Ty decydujesz – seria paragrafowych książek dla dzieci

Tytuły: Złotowłosa i trzy misie. Ty decydujesz, Jaś i Magiczna Fasola. Ty decydujesz
Seria: Ty decydujesz
Autorka: Coralie Saudo
Ilustracje: Camille Ferrari
Tłumaczenie: Ernest Kacperski
Wydawnictwo: HarperKids
Rok wydania: 2024

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

O paragrafówkach, w których czytelnik podejmuje decyzje dotyczące fabuły, pisałam już kilkukrotnie. Wystarczy, że klikniecie książki i gry paragrafowe, a ukaże się Wam lista z niektórymi z nich.

Seria książek paragrafowych dla dzieci – Ty decydujesz

Wiedząc jak zazwyczaj jest to fantastyczna zabawa, postanowiłam przetestować serię od wydawnictwa HarperKids. Ty decydujesz to cykl czterech już książek, w którym właśnie ukazały się dwie najnowsze:

  • Złotowłosa i trzy misie. Ty decydujesz,
  • Jaś i Magiczna Fasola. Ty decydujesz.

Pozycje bazują na kultowych baśniach, ale zamiast jednego, oferują aż 5 różniących się od siebie zakończeń! To od Was będzie zależało, w jaki sposób zachowa się Złotowłosa, gdy trafi do chatki trzech misiów lub czy Jaś w ogóle zdecyduje się na sprzedaż krowy za podejrzane fasole.

Alternatywne zakończenia znanych baśni

Każda z książek została wydana w dużym formacie, z kolorowymi ilustracjami Camille Ferrari. Za tekst, a także całą strukturę fabuły i zazębiające się wątki odpowiada Coralie Saudo.

Zarówno Złotowłosa i trzy misie. Ty decydujesz, jak i Jaś i Magiczna Fasola. Ty decydujesz wyróżniają się wyciętymi z prawej strony zakładkami, opisanymi symbolami konkretnych obrazków. Są to kolejne strony przygód, gdzie należy się udać. 

Fakt, że zostały przygotowane w ten sposób sprawia, że w zabawie mogą brać udział jeszcze mniejsze dzieci! Ogólnie wszystkie te pozycje polecam maluchom powyżej 4 roku życia. Moim zdaniem, dobrze jeżeli mali czytelnicy znają już baśnie w klasycznych wydaniach, aby móc sprawdzić alternatywne ich zakończenia.

Złotowłosa i trzy misie. Ty decydujesz

Gdyby tak się nad tym dłużej zastanowić (no dobrze, nawet nie dłużej), to Złotowłosa nie należała do najmilszych dzieci na świecie. To jak zachowała się w tradycyjnej bajce, nie powinno służyć nikomu za przykład.

W Złotowłosa i trzy misie. Ty decydujesz ma jednak szansę podążyć inną ścieżką (dosłownie!). Autorka przygotowała bowiem opcje z posprzątaniem po sobie, naprawieniem szkód, a nawet nie dotykaniem rzeczy, które nie należą do nas. Fakt obserwowania dziecka jak podejmuje decyzje za bohatera, może rodzicom sporo powiedzieć o tym jak widzi on świat.

Link do strony wydawnictwa: https://harpercollins.pl/pl/products/zlotowlosa-i-trzy-misie-ty-decydujesz-3076.html


Jaś i Magiczna Fasola. Ty decydujesz

Z kolei w przypadku drugiej książki, bardzo rozbawiła mnie postać starego hippisa, który próbuje wcisnąć Jasiowi jakąś czarną, smętną fasolę. Muszę jednak przyznać, że o ile w Złotowłosa i trzy misie. Ty decydujesz cała fabuła szła gładko, bez względu na dokonywane wybory, tak tutaj czasami zdarzały się drobne potknięcia w logice prowadzenia fabuły, wynikające chyba z kwestii tłumaczenia.

Zupełnie nie przeszkadzało to jednak cieszyć się historiami. Co więcej, akcja została tutaj urozmaicona postacią… smoka! Warto wspomnieć, że wszystkie zakończenia to dobre zakończenia. Bez względu więc jaką decyzję podejmiecie, nie powinniście się martwić, że dziecko będzie finalnie rozczarowane lub zniechęcone.

Seria Ty decydujesz to jednak ciekawy sposób na przeprowadzenie rozmowy o skutkach naszych decyzji, moralności czy kierowaniu się intuicją. Książki świetnie nadadzą się na oryginalny upominek – nawet dla tych maluchów, które nie są największymi fanami czytania.

Link do strony wydawnictwa: https://harpercollins.pl/pl/products/jas-i-magiczna-fasola-ty-decydujesz-3077.html


Poprzedni wpis
Kocham cię jak stąd do Księżyca – recenzja książki na dobranoc
Następny wpis
Mój pierwszy book nook – czym jest i jak zacząć
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2024, baśnie w nowym wydaniu, blog książkowy, Camille Ferrari, Coralie Saudo, Ernest Kacperski, HarperKids, Jaś i Magiczna Fasola, Jaś i Magiczna Fasola. Ty decydujesz, klasyczne baśnie, książki dla dzieci, książki paragrafowe, książki paragrafowe dla dzieci, paragrafówka, paragrafówki, recenzje książek, Ty decydujesz, Wydawnictwo HarperKids, Złotowłosa i trzy misie. Ty decydujesz, Złotowłosa i trzy niedźwiedzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja