4 nowe książeczki z ruchomymi elementami od Wydawnictwa Wilga!

Tytuły: ,,Baw się z nami! Wesoły autobus”, ,,Baw się z nami! Wszystkiego najlepszego!”, ,,Baw się z nami! Wesoły pajączek”, ,,Baw się z nami! Wycieczka z przyjaciółmi”

Seria: Baw się z nami!

Tekst: Nosy Crow

Ilustracje: Yu-hsuan Huang

Wydawnictwo: Wilga

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

W ramach serii ,,Baw się z nami!” ukazały się właśnie cztery nowe książki z ruchomymi elementami od Wydawnictwa Wilga. Szczerze mówiąc, gdybym miała teraz wskazać tę, która z nich jest najfajniejsza, chyba bym nie potrafiła. Każda opowiada inną historię oraz różni się pomysłami na mini ,,mechanizmy”, dlatego warto przyjrzeć się każdej z nich z osobna! 

 

Wszystkie mają ten sam format oraz twarde, tekturowe strony. Za ilustracje odpowiada Yu-hsuan Huang, a teksty to pomysły Nosy Crow. 

 

 

 

,,Wesoły autobus” to doskonała okazja, żeby wprowadzić dzieciom takie pojęcia jak komunikacja miejsca. Dzięki bajecznie kolorowym obrazkom oraz ruchomym elementom można zobaczyć jak czekające na przystanku zwierzaki, wsiadają do pomarańczowego autobusu. Jeszcze więcej zabawy gwarantuje poruszające się koło pojazdu, wycieraczka czyszcząca przednią szybę tuż przed kierowcą oraz poruszające się samochody wokół ronda. 

 

Ta część sprawi mnóstwo radości dzieciom interesującym się motoryzacją, ale również ze względu na dużą ilość bohaterów i różnych interakcji, będzie miłą lekturą dla każdego malucha.

 

 

 

 

 

We ,,Wszystkiego najlepszego!” obchodzimy urodziny małego króliczka! Czytelnicy mogą obserwować (a nawet trochę pomóc) rodzicom malucha, którzy przynoszą mu pyszne śniadanie. W salonie czeka na niego także wielki prezent niespodzianka! Żeby go otworzyć i zajrzeć do środka, wystarczy pociągnąć za ,,wstążkę” 😉 Dzień kończy się miłym przyjęciem z przyjaciółmi.

 

To książka, którą można podarować z okazji urodzin i która zachwyci wszystkie dzieci. 

 

 

 

 

 

,,Wesoły pajączek” to pozycja, która chyba najbardziej ze wszystkich skupiona jest na jednym bohaterze. Jest w niej dość mało różnorodnych postaci, dlatego łatwiej skoncentrować się na pająku Stasiu. Zadaniem dzieci jest mu pomagać i go rozweselać. Dzięki ruchomym elementom możemy ukryć go w rynnie lub odsłonić dla niego słońce. Poznajemy przy okazji podstawowe emocje, takie jak smutek czy szczęście.

 

Polecam tę pozycję w oswajaniu maluchów ze wszelkimi robaczkami i pokazywania im, że wcale nie są takie straszne, na jakie często wyglądają. 

 

 

 

 

 

,,Wycieczka z przyjaciółmi” to książka idealna na lato oraz wakacje! Razem z króliczkiem, pieskiem oraz kotkiem wybieramy się w mały rejs po rzece. Przesuwane elementy pozwolą nam odnaleźć ukryte zwierzęta – małe kaczki, mysz, a nawet niedźwiedzia polarnego! Ta książka jest chyba najbardziej różnorodna pod względem rozkładówek i zdecydowanie spodoba się wszystkim miłośnikom zwierząt!

 

 

 

Polecam wszystkie cztery tytuły (ja w dalszym ciągu nie potrafiłabym wybrać jednego) dzieciom powyżej 2. roku życia. Najlepiej nie zostawiać malucha samego z książką, ponieważ niektóre elementy mogą ulec zniszczeniu.

Link do serii na stronie Wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/search/?q=Baw+się+z+nami%21+

 

 

Poprzedni wpis
Kolorysie – recenzja
Następny wpis
Ruby Redfort. Spójrz mi w oczy – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja