Rozmawiaj.My Rodzina – recenzja gier karcianych

Tytuł: Rozmawiaj.My Rodzina

Wydawnictwo: Good Vibes Only

Ilość graczy: od 2 do 10

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Kiedy trafiłam na ten projekt polskich twórców Rozmawiaj.My – pamiętam, że dałam się zupełnie mu zauroczyć. Karcianka, która opiera się przede wszystkim na rozmowie, pogłębianiu relacji oraz lepszym rozumieniu jest czymś, co w dzisiejszym świecie może okazać się wyjątkowo potrzebne. Postanowiłam ją sprawdzić. 

 

Ogólnie wydanych zostało pięć indywidualnych tytułów, które dobiera się w zależności od zainteresowań. Można zdecydować się na Rozmawiaj.My Związki, Rozmawiaj.My Intymnie, Rozmawiaj.My Przyjaciele oraz dwa, na których w tym wpisie skupimy się najbardziej – Rozmawiaj.My Rodzina pytania + zadania.  Niebieskie oraz żółte opakowania dedykowane są rodzinom z dziećmi. 

 

 

 

 

Wszystkie pudełka zostały bardzo starannie przygotowane. Ich treść opracowano we współpracy z psychologami w taki sposób, żeby nie tylko poprawić komunikację wśród najbliższych, ale dodatkowo zaoferować możliwość oryginalnej rozrywki, która pozwoli odetchnąć od technologii i sprawdzi się w każdym momencie (na wakacjach, podczas spotkań czy po prostu w domu jako remedium na nudę).

 

Dodatkowo każda gra jest pięknie wydana. Pudełka wykonano z twardego materiału i wyposażono w magnetyczne zamknięcie. Pokryte są matowym, podobnym w dotyku do gumy materiałem. Bardzo dobrze się prezentują i mogą być ciekawym pomysłem na prezent. 

 

Jest to także propozycja rozgrywki, której zasady nie wymagają długich tłumaczeń. Krótka instrukcja załączona do każdego pudełka wyjaśnia oznaczenia na kartach oraz propozycje wariantów zabawy. 

 

 

W przypadku Rozmawiaj.My Rodzina (pytania), która opiera się przede wszystkim na spędzaniu czasu w gronie najbliższych, mamy do czynienia z trzema typami kart. Niektóre z nich oznaczone są znakami zapytania, uśmiechniętą buzią lub symbolem rodziny. W zależności od tego, którą z kart wylosujemy lub wybierzemy, będzie ona dotyczyć zagadnień o emocje, rodzinę oraz różnorodnych, pozwalających jeszcze lepiej się poznać.

 

Dodatkowo gra zakłada obecność kart ,,Stop” i ,,Czas”. Są to tzw. koła ratunkowe, których użycie powoduje rezygnację z odpowiedzi na pytanie lub sygnalizowanie potrzebę większej ilości czasu. Uważam ten dodatek za bardzo wartościowy, szanujący uczestników zabawy i liczący się z ich uczuciami.

 

 

 

 

Jakich pytań można się spodziewać po Rozmawiaj.My Rodzina? Muszę przyznać, że twórcy gry postarali się, żeby nie były to sztampowe zagadnienia, ale jednocześnie pozwalały na trafienie w samo sedno rodzinnej potrzeby rozmowy. Na wielu kartach można odnaleźć jedno główne pytanie oraz kilka pomocniczych lub precyzujących. Poruszane są tutaj kwestie codzienne, z najbliższej przeszłości, pojawiają się zagadnienia na wyobraźnię, zainteresowania czy nawet lepsze poznanie samego siebie. 

 

Jestem przekonana, że czas spędzony z Rozmawiaj.My Rodzina niezależnie od tego czy w grę zaangażuje się wieloosobowa rodzina z kilkorgiem dzieci, mniejsze rodziny, a nawet opiekunowie lub same dzieci czy sami dorośli – zawsze miło i efektywnie spędzą czas.

Ja byłam szczerze zdziwiona jak wiele jeszcze nie wiedziałam o bliskich mi osobach.

 

 

Jeżeli jednak zamiast mówić, wolicie działać – z czystym sumieniem mogę polecić Rozmawiaj.My Rodzina (zadania). Choć najlepiej potraktować ten tytuł jako doskonałe uzupełnienie tego opisywanego przeze mnie powyżej.

 

W żółtym opakowaniu także znajduje się 50 kart, tym razem jednak można się spotkać z dwoma ich typami: oznaczone symbolem z jedną osobą lub rodziną. W zależności od tego, co wylosujemy, zadanie powinna wykonać jedna lub więcej uczestników zabawy. 

 

Ta gra zapewni sporo śmiechu, ruchu i uwolni ogromne pokłady kreatywności. Zadaniem uczestników będzie np. opowiedzenie dowcipu lub zabawnej historii, zamienianie się miejscami, przytulanie czy zgadywanki. Ten tytuł to tak naprawę wiele gier w jednym, które zbliżają do siebie członków zabawy, pozwalają się lepiej poznać i wzmocnić więzi. 

Duża ilość kart sprawia, że można zabawę podzielić na kilka dni. Nie ma potrzeby od razu wypełnić wszystkich poleceń. 

 

 

 

 

Zarówno Rozmawiaj.My Rodzina (pytania) jak i Rozmawiaj.My Rodzina (zadania) jest grą polecaną dla dzieci powyżej 5 roku życia (z udziałem dorosłych, czytających wybrane kwestie). To ciekawa propozycja spędzania czasu, pozwalająca budować silne więzi. Polecam ją wszystkim, którzy poszukują inteligentnej i kreatywnej rozrywki w rodzinnym gronie.

Więcej informacji o grach znajdziecie na stronie: https://rozmawiaj.my

 

 

Gry najtaniej kupisz -> TUTAJ <-

Poprzedni wpis
Terra – recenzja gry planszowej
Następny wpis
Kot rabina – recenzja zbiorczego tomu 1-5
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja