Misiu, wróć – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Misiu, wróć
Autorka: Anna Włodarkiewicz
Ilustracje: Silvia Pizzati
Wydawnictwo: Świetlik
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: wybitna

Jednym z największych nieszczęść, jakie może przytrafić się dziecku, jest zgubienie się jego ukochanej przytulanki. Jak zasnąć bez znajomego, miękkiego futerka przy policzku? W co się wtulić, gdy coś je przestraszy? Kogo złapać za rączkę, by dodać sobie odwagi?

,,Misiu, wróć” to napisana pięknym, poetyckim językiem książka autorki Anny Włodarkiewicz z baśniowymi ilustracjami Silvii Pizzati. Opowiada historię tytułowej pluszowej zabawki, która pewnego dnia zyskuje świadomość, żeby wrócić do swojej małej opiekunki.

Zaklęcie, które ożywia przytulanki

Każdy kto ma dziecko lub sam był kiedyś dzieckiem dobrze wie, że gubiące się maskotki to zjawisko szalenie powszechne. Zazwyczaj znikają wtedy, kiedy są najbardziej potrzebne. Mogą ukryć się w którymś z zakątków domu lub – co gorsza – zapodziać się podczas spaceru lub wyprawy do sklepu. 

Miś, bohater książki ,,Misiu, wróć” ocknął się na murku placu zabaw. Stał się żywy za sprawą magicznego zaklęcia, stworzonego z łez jego opiekunki – małej dziewczynki Marysi, tęskniącej za swoją zabawką. Dzięki niemu nie tylko mógł wyruszyć w długą drogę do domu, ale także doświadczył pewnych emocji i nabył umiejętności, które przeznaczone są wyłącznie dla prawdziwych istot.

Powrót do domu

Podróż do Marysi wcale nie była jednak drobnostką. Miś na małe, miękkie łapki, które szybko się męczą – a plac zabaw, na którym przypadkowo zostawiła go dziewczynka, jest daleko od domu. Żeby do niego dotrzeć, trzeba przejść obok ruchliwej jezdni i… pojechać autobusem z przystanku! 

Okazuje się jednak, że jeżeli bardzo za kimś tęsknimy – jesteśmy w stanie pokonać wszelkie trudności. Miś, z odrobiną szczęścia i dzięki pomyślnym wiatrom, coraz bardziej zbliża się do celu. Czy uda mu się odnaleźć Marysię? Jak będzie wyglądało ich spotkanie?

Dla kogo jest ta książka

,,Misiu, wróć” to bogato ilustrowana opowiastka, której rozkładówki składają się na obrazki wykonane w technice, przypominającej najpiękniejsze filmy Disney’a. Ten ponadczasowy styl w połączeniu z przesłaniem dającym poczucie bezpieczeństwa sprawia, że książka stanie się ulubioną lekturą dzieci w wieku powyżej 2 roku życia.

Dzięki ,,Misiu, wróć” maluchy będą lepiej pilnować swoich maskotek, a w sytuacji, kiedy któraś się zagubi – należy śmiało sięgnąć po książkę, żeby zapewnić dziecko, że zabawkę może jeszcze kiedyś uda się odnaleźć.

Link do strony wydawnictwa: https://www.taniaksiazka.pl/wydawnictwo/swietlikPoprzedni wpis
Koko szuka wody – recenzja drugiej części
Następny wpis
Lucy. Nadzieja – recenzja komiksu
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, 2023, Anna Włodarkiewicz, blog książkowy, książka na dobranoc, książka obrazkowa, książki dla dzieci, magia, maskotka, miś, Misiu wróć, przytulanka, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Silvia Pizzati, Świetlik, tęsknota, Wydawnictwo Świetlik, zagubiona przytulanka, zaklęcie

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja