Wielka podróż Koko – recenzja pierwszej części

Tytuł: Wielka podróż Koko
Seria: Koko
Tekst: Bartosz Wokan
Ilustracje: Paweł Robal
Wydawnictwo: Booksfound (Druga Strona Poznania)
Rok wydania: 2022

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Skarb może mieć dla każdego zupełnie inny wymiar. Dla jednych wartościowy będzie czas spędzony z bliskimi, inni docenią bliskość z naturą, a pozostałych ucieszą wyłącznie dobra materialne. Współcześnie, w wielkomiejskich dżunglach łatwo zagubić prawdziwy cel. Książka, o której opowiadam w tej recenzji, pomaga obrać właściwy kurs i pokazuje jak ważna jest harmonia między światem ludzi a zwierząt oraz natury.

Przygodowa seria o orangutanie Koko

,,Wielka podróż Koko” to pierwsza część serii Bartosza Wokana z ilustracjami Pawła Robala (o drugim tomie – ,,Koko szuka wody” opowiem już wkrótce). To wydana w twardej oprawie oraz dość dużym formacie książka, która opowiada historię młodego orangutana o imieniu Koko. Zamieszkuje on las deszczowy i do pewnego, feralnego dnia, wiedzie beztroskie oraz szczęśliwe życie.

Wszystko zmienia się wraz z nadejściem ludzi. Wiekowe drzewa padają pod szczękami maszyn jedno po drugim. Zwierzęta zaczynają czuć się zagrożone, a mały Koko ma mętlik w głowie. Uciekać czy walczyć z innymi o swoje prawo do pozostania w domu?

Miejska dżungla

Okazuje się jednak, że pojawienie się ludzi w lesie to dopiero początek przygód młodego orangutana. Na skutek pewnych zbiegów okoliczności, których nie będę zdradzać dla większej przyjemności z czytania – Koko trafia najpierw na wielki kontenerowiec, a następnie do… Nowego Jorku! Mały orangutan w wielkim mieście to kontynuacja odkrywania jego przeznaczenia, a także wielkiej misji, w której wkrótce będzie miał wziąć udział.

Przypadkowo Koko trafia również do zoo, gdzie pomaga w brawurowej ucieczce swojemu przyjacielowi z dzieciństwa. To niezwykłe spotkanie sprawia, że od pewnego momentu w fabule czytelnik ma szansę towarzyszyć dwójce bohaterów w wielkim zadaniu powrotu do domu. Jak odnajdą się oni w miejskiej dżungli? Kogo w niej poznają? I na co szczególnie muszą uważać?

Sekretne Jungle Jo

,,Wielka podróż Koko” to książka, w której przedstawia się perspektywę zwierząt zmuszanych przez działalność człowieka do opuszczania swoich domów. Co ciekawe jednak, ludzie nie są w tej opowieści wyłącznie czarnymi charakterami. Sam Koko przekonuje się, że czasami można liczyć na jakąś życzliwą i pomocną osobę.

Głównym przesłaniem bowiem jest poszukiwanie kompromisów. Dążenie do tego, aby zarówno zwierzęta i ludzie mogli żyć obok siebie w symbiozie. Sekretne Jungle Jo do którego wszyscy zmierzają to właśnie miejsce-symbol. Zaginione w dżungli miasto pełne skarbów, jakie można odnaleźć, ale które trzeba przede wszystkim chcieć zrozumieć.

Dla kogo jest ta książka?

Polecam ,,Wielką podróż Koko” wszystkim dzieciom powyżej 5 roku życia. Fabuła oferuje emocjonującą akcję, ale także pozostawia w czytelnikach rozmaite złote myśli. Jedną z nich jest ta, że ,,nieznane nie musi znaczyć złe”. Nie bójmy się więc odkrywać nowych miejsc i poszukiwać tego, co nie zostało jeszcze znalezione.

Link do strony Wydawnictwa: https://drugastronapoznania.pl/wielka-podroz-koko

UWAGA! Z kodem: BAJKOCHLONKA otrzymujecie -10% zniżki
(oferta ograniczona czasowo)

Poprzedni wpis
Kałużysko – recenzja książki dla dzieci o depresji
Następny wpis
Wielkie Idee dla Małych Filozofów – recenzja serii
Tags: +5, +6, +7, +8, +9, 2022, Bartosz Wokan, blog książkowy, dżungla, Koko, książka przygodowa, książki dla dzieci, natura, niszczenie lasów, Nowy Jork, odkrywanie nowego, odwaga, orangutan, Paweł Robal, przyroda, recenzent książek, recenzje książek, recenzje książek dla dzieci, Wielka podróż Koko, wycinka lasów

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja