyjaźniają się ze starszą sąsiadką – wielką fanką kryminałów oraz opiekują się wspaniałymi pomocnikami; psem i fretką. To oni często użyczają swoich zdolności tropienia, aby dzieci mogły wpaść na, nomen omen, właściwy trop!

,,Biuro śledcze Trop Sekret” pozwoli rozwiązać nam z Inką i Filipem następujące sprawy: szkolnego figla, zaginionych obrazów, zniszczonej gitary, pożyczanej bez pozwolenia łodzi oraz uprowadzonych kotów! Każda historia zawiera jakieś podprogowe, mądre przesłanie. Opowiastki uczą, że nie warto oceniać innych po pozorach czy np., że psikus w dobrej sprawie, wcale nie jest taki zły. W książce nie brakuje także wzruszającego wątku romantycznego!

Pozycja świetnie sprawdzi się w przypadku dzieci już powyżej 9 roku życia. UWAGA – każdy mały czytelnik zapragnie po jej lekturze otworzyć własną filię biura detektywistycznego w swoim mieście!

Link do strony Wydawnictwa: https://www.slowne.pl/ksiazki/dla-dzieci/


Poprzedni wpis
Kot rabina. 11: Biblia dla kotów – recenzja komiksu
Następny wpis
Pozdrowienia z Wielorybiego Przylądka – recenzja książki
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +9, 2022, Biuro śledcze Trop Sekret, Biuro śledcze Trop Sekret. Inka i Filip wkraczają do akcji, blog książkowy, Joanna Jagiełło, książki aktywnościowe, książki dla dzieci, książki interaktywne dla dzieci, mali detektywi, powieść detektywistyczna, powieść detektywistyczna dla dzieci, recenzent książek, recenzje książek, Słowne, Słowne młode, Tomek Kozłowski, Wydawnictwo Słowne Młode

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja