Gabinet owadów (i innych małych stworzeń) – recenzja

Tytuł: Gabinet owadów (i innych małych stworzeń)
Seria: W Gabinecie Wiedzy
Autorka: Barbara Taylor
Ilustracje: Carnovsky
Tłumaczenie: Krzysztof Kietzman
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Powróćmy po krótkiej przerwie do świata trzech kolorów oraz trójwymiaru, żeby zbadać niezwykle intrygujący świat owadów i bezkręgowców. Zatrzymajmy się, a następnie wytężmy wzrok, aby uchwycić to, co być może często pomijamy – ze względu na niewielkie rozmiary lub powszechność. 

Carnovsky – znany specjalista od efektów specjalnych i pięknych książek dostarczających niezapomniane wrażenia, kolejny raz uchyla przed czytelnikami tajemnice flory i fauny. Z pewnością dobrze kojarzycie już pozostałe pozycje z tej serii, m.in.: ,,Gabinet dinozaurów” oraz ,,Gabinet zoologii”. Tym razem autor ilustracji w duecie z autorką tekstów Barbarą Taylor udowadnia, że nawet to, co małe może być zachwycające i pełne tajemnic.

Przyłóż soczewkę i zobacz 3 obrazy w 1

Kto miał już do czynienia z książkami z serii ,,W Gabinecie Wiedzy”, ten dobrze wie na jakiej zasadzie one funkcjonują. Dla porządku jednak po krótce wyjaśnię w czym rzecz. Każdy egzemplarz zawiera blister z trzema soczewkami w różnych kolorach, które pozwalają dostrzec w jednym obrazie, aż trzy indywidualne, inne od siebie ilustracje.

W książce ,,Gabinet owadów (i innych małych stworzeń)” obserwując rozkładówkę przez folię w kolorze czerwonym, możemy dostrzec owady – przez zieloną zobaczymy rośliny, a niebieska wskaże nam inne małe bezkręgowce. W ten sposób, warstwa po warstwie, stajemy się obserwatorami dzikiej przyrody.

Gabinet owadów i bezkręgowców

Książka, tak jak poprzednie z tej serii, została podzielona według kontynentów lub szerokości geograficznych. Dodatkowo znajdują się w niej mini-rozdziały poświęcone ogólnej charakterystyce bezkręgowców czy odkryciom z czasów prehistorii.

Autorzy skupiają się nie tylko na ukazaniu najbardziej istotnych cech wybranych przedstawicieli owadów, ale także przytaczają sporo wartościowych ciekawostek, którymi z powodzeniem można się pochwalić na lekcji przyrody. Z ,,Gabinetu owadów” dowiesz się m.in. ile owadów przypada na jednego człowieka oraz ilu gatunkom grozi wymarcie ze względu na szkodliwe działanie ludzi.

Książka dla dzieci (i nie tylko)

Książka pozwala odkryć w dzieciach pasję do obserwowania natury i zgłębienia wiedzy na temat zwierząt. Staranne, realistyczne szkice wydają się ożywać na rozkładówkach Carnovsky’ego. Będziecie pod wrażeniem szczególnie rozkładówkom poświęconym europejskim gatunkom. Sama nie miałam pojęcia o istnieniu np. największej w Polsce ważce o nietypowym imieniu – husarz władca!

Zachęcam do odkrywania książki ,,Gabinet owadów” niespiesznie, najlepiej w towarzystwie światła dziennego, które najlepiej ujawnia wszelkie niuanse na stronach. Jestem przekonana, że sprawi ona mnóstwo frajdy odbiorcom w każdym wieku. Książka będzie odpowiednia dla dzieci już powyżej 9 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/gabinet-owadow.htmlPoprzedni wpis
Miałam kiedyś ogród – recenzja książki
Następny wpis
Zorian i Niko – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +9, 2022, Barbara Taylor, bezkręgowce, blog książkowy, Carnovsky, Dwie Siostry, Gabinet owadów, Gabinet owadów (i innych małych stworzeń), Krzysztof Kietzman, książka na prezent, książki 3d, książki dla dzieci, książki o owadach, książki z okularami 3D, natura, nocny tryb życia, nowość książkowa, owady, przyroda, recenzje książek, trójwymiarowe obrazy, W Gabinecie Wiedzy, Wydawnictwo Dwie Siostry

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja