Koko szuka wody – recenzja drugiej części

Tytuł: Koko szuka wody
Seria: Koko
Tekst: Bartosz Wokan
Ilustracje: Paweł Robal
Wydawnictwo: Booksfound (Druga Strona Poznania)
Rok wydania: 2022

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Zdążyliście zatęsknić za przygodami orangutana o imieniu Koko? Spieszę zatem z recenzją drugiego tomu, który jest kontynuacją losu zwierząt z niezwykłego miejsca zwanego Jungle Jo. Pierwsza część – ,,Wielka podróż Koko” wprowadza czytelników w fabułę, przedstawia bohaterów i wyjaśnia powstałe między nimi relacje, dlatego polecam zacząć przygodę z tą serią właśnie od tej książki. Czytanie w porządku chronologicznym pozwoli stworzyć więź z tytułową postacią i bardziej zaangażować się młodym odbiorcom w historię.

Koko – opowieść o małym, ale odważnym orangutanie

,,Koko szuka wody” to książka, której autorem jest Bartosz Wokan, a ilustracje do niej stworzył Paweł Robal. Solidnie wydana pozycja w dużym formacie, z twardą oprawą oraz na papierze o podwyższonej gramaturze sprawia, że czytelnik aż ma ochotę wziąć ją do rąk i zacząć szybko zagłębiać się w przygodę!

W drugim tomie nasze oczy oraz uszy także skupiają się na postaci tytułowego Koko. Orangutan po udanej wyprawie w przeszłości, kolejny raz zostaje wytypowany do podróży. Tym razem jednak nie udaje się w nieznane, ale jego misją jest… przywrócenie biegu wody w leśnym strumyku. Zadanie wydaje się niewykonalne – nie bez powodu mówi się, że ,,kijem rzeki nie zawrócisz” – a jednak. Koko postanawia spróbować, aby przywrócić spokój i szczęście w Jungle Jo.

Woda jest najważniejsza

O ile w pierwszym tomie poruszona została problematyka masowej wycinki lasów deszczowych i niszczenia naturalnego środowiska zwierząt, o tyle w części drugiej przygód sympatycznego bohatera autorzy naświetlają inne, znaczące zagadnienie.

Niestety wspólnym mianownikiem, a także czarnym charakterem w obu tych przypadkach jest człowiek (choć z pewnymi wyjątkami). W ,,Koko szuka wody” to właśnie ludzie w dużej mierze przyczyniają się do zmian klimatycznych, a także zanieczyszczają odpadkami zbiorniki, co zmniejsza zasoby wody pitnej, prowadzi do pożarów i wysuszania dużych obszarów ziemi.

Jeden z rozdziałów zatytułowano ,,Woda jest najważniejsza”, ponieważ cała historia w tej książce opiera się o ten niezbędny zasób. Tam, gdzie nie ma wody, życie jest niemożliwe. Trzeba więc zrobić wszystko, aby jej źródła nigdy nie wyschły.

Wyrusz z Koko w przygodę

Koko w ,,Koko szuka wody” razem z nowym towarzyszem (a w dalszej części przygód – z towarzyszami) wyrusza na odległą wyspę wulkaniczną, gdzie znajduje się wejście do Aquadromu. Znajduje tam niezwykłe, wodne istoty, odpowiadające za nawadnianie różnych części Ziemi. Jednocześnie w Jungle Jo zaczyna dziać się coraz gorzej za sprawą wpływów niepokornego orangutana Mokusa.

Czy Koko uda się wypełnić misję? Jakie zwierzęta pomogą mu dotrzeć do celu? Jak jego przeszłe wydarzenia wpłyną na to, co wydarzy się w ,,Koko szuka wody”?

Polecam zarówno pierwszy jak i drugi tom tej serii czytelnikom już powyżej 5 roku życia. To ciekawe ujęcie kluczowych zmian związanych z przyrodą oraz rozszerzanie świadomości o zagadnienia ekologiczne, przeplatane wartką akcją i przedstawiane z punktu widzenia zwierząt.

Link do strony Wydawnictwa: https://drugastronapoznania.pl/koko-szuka-wody

UWAGA! Z kodem: BAJKOCHLONKA otrzymujecie -10% zniżki (oferta ograniczona czasowo)

Poprzedni wpis
Oceanarium. Muzeum Oceanu – recenzja książki
Następny wpis
Misiu, wróć – recenzja książki dla dzieci
Tags: +5, +6, +7, +8, +9, 2022, Bartosz Wokan, blog książkowy, Booksfound, Druga Strona Poznania, dżungla, ekologia, Koko, Koko szuka wody, książka przygodowa, książki dla dzieci, natura, odkrywanie nowego, odwaga, orangutan, Paweł Robal, poszukiwanie wody, przyroda, recenzent książek, recenzje książek, recenzje książek dla dzieci, woda, Wydawnictwo Booksfound

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja