Oceanarium. Muzeum Oceanu – recenzja książki

Tytuł: Oceanarium. Muzeum Oceanu
Seria: W Muzeum
Tekst: Loveday Trinick
Ilustracje: Teagan White
Tłumaczenie: Adam Pluszka
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2023

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Większość Ziemi pokrywają słone wody oceanów. Choć człowiek był już w kosmosie oraz na Księżycu, uważa się, że największą tajemnicę skrywają właśnie morskie głębiny. W cyklu popularnonaukowych, pięknie wydanych książek serii ,,W Muzeum” ukazała się właśnie pozycja, która zabiera czytelników do świata ryb, mięczaków, stawonogów, ale też ptaków, ssaków i gadów. 

,,Oceanarium. Muzeum Oceanu” to książka z tekstem Loveday Trinick z ilustracjami Teagan White. Należy do cyklu pozycji reprezentujących ponadczasowy styl, realistyczne ilustracje oraz angażującą narrację. W jego ramach ukazały się bestsellerowe lektury o świecie roślin, zwierząt, kosmosie czy dinozaurach. Na stronie możecie również przeczytać moje recenzje:

Tajemnice oceanów

Przygodę z wielkoformatową książką ,,Oceanarium” rozpoczynamy od poznania oceanicznych stref, które mają swoich inspirujących reprezentantów i wiele do odkrycia tajemnic. Choć ogólnie nasza wiedza o podwodnym, ukrytym wśród fal świecie zawiera sporo luk, to jednak naukowcom udało się dotrzeć do niektórych faktów, o których czyta się z wypiekami na twarzy.

Z książki możecie bowiem dowiedzieć się m.in. o rybie, która zgrzyta zębami, gatunku małża żyjącym nawet 100 lat czy o brzydkim zwyczaju ptaka o nazwie fregata wielka.

Ochrona flory i fauny wód oceanicznych

W jednej z sal (pozycja dzieli się na sale, zamiast rozdziałów, nawiązując w ten sposób do tematu przewodniego muzeów) spotykamy jedne z moich ulubionych stworzeń, czyli meduzy. Kolejne działy oferują spotkania także z żółwiami, skorupiakami, płaszczkami, ukwiałami czy waleniami. Autorka książki jest jednocześnie biolożką morską pracującą w Ocean Conservation Trust, czyli organizacji zajmującej się skupianiem entuzjastów, doceniających wagę oceanów w przyszłości ludzkości. Wiele więc z tego co opisuje, doświadczyła na własnej skórze.

Dzięki jej zaangażowaniu, ,,Oceanarium” jest również książką, która wydaje się wielokrotnie podkreślać jak znaczące jest zwiększanie świadomości o florze i faunie wód. Bardziej rozległa wiedza na ten temat pomaga nam otoczyć opieką oceany oraz postępować w zgodzie z zachowaniem w nich równowagi.

Dla kogo jest to książka?

Jeżeli więc poszukujecie pozycji, która nie tylko dostarcza ciekawostek o świecie roślin i zwierząt występujących lub zamieszkujących oceaniczne głębiny, ale dodatkowo – jest książką poszerzającą horyzonty, to ,,Oceanarium” zdecydowanie poleca się do czytania.

Jej ponadczasowy urok pozwala czytelnikom w każdym wieku poczuć się niczym naukowiec – nomen omen – zgłębiający największe tajemnice wszechświata. Polecam już od 7 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/oceanarium.html


Poprzedni wpis
Louca. Nadzieja uskrzydla. Tom 4 – recenzja komiksu
Następny wpis
Koko szuka wody – recenzja drugiej części
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja