Kocham cię jak stąd do Księżyca – recenzja książki na dobranoc

Tytuł: Kocham cię jak stąd do Księżyca
Autorka: Amelia Hepworth
Ilustracje: Tim Warnes
Tłumaczenie: Barbara Supeł
Wydawnictwo: Tekturka
Rok wydania: 2024

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszychdla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Podobno, żeby wyrazić to, co najważniejsze, nie trzeba wielu słów. Liczy się przede wszystkim obecność drugiej osoby, wsparcie oraz wspólne spędzanie czasu. 

Kiedy dziecko jest najważniejsze na świecie

Amelia Hepworth i Tim Warnes (stojący za takimi pozycjami jak np. Brzuchatek czy Mały miodowy miś) stworzyli książkę, która wydaje się to potwierdzać. W niej tekst doskonałe uzupełnia się z ilustracjami, zapraszając małych i dużych czytelników do wspólnej celebracji tego, co w życiu najważniejsze, czyli miłości.

Kocham cię jak stąd do Księżyca to pozycja obrazkowa, wydana w dużym formacie. Jej urocze obrazki przedstawiają relację między dorosłym niedźwiedziem a małym niedźwiadkiem. Nie jest sprecyzowane czy to tata-miś lub mama-miś. Bez wątpienia mamy jednak do czynienia z rodzicem, dla którego dziecko jest najważniejsze na świecie.

Książka dla dzieci na dobranoc

Wstaje słońce, mija cały dzień i nadchodzi wieczór. Nasi bohaterowie bez względu na moment, są ciągle razem – bawią się w strumyku, spacerują, wspinają na pagórki, oglądają niebo czy nawet robią noski-noski. 

Otoczeni przyjaciółmi, weseli oraz beztroscy – tak właśnie pokazywane są te niedźwiadki. Dodając do tego obrazka lekko przygaszone kolory i raczej późną porę trwania akcji, przed odbiorcami rysuje się dająca poczucie bezpieczeństwa sytuacja, w której można spokojnie usnąć po długim dniu.

Niewysłowiona miłość rodzicielska

Wierszowany tekst jest niczym melodia kołysanki. Zgrabny przekład Barbary Supeł, podkreśla jak niewiele trzeba powiedzieć, żeby przekazać to, co naprawdę ważne. Zapewnić dziecko o tym, że rodzic będzie je zawsze wspierał, otaczał opieką, kibicował mu w nowych sytuacjach oraz pokazywał piękno świata.

Tym, co jednak najbardziej wybrzmiewa w całej książce, zawarte jest już w jej tytule – Kocham cię jak stąd do Księżyca. Miłość rodzicielska jest po prostu niewysłowiona. Można o niej mówić jedynie w kontekście bardzo, bardzo odległych obiektów, które dodatkowo mają znaczenie symboliczne.

Ta pozycja może być udanym prezentem z okazji Dnia Dziecka, urodzin czy Walentynek. Najlepiej jednak czytać ją każdego dnia, przypominając maluchowi, że rodzic będzie zawsze stał po jego stronie. Będzie niedźwiedziem, w którego ramionach można się schronić, który da oparcie i obroni przed różnymi niebezpieczeństwami.

Polecam Kocham cię jak stąd do Księżyca dzieciom powyżej 2 roku życia do wspólnego, bliskościowego czytania.

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwo-tekturka.pl/pl/p/Kocham-cie-jak-stad-do-ksiezyca/119


Poprzedni wpis
Mona Mysia – recenzja książki dla dzieci o sztuce
Następny wpis
Ty decydujesz – seria paragrafowych książek dla dzieci
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, +7, 2024, Amelia Hepworth, Barbara Supeł, beztroska, Kocham cię jak stąd do Księżyca, książka na Walentynki, książki dla dzieci, książki do zasypiania, książki na dobranoc, książki o miłości rodzicielskiej, miłość, na dobranoc, niedźwiadki, poczucie bezpieczeństwa, poezja dla dzieci, Tekturka, Tim Warnes, wiersz, wierszowany tekst, wychowanie bliskością, Wydawnictwo Tekturka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja