Dobranoc, mój skarbie – recenzja książki na dobranoc

Tytuł: Dobranoc, mój skarbie. Wierszyki na dobry sen
Autorka: Sara Agostini
Ilustracje: Stefania Colnaghi
Tłumaczenie: Krzysztof Kiełbasiński
Wydawnictwo: Jupi Jo!
Rok wydania: 2024

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Żeby najlepiej zakończyć dzień, dobrze przeczytać książkę. Sięgając po lekturę dla najmłodszych, należy pamiętać, aby była jednak wyważona, dawała poczucie bezpieczeństwa i utulała do snu jak najmiększa kołderka.

Wierszyki na dobry sen

Powstało już kilka pięknych książek dla dzieci na dobranoc, jednak tę, którą opisuję w tej recenzji, z przyjemnością nazwałabym… najsłodszą. Mam wrażenie, że kiedy jej mali czytelnicy dorosną i przypadkowo trafi do ich rąk – zostaną zalani falą najmilszych wspomnień z okresu dzieciństwa, zasypiania oraz wspólnego bycia z rodzicami.

Dobranoc, mój skarbie. Wierszyki na dobry sen to pozycja z rymowanym teksem Sary Agostini oraz z ilustracjami Stefani Colnaghi. Warto wspomnieć o bardzo udanym przekładzie Krzysztofa Kiełbasińskiego. Gdyby nie nazwisko autorki na okładce, można byłoby pomyśleć, że tekst został napisany od razu z myślą o polskim czytelniku.

Książka dla dziecka na dobranoc

To pięknie wydana pozycja w kształcie kostki, która posiada kartonowe, usztywnione strony oraz niezwykłą, metaliczną oprawę. Nawet zaglądając do środka można zobaczyć połyskujące rozkładówki, nawiązujące zapewnie do blasku samego księżyca czy gwiazd.

Treść Dobranoc, mój skarbie została bowiem pomyślana w taki sposób, że najpierw mamy wiersze dotyczące tego, co kojarzy się bezsprzecznie z nocą. Teksty o księżycu czy gwiazdach właśnie, ale również te o ciemności, niebie, chmurkach, a nawet planetach. Łącznie wszystkich jest aż dwanaście.

Budowanie relacji i oferowanie poczucia bezpieczeństwa

Kiedy jednak już poczytamy o tym, co jest daleko i co obserwujemy głównie z okna swojego pokoju (oczywiście, jeżeli mamy taką możliwość, mieszkając lub odwiedzając domek poza miastem), przechodzimy do części bliskościowej, opisującej relacje.

W wierszach m.in. o bajce przed snem, kołysance, pocałunku na dobranoc – możemy obserwować jak bliscy, przede wszystkim rodzice, są tuż obok maluszka i jak wspólnie pomagają mu zasnąć. Dorosły, który będzie deklamował wiersz, z punktu widzenia dziecka, będzie mówił w swoim własnym imieniu, co pozwala stworzyć wrażenie ciepłej i bezpiecznej przestrzeni.

Książka z kodem QR

Z Dobranoc, mój skarbie. Wierszyki na dobry sen dziecko z łatwością się wyciszy. Melodyjne, wpadające w ucho teksty oraz urocze ilustracje pozwolą maluchowi oswoić się z ciemnością i ciszą, oraz z ciekawością czekać na sen.

Bardzo polecam tę pozycję wszystkim maluszkom, do czytania przez rodziców już od pierwszych miesięcy życia. Może być to książka, która dobrze sprawdzi się w roli prezentu. Dzięki umieszczonemu na okładce kodowi QR, można przenieść się na stronę wydawnictwa, gdzie znajduje się kołysanka bez słów. Spokojna, wyciszająca melodia, będąca odpowiednim tłem do odczytywania wierszy Dobranoc, mój skarbie.

Link do wydawnictwa: https://jupijo.pl/strona-glowna/177-dobranoc-moj-skarbie-wierszyki-na-dobry-sen.html

\


Poprzedni wpis
Pory roku z dziadkiem – nowa seria książek dla dzieci
Następny wpis
Czino, czyli jak owinąć sobie człowieka wokół łapy – recenzja
Tags: +0, +1, +2, +3, +4, +5, 2024, Dobranoc mój skarbie, Dobranoc mój skarbie. Wierszyki na dobry sen, gwiazdy, Jupi Jo!, JupiJo!, kartonówka, kod QR, Krzysztof Kiełbasiński, książka na prezent, książki dla dzieci, książki do czytania przed snem, książki na dobranoc, księżyc, noc, recenzje książek, rymowanki dla dzieci, rytuał zasypiania, Sara Agostini, Stefania Colnaghi, wiersze, wiersze dla dzieci, Wierszyki na dobry sen, Wydawnictwo Jupi Jo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja