fbpx

Jak wytresować smoka. Jak odwrócić smoka ogonem – recenzja

Jak wytresować smoka. Jak odwrócić smoka ogonem – recenzja

Tytuł: ,,Jak wytresować smoka. Jak odwrócić smoka ogonem (5)”

Autor: Cressida Cowell

Ilustracje: Cressida Cowell

Tłumaczenie: Adriana Sokołowska – Ostapko

Wydawnictwo: Znak Emotikon

Rok wydania: 2019

Objętość:  prawie jak encyklopedia!

Dla kogo:  dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Piąta część przygód Halibuta Straszliwej Czkawki Trzeciego (choć przy poprzednich częściach był to Halibut Straszliwy Czkawka Trzeci – kwestia tłumaczenia) jest przedostatnim tomem o niepozornym z wyglądu wikingu, któremu udało się posiąść mowę smoków i zostać Wielkim Bohaterem.

 

,,Jak wytresować smoka. Jak odwrócić smoka ogonem” to zaraz po ,,Jak wytresować smoka”, ,,Jak wytresować smoka. Jak zostać piratem”, ,,Jak wytresować smoka. Jak mówić po smoczemu” oraz ,,Jak wytresować smoka. Jak złamać smoczą klątwę” jest przedostatnią częścią serii, na podstawie której powstał znany przebój kinowy.

 

 

 

 

Autorka Cressida Cowell nie dość, że stworzyła uniwersum dla nieposkromionych smoków, ożywiła mieszkańców Głuplandii, to dodatkowo wykonała także ilustracje do swoich fabuł. W każdej z części znajdziecie naprawdę sporo rysunków, które wzbogacają historie i nadają im jeszcze bardziej zadziorny ton.

 

W ,,Jak wytresować smoka. Jak odwrócić smoka ogonem” będziemy mieli do czynienia z niespodziewaną erupcją wulkanu, pojawieniem się szybkich, groźnych i nieprzewidywalnych smoków Eksterminatorów, a w końcu z próbą ocalenia wszystkich wikingów, której oczywiście podejmie się Czkawka wraz z dwójką swoich najbliższych przyjaciół.

 

 

 

Ważną rolę odegra w tej części także nowy bohater, i to dosłownie – Bohater Okropny Mądrala, który jest prawie perfekcyjnym wikingiem, co wprawi ojca Czkawki Słoicka Wielgiego w niezbyt dobry humor.

 

Czytelnik po raz kolejny znajdzie w tym tomie dokładnie to, czego może się spodziewać, pamiętając pozostałe części ,,Jak wytresować smoka”, czyli mnóstwo humoru, częstych zwrotów akcji, niebezpiecznych sytuacji, a przede wszystkim szczęścia i ogromnego bohaterstwa, które w mniej lub bardziej bezpośredni sposób towarzyszą Czkawce.

 

 

 

Ta część jest także wyjątkowa, ze względu na chyba najdłuższy do tej pory opis mamy głównego bohatera, czyli Walhallaramy oraz naświetlenia przewrotności losu, który został tutaj wyjątkowo zgrabnie ujęty przez autorkę.

 

Polecam tę część do czytania w kolejności lub indywidualnie (chronologia nie jest tutaj najważniejsza) dzieciom od 10-ego roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,135397,Jak-wytresowac-smoka-Jak-odwrocic-smoka-ogonem

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
2 komentarze

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--