Elf z choinki – recenzja książki dla dzieci na Święta

Tytuł: Elf z choinki
Autorka: Anna Włodarkiewicz
Ilustracje: Silvia Pizzati
Wydawnictwo: Świetlik
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Jednym z najważniejszych symboli Bożego Narodzenia jest choinka. Bez niej każde mieszkanie, dom, a nawet galerie handlowe wyglądałyby tak, jak w każdy inny dzień roku. Dlatego bardzo się cieszę, że nakładem wydawnictwa Świetlik ukazała się książka, w której to właśnie choinka jest poniekąd główną bohaterką.

Bożonarodzeniowy cud

,,Elf z choinki” to trzecia już w tym roku pozycja Anny Włodarkiewicz, po którą sięgam i której recenzje możecie przeczytać na stronie. Wcześniejsze: ,,Misiu, wróć” oraz ,,Gaja z Gajówki. Chatka w sercu lasu” ujęły mnie wrażliwą narracją oraz oryginalną perspektywą patrzenia na świat.

Bardzo podobnie jest również w przypadku tej świątecznej nowości. Autorka wraz z ilustratorką Silvią Pizzati stworzyły mikro-świat, w którym współpraca, wiara we własne możliwości oraz przywiązanie do tradycji może przynieść wielkie efekty oraz bożonarodzeniowy cud.

Nagła choroba i porzucona choinka

Tytułowy bohater, czyli włóczkowy elf będący ozdobą choinkową, budzi się z czegoś w rodzaju zimowego snu (choć pewnie trafniej byłoby napisać – letniego snu). Dziwi się jednak, że zamiast wisieć na gałązce drzewka znajdującego się tuż nad nim, leży na podłodze.

Dostrzega, że na choince wisi tylko kilka ozdób. W dodatku całość sprawia wrażenie chaosu i bałaganu. Kiedy zaczyna rozmawiać z innymi dekoracjami świątecznymi, szybko poznaje prawdę. Okazuje się, że rodzina wyszła w pośpiechu z domu, żeby zawieźć mieszkającego tutaj chłopca do lekarza, bo nagle się rozchorował. 

Prosta, ale piękna opowieść świąteczna

,,Elf z choinki” jest więc książką o tym, jak ozdoby choinkowe postanawiają własnymi siłami przywrócić drzewku stan świetności. To jednak nie wszystko, ta historia jest jeszcze bardziej złożona. W fabule pojawia się również postać zgryźliwego Świętego Mikołaja, którego zachowanie zostaje z czasem usprawiedliwione. A także tajemnicza, różowa ozdoba, łącza Boże Narodzenie, sentyment oraz Wielkanoc!

Muszę się przyznać i na usprawiedliwienie dodam, że pewnie nie byłam i nie będę jedyna, która wzruszy się w finale tego opowiadania. Bo choć ,,Elf z choinki” to bardzo prosta historia – wypełniona jest podniosłą, świąteczną atmosferą, nadzieją i radością z możliwości działania oraz bycia razem.

Polecam sięgnąć po tę książkę tuż przed wspólnym ubieraniem choinki. Jestem przekonana, że po jej lekturze zupełnie inaczej spojrzycie na swoje ozdoby – bombki, porcelanowe figurki, szklane ptaszki czy słomkowe śnieżynki.

,,Elfa z choinki” polecam wszystkim czytelnikom powyżej 4 roku życia.

Link do księgarni Tania Książka: https://www.taniaksiazka.pl/elf-z-choinki-anna-wlodarkiewicz-p-1906354.html


Poprzedni wpis
Detektyw Wróbel i struty dziób – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Opowiem ci, mamo, o kolorach – recenzja książki dla dzieci
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, 2023, aniołek, Anna Włodarkiewicz, blog książkowy, bombki, Boże Narodzenie, choinka, elf, Elf z choinki, jelonek, książka obrazkowa, książki dla dzieci, książki na święta, magia świąt, nadzieja, recenzje książek, recenzje książek dla dzieci, Silvia Pizzati, świąteczny elf, Świetlik, współpraca, Wydawnictwo Świetlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja