Biuro śledcze Trop Sekret. Inka i Filip i fałszywe tropy – recenzja

Tytuł: Biuro śledcze Trop Sekret. Inka i Filip i fałszywe tropy!
Seria: Biuro śledcze Trop Sekret
Autorka: Joanna Jagiełło
Ilustracje: Tomek Kozłowski
Wydawnictwo: Świetlik
Rok wydania: 2023
Objętość: prawie jak encyklopedia!
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Jak się okazuje, sprawy do rozwiązania w Milutkach mnożą się na potegę – a to znaczy, że Biuro Śledcze pewnych zaprzyjaźnionych rodzin będzie miało pełne ręce roboty. To również przekłada się na kolejne czytelnicze przygody i jeszcze więcej książek w ramach serii ,,Biuro Śledcze Trop Sekret” Joanny Jagiełło, którą tak wiele osób zdążyło już polubić!

Biuro Śledcze Trop Sekret

Trzeci tom cyklu jest jednak wyjątkowy. Dwa dotychczasowe: ,,Biuro śledcze Trop Sekret. Inka i Filip wkraczają do akcji” oraz ,,Biuro śledcze Trop Sekret. Inka i Filip i znikające bestsellery” ukazywały się w ramach wydawnictwa Słowne Młode. 

Ostatnio jednak cała seria przeszła i stała się częścią wydawnictwa Świetlik. W związku z czym, ,,Biuro śledcze Trop Sekret. Inka i Filip i fałszywe tropy!” ukazują się pod nowym logo, ale bohaterowie, ekscytujące przygody oraz zagadkowe sprawy do rozwikłania pozostają te same!

Z czym trzeba będzie zmierzyć się tym razem?

Trzeci tom ma do zaoferowania aż pięć różnych spraw, które trzeba będzie rozgryźć, kogoś ocalić, odnaleźć sprawiedliwość lub znaleźć sprawców. Tytułowi bohaterowie Inka oraz Filip będę mieć o czym myśleć – nie obędzie się bez ich talentów, szczypty szczęścia, ale i oczywiście wiernych kompanów, na których zawsze można liczyć.

,,Biuro śledcze Trop Sekret. Inka i Filip i fałszywe tropy!” zaprowadzi czytelników do znanej z poprzednich historii fabryki czekolady, gdzie grasuje tajemniczy złodziej. Zoo stanie się miejscem zaginięcia, w szkole zostanie ogłoszony alarm bombowy, a ulubioną siłownię taty Inki o wdzięcznej nazwie ,,Kaloryferek” ktoś pozbawi… dwóch małych ciężarków.

Książka dla prawdziwych śledczych

To oczywiście nie wszystko, na co można liczyć tym razem w tej detektywistycznej serii. Jak sam tytuł głosi nie wszystko to, co wydaje się na pierwszy rzut oka, będzie tym właściwym rozwiązaniem. Tropy lubią płatać figle i lepiej pozostać czujnym do samego końca, żeby nie przegapić jakieś znaczącej wskazówki!

W książce nie braknie także wątków miłosnych, eksponowania często wymagających relacji rodzinnych, a nawet widma rywalizacji między dobrymi przyjaciółmi. Czytelnicy z łatwością będą mogli odnaleźć siebie w tych historiach i czasami poczuć się jak… prawdziwi śledczy! Szczególnie, że autorka wplata w fabułę rozmaite zadania, zachęcając do bardziej zaangażowanego przeżywania lektury. Po prostu szukajcie w książce fragmentów oznaczonych lupką, opisanych jako: ,,Weź udział w śledztwie”.

Jeżeli trafiliście na ,,Biuro śledcze Trop Sekret. Inka i Filip i fałszywe tropy!” i nie znacie poprzednich tomów tej serii – nie martwcie się. Dzięki prologowi będziecie w stanie nadrobić wszystkie najważniejsze informacje, a następnie rozpocząć lekturę od trzeciego tomu. Zachęcam jednak do sięgania również po poprzednie części – ,,Biuro Śledcze Trop Sekret” jest jedną z ciekawszych serii detektywistycznych dla dzieci od 9 roku życia.

Link do strony księgarni: https://www.taniaksiazka.pl/inka-i-filip-i-falszywe-tropy-biuro-sledcze-trop-sekret-tom-3-joanna-jagiello-p-1869750.html


Poprzedni wpis
Wielka Księga Gier Świątecznych – recenzja
Następny wpis
Berenika Wilczyńska, czyli podróżowanie i magia opowieści – wywiad Strefa Rozmów
Tags: +10, +11, +12, +13, +9, 2023, Biuro śledcze Trop Sekret, Biuro śledcze Trop Sekret. Inka i Filip i fałszywe tropy!, blog książkowy, fretka, Joanna Jagiełło, książki dla dzieci, recenzje książek dla dzieci, rywalizacja, seria detektywistyczna, seria detektywistyczna dla dzieci, Świetlik, Tomek Kozłowski, Wydawnictwo Świetlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja