Wielka podróż Koko – recenzja pierwszej części

Tytuł: Wielka podróż Koko
Seria: Koko
Tekst: Bartosz Wokan
Ilustracje: Paweł Robal
Wydawnictwo: Booksfound (Druga Strona Poznania)
Rok wydania: 2022

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Skarb może mieć dla każdego zupełnie inny wymiar. Dla jednych wartościowy będzie czas spędzony z bliskimi, inni docenią bliskość z naturą, a pozostałych ucieszą wyłącznie dobra materialne. Współcześnie, w wielkomiejskich dżunglach łatwo zagubić prawdziwy cel. Książka, o której opowiadam w tej recenzji, pomaga obrać właściwy kurs i pokazuje jak ważna jest harmonia między światem ludzi a zwierząt oraz natury.

Przygodowa seria o orangutanie Koko

,,Wielka podróż Koko” to pierwsza część serii Bartosza Wokana z ilustracjami Pawła Robala (o drugim tomie – ,,Koko szuka wody” opowiem już wkrótce). To wydana w twardej oprawie oraz dość dużym formacie książka, która opowiada historię młodego orangutana o imieniu Koko. Zamieszkuje on las deszczowy i do pewnego, feralnego dnia, wiedzie beztroskie oraz szczęśliwe życie.

Wszystko zmienia się wraz z nadejściem ludzi. Wiekowe drzewa padają pod szczękami maszyn jedno po drugim. Zwierzęta zaczynają czuć się zagrożone, a mały Koko ma mętlik w głowie. Uciekać czy walczyć z innymi o swoje prawo do pozostania w domu?

Miejska dżungla

Okazuje się jednak, że pojawienie się ludzi w lesie to dopiero początek przygód młodego orangutana. Na skutek pewnych zbiegów okoliczności, których nie będę zdradzać dla większej przyjemności z czytania – Koko trafia najpierw na wielki kontenerowiec, a następnie do… Nowego Jorku! Mały orangutan w wielkim mieście to kontynuacja odkrywania jego przeznaczenia, a także wielkiej misji, w której wkrótce będzie miał wziąć udział.

Przypadkowo Koko trafia również do zoo, gdzie pomaga w brawurowej ucieczce swojemu przyjacielowi z dzieciństwa. To niezwykłe spotkanie sprawia, że od pewnego momentu w fabule czytelnik ma szansę towarzyszyć dwójce bohaterów w wielkim zadaniu powrotu do domu. Jak odnajdą się oni w miejskiej dżungli? Kogo w niej poznają? I na co szczególnie muszą uważać?

Sekretne Jungle Jo

,,Wielka podróż Koko” to książka, w której przedstawia się perspektywę zwierząt zmuszanych przez działalność człowieka do opuszczania swoich domów. Co ciekawe jednak, ludzie nie są w tej opowieści wyłącznie czarnymi charakterami. Sam Koko przekonuje się, że czasami można liczyć na jakąś życzliwą i pomocną osobę.

Głównym przesłaniem bowiem jest poszukiwanie kompromisów. Dążenie do tego, aby zarówno zwierzęta i ludzie mogli żyć obok siebie w symbiozie. Sekretne Jungle Jo do którego wszyscy zmierzają to właśnie miejsce-symbol. Zaginione w dżungli miasto pełne skarbów, jakie można odnaleźć, ale które trzeba przede wszystkim chcieć zrozumieć.

Dla kogo jest ta książka?

Polecam ,,Wielką podróż Koko” wszystkim dzieciom powyżej 5 roku życia. Fabuła oferuje emocjonującą akcję, ale także pozostawia w czytelnikach rozmaite złote myśli. Jedną z nich jest ta, że ,,nieznane nie musi znaczyć złe”. Nie bójmy się więc odkrywać nowych miejsc i poszukiwać tego, co nie zostało jeszcze znalezione.

Link do strony Wydawnictwa: https://drugastronapoznania.pl/wielka-podroz-koko

UWAGA! Z kodem: BAJKOCHLONKA otrzymujecie -10% zniżki
(oferta ograniczona czasowo)

Poprzedni wpis
Kałużysko – recenzja książki dla dzieci o depresji
Następny wpis
Wielkie Idee dla Małych Filozofów – recenzja serii
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 Komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja