Wielka Księga Gier Świątecznych – recenzja

Tytuł: Wielka Księga Gier Świątecznych
Ilustracje: Claudia Bordin
Wydawnictwo: Api Papi
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Wyobraźcie sobie taki scenariusz – są Święta, pyszności ze stołu znikają w swoim tempie, za oknem prószy śnieg, a choinka migocze dziesiątkami kolorowych lampek. Spędzacie czas ze swoimi bliskimi, jest miło, beztrosko, cudownie. ALE, zagralibyście w jakąś grę. Żadna jednak Wam nie odpowiada. Nie będziecie przecież podczas Świąt grać w grę, której akcja dzieje się na Dzikim Zachodzie, albo w postapokaliptycznym świecie zombi.

Czas na prezenty. Kolorowe papiery szeleszczą, kokardy zostają zerwane i nagle jedna osoba odpakowuje wielką książkę z tekturowymi stronami. Jest piękna, świąteczna, kolorowa. Okazuje się jednak, że nie jest ona tradycyjną książką, tylko… grą! A właściwie zbiorem gier idealnym na świąteczny czas.

Książka ze zbiorem różnych gier

Tym prezentem jest oczywiście ,,Wielka Księga Świątecznych Gier” – moje tegoroczne odkrycie, które zaskoczyło pomysłowością i wykonaniem. Choć wygląda jak wieloformatowa kartonówka, to tak naprawdę zbiór ośmiu różnych planszówek, w które możecie grać bez względu na wiek!

Mało tego, choć nic tego nie zapowiada, w środku znajdziecie… pionki, żetony potrzebne do rozgrywek, a nawet kostkę! Na ostatniej stronie znajduje się bowiem specjalnie zaprojektowane miejsce z wytłoczeniami, w którym możecie przechowywać elementy potrzebne do rozgrywek.

Świąteczne planszówki dla całej rodziny

Gry ujęte w ,,Wielkiej Księdze Świątecznych Gier” przeznaczone są zazwyczaj od 2 do 4 graczy. Pod planszą każdej znajduje się zwięzła instrukcja wraz z elementami, które będą potrzebne do rozgrywki. Sięga się po nie właśnie z końca książki. 

A jakich gier możecie się spodziewać? Są klasyczne propozycje, które opierają się przede wszystkim na jak najszybszym dotarciu do mety. Mnie bardzo spodobała się gra ,,Upieczmy Pierniczki!”, w której to z kolei należy zebrać składniki na ciasto. Liczy się tutaj nie tylko czas wykonania zadania, ale także – doskonała pamięć!

Klasyczne planszówki w bożonarodzeniowymi wydaniu

Dzięki pozycji ,,Wielka Księga Gier Świątecznych” nie tylko więc nastrajamy się odpowiednio do okoliczności, ale ćwiczymy umiejętność liczenia, spostrzegawczość, refleks czy dedukcyjne myślenie. 

Jeżeli liczycie, że znalazły się tutaj także największe klasyki, takie jak ,,Chińczyk” czy ,,Kółko i Krzyżyk” to… oczywiście macie rację! Są one jednak nieco zmodyfikowane, a tym samym ciekawsze, i rzecz jasna – przedstawione w świątecznym, pięknym wydaniu.

Jestem przekonana, że podobnie jak mnie, zachwycą Was ilustracje, kartonowe figurki, ale także kreatywność i zarazem prostota zebranych tutaj planszówek. Już nie mogę się doczekać, kiedy razem z rodziną zasiądziemy do nich przy świątecznym stole.

Polecam ,,Wielką Księgę Świątecznych Gier” wszystkim powyżej 4 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://apipapi.pl/pl/p/Wielka-Ksiega-Gier-Swiatecznych/49


Poprzedni wpis
Niegrzeczne Książeczki. Święta – recenzja
Następny wpis
Biuro śledcze Trop Sekret. Inka i Filip i fałszywe tropy – recenzja
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2023, Api Papi, blog książkowy, Boże Narodzenie, Claudia Bordin, gry planszowe, gry planszowe na Święta, książka na prezent, książki dla dzieci, planszówki, planszówki w książce, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, święta, Wielka Księga Gier Świątecznych, Wielka Księga Świątecznych Gier, Wydawnictwo Api Papi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja