Oceanarium. Muzeum Oceanu – recenzja książki

Tytuł: Oceanarium. Muzeum Oceanu
Seria: W Muzeum
Tekst: Loveday Trinick
Ilustracje: Teagan White
Tłumaczenie: Adam Pluszka
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2023

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Większość Ziemi pokrywają słone wody oceanów. Choć człowiek był już w kosmosie oraz na Księżycu, uważa się, że największą tajemnicę skrywają właśnie morskie głębiny. W cyklu popularnonaukowych, pięknie wydanych książek serii ,,W Muzeum” ukazała się właśnie pozycja, która zabiera czytelników do świata ryb, mięczaków, stawonogów, ale też ptaków, ssaków i gadów. 

,,Oceanarium. Muzeum Oceanu” to książka z tekstem Loveday Trinick z ilustracjami Teagan White. Należy do cyklu pozycji reprezentujących ponadczasowy styl, realistyczne ilustracje oraz angażującą narrację. W jego ramach ukazały się bestsellerowe lektury o świecie roślin, zwierząt, kosmosie czy dinozaurach. Na stronie możecie również przeczytać moje recenzje:

Tajemnice oceanów

Przygodę z wielkoformatową książką ,,Oceanarium” rozpoczynamy od poznania oceanicznych stref, które mają swoich inspirujących reprezentantów i wiele do odkrycia tajemnic. Choć ogólnie nasza wiedza o podwodnym, ukrytym wśród fal świecie zawiera sporo luk, to jednak naukowcom udało się dotrzeć do niektórych faktów, o których czyta się z wypiekami na twarzy.

Z książki możecie bowiem dowiedzieć się m.in. o rybie, która zgrzyta zębami, gatunku małża żyjącym nawet 100 lat czy o brzydkim zwyczaju ptaka o nazwie fregata wielka.

Ochrona flory i fauny wód oceanicznych

W jednej z sal (pozycja dzieli się na sale, zamiast rozdziałów, nawiązując w ten sposób do tematu przewodniego muzeów) spotykamy jedne z moich ulubionych stworzeń, czyli meduzy. Kolejne działy oferują spotkania także z żółwiami, skorupiakami, płaszczkami, ukwiałami czy waleniami. Autorka książki jest jednocześnie biolożką morską pracującą w Ocean Conservation Trust, czyli organizacji zajmującej się skupianiem entuzjastów, doceniających wagę oceanów w przyszłości ludzkości. Wiele więc z tego co opisuje, doświadczyła na własnej skórze.

Dzięki jej zaangażowaniu, ,,Oceanarium” jest również książką, która wydaje się wielokrotnie podkreślać jak znaczące jest zwiększanie świadomości o florze i faunie wód. Bardziej rozległa wiedza na ten temat pomaga nam otoczyć opieką oceany oraz postępować w zgodzie z zachowaniem w nich równowagi.

Dla kogo jest to książka?

Jeżeli więc poszukujecie pozycji, która nie tylko dostarcza ciekawostek o świecie roślin i zwierząt występujących lub zamieszkujących oceaniczne głębiny, ale dodatkowo – jest książką poszerzającą horyzonty, to ,,Oceanarium” zdecydowanie poleca się do czytania.

Jej ponadczasowy urok pozwala czytelnikom w każdym wieku poczuć się niczym naukowiec – nomen omen – zgłębiający największe tajemnice wszechświata. Polecam już od 7 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/oceanarium.html


Poprzedni wpis
Louca. Nadzieja uskrzydla. Tom 4 – recenzja komiksu
Następny wpis
Koko szuka wody – recenzja drugiej części
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +7, +8, +9, 2023, Adam Pluszka, artystyczne książki dla dzieci, blog książkowy, Dwie Siostry, edukacja, książki dla dzieci, książki edukacyjne dla dzieci, książki na prezent, książki popularnonaukowa dla dzieci, Loveday Trinick, nauka, Oceanarium, Oceanarium. Muzeum Oceanu, piękne książki popularnonaukowe, recenzent książkowy, recenzje książkowe, Teagan White, W Muzeum, Wydawnictwo Dwie Siostry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja