Co zrobi Frania? Asertywność – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Co zrobi Frania? Asertywność
 Seria: Co zrobi Frania?
➜ Autorka: Barbara Supeł
➜ Ilustracje: Agata Dobkowska
➜ Wydawnictwo: Słowne Młode
➜ Rok wydania: 2022
➜ Objętość: chudzina
➜ Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
➜ Ocena ogólna: bardzo przyjemna


Podejmowanie decyzji to nie lada wyzwanie! Wbrew pozorom nie jest to tylko domena dorosłych. Nawet maluchy każdego dnia muszą wybierać między wieloma możliwościami tego jak mają się zachować. Aktywnościowa seria ,,Co zrobi Frania?”  Barbary Supeł z ilustracjami Agaty Dobkowskiej pokazuje jak różne sytuacje mogą mieć wiele wyjść. 

Do tej pory ukazały się:

Asertywność – droga do szczęścia

Najnowsza książka ,,Co zrobi Frania? Asertywność” skupia się przede wszystkim na sprzeciwianiu się. Nie zawsze bowiem mamy ustępować innym czy przystawać na robienie rzeczy, które wcale nie sprawiają nam radości. Nauka asertywności już od najmłodszych lat pozwala w późniejszym życiu być pewniejszymi siebie oraz szczęśliwszymi.

Nie znaczy to jednak, aby na każde pytanie udzielać odpowiedzi przeczącej. Książka bardzo dobrze wyjaśnia, dlaczego jednak w pewnych sytuacjach lepiej skupić się na sobie i swoich potrzebach.

Na urodzinach 

W ,,Co zrobi Frania? Asertywność” cała akcja toczy się wokół urodzin Ryśka – starszego brata Frani. Początkowo chce on rozkazywać dzieciom i być ich królem. Proponuje zabawę w test wytrzymałości ulubionego samochodu dziewczynki. Frani jednak się to nie podoba. 

Nie podoba jej się także branie udziału w karaoke oraz przytyki babć, które sugerują, że jeżeli jest dziewczynką, powinna lubić śpiewać. Frania ma także okazję przekonać się, jak to jest, kiedy ktoś inny sprzeciwia się jej pomysłom. Musi postawić się w sytuacji drugiej osoby oraz odpowiednio wykazać empatią, żeby zrozumieć, że akceptowanie decyzji innych także jest ważne.

Aktywnościowa seria dla dzieci

Książka ,,Co zrobi Frania? Asertywność” tak jak poprzednie, zawiera trzy opowiadania. Po części historii następuje strona z nagłówkiem ,,I jak myślicie – co zrobiłam?”, na której autorka podaje kilka możliwości tego, jak mogłaby zachować się w danej sytuacji główna bohaterka, tytułowa Frania. Dzieci mają szansę samodzielnie zastanowić się, co powinno się zrobić (oraz jakie mogą być tego konsekwencje). Później następuje kontynuacja opowiastki.

Dodatkowo, na końcu książki umieszczono rozdział ,,Porady Frani”, gdzie wyjaśniane są trudniejsze pojęcia oraz proponowane zabawy z tematyką lektury.

Dla kogo jest ta książka?

,,Co zrobi Frania? Asertywność” jak i cała seria, będzie odpowiednia dla przedszkolaków oraz dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej. To niezwykle wartościowy cykl, który pomaga uświadamiać nie tylko najmłodszych, ale również ich rodziców czy opiekunów.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.slowne.pl/ksiazki/dla-dzieci/co-zrobi-frania-asertywnosc/


Poprzedni wpis
Rzeka – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Zaginione wesołe miasteczko. Opowieść o Dicku Graysonie – recenzja
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2022, Agata Dobkowska, aktywnościowe książki dla dzieci, asertywność, Barbara Supeł, blog książkowy, Co zrobi Frania?, Co zrobi Frania? Asertywność, książki dla dzieci, podejmowanie decyzji, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Słowne, Słowne młode, umiejętność sprzeciwiania się, współpraca, Wydawnictwo Słowne Młode

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja