Bieszczady. Przewodnik dla małych i dużych odkrywców – recenzja

Tytuł: Bieszczady. Przewodnik dla małych i dużych odkrywców
Autor: Adrian Markowski
Ilustracje: Agata Dobkowska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Zbliża się czas wyjazdów oraz podróży wakacyjnych. Chcąc się do nich dobrze przygotować, warto poszperać w literaturze dziecięcej i porozglądać za książkowym przewodnikiem, który stanie się drogowskazem w kreatywnym zwiedzaniu.

Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady

Na stronie znajdziecie różne przewodniki dla dzieci i nie tylko, po Polsce oraz po świecie. W tej recenzji skupiam się jednak na jednym z najpiękniejszych zakątków kraju. Nie bez powodu w związku z nim doskonale przyjął się slogan: 

rzuć wszystko i jedź w Bieszczady.

,,Bieszczady. Przewodnik dla małych i dużych odkrywców” to książka, która ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Jej autorem jest Adrian Markowski, znany z wielu tytułów dla dzieci oraz dorosłych. Ilustracje stworzyła z kolei Agata Dobkowska (możecie ją kojarzyć m.in. z serii ,,Co zrobi Frania?” czy ,,Dobre Miastko”).

Przygotowanie do wyprawy w Bieszczady

Wielkoformatowa książka to swego rodzaju mapa najważniejszych atrakcji, przygotowana przez prawdziwego pasjonata oraz miłośnika Bieszczad. Głównymi bohaterami są w niej jednak dzieci – Patrycja oraz Kuba, którzy pojawiają się na większości ilustracji. Dzięki temu czytelnicy mają szansę utożsamić się z rodzeństwem i niemal poczuć, jakby byli na miejscu razem z nimi!

,,Bieszczady. Przewodnik dla małych i dużych odkrywców” zawiera w sobie ciekawostki geograficzne, historyczne, przyrodnicze, a nawet… architektoniczne! Książka uzupełniona jest rozmaitymi aktywnościami; począwszy od zagadek, po uzupełnianki, a nawet krzyżówki i testy! Możecie być więc pewni, że z nią doskonale przygotujecie się do wyprawy w Bieszczady.

O czym jest ten przewodnik

I jeśli o przygotowaniu mowa, to w pozycji przeczytacie również np.:

  • co należy zabrać w góry,
  • jak rozróżniać szlaki turystyczne,
  • gdzie można znaleźć Chatkę Puchatka,
  • jak zachowywać się w górach,
  • co oferuje Bieszczadzki Park Narodowy,
  • jaki jest najwyższy szczyt polskich Bieszczadów,
  • jakie zwierzęta można spotkać w górach.

W przewodniku o Bieszczadach znajdziecie także opis imponującego Zalewu Solińskiego, zapory wodnej w Solinie, bieszczadzkiej kolejki leśnej, mnóstwo ciekawostek związanych z tamtejszą kulturą, a nawet zachętę do… zerknięcia w niebo. Dlaczego? O tym dowiecie się z książki! 

,,Bieszczady. Przewodnik dla małych i dużych odkrywców” to pozycja bogata merytorycznie, świetnie zilustrowana i pięknie wydana. Jedynym do czego można byłoby mieć zastrzeżenia jest skład – momentami ściany tekstu oraz mieszanka fontów może utrudnić odbiór początkującym czytelnikom. Poza tym książka sprawdzi się jako solidne przygotowania przed wyprawą w Bieszczady, ale także po prostu jako zbiór ciekawostek o jednym z najpiękniejszych rejonów Polski.

Polecam ją wszystkim powyżej 7 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://www.proszynski.pl/product/bieszczady-przewodnik-dla-malych-i-duzych-odkrywcowPoprzedni wpis
Mały Ptyś i Bill. Smażenie naleśników – recenzja komiksu
Następny wpis
Książka dobrze zaprojektowana – ósma edycja konkursu
Tags: +10, +11, +12, +13, +7, +8, +9, Adrian Markowski, Agata Dobkowska, Bieszczady, Bieszczady. Przewodnik dla małych i dużych odkrywców, Bieszczadzki Park Narodowy, blog książkowy, geografia, góry, książka aktywnościowa, książki dla dzieci, Prószyński, Prószyński i S-ka, przewodnik, przewodniki dla dzieci, przyroda, recenzent książek, recenzja premierowa, recenzje książek, Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja